Тибетска гъба/кефир/кефирена гъба 4

  • 89 848
  • 685
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 684
Затваряш ли буркана, след като ти стане готова и я държиш в хладилник?

# 361
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 260
Колкото е по-затворен съда в който го правиш кефира толкова по-газирано Simple Smile Ако искаш негазирано не го затваряш Simple Smile

# 362
  • София
  • Мнения: 6 246
Здравейте момичета,
искам да ви попитам нещо. От 3 седмици си правя кефир. Направо може да се каже, че се пристрастих към напитката, но при мен не се получава никаква газировка или накиселяване. Става кога по-рядко, кога по гъсто, но колкото и да го държа след това в хладилника не става газирано. Аз ли бъркам нещо

При мен газирано става още в буркана (със самата гъба), особено като е топло или забравя да го прецедя.

# 363
  • Мнения: 1 120
Ако няма друг, аз мога да отделя до седмица

Благодаря, една мила дама ми изпрати и вече заредих първата доза.

# 364
  • Мнения: 49
След като го прецедя го слагам в затворен пластмасов съд, затворен с капак и в хладилника. Оставяла съм го до 72 часа и не се газира. Може би рано го прецеждам, вчера съм заредила нова доза и ще я оставя да постои с гъбката малко повече време, въпреки че вече е станал на кисело мляко почти.
Искаше ми се да му видя вкуса когато е газиран, но и така ми харесва и ще си го пия. Много обичам кисело мляко, но кефира ми харесва повече.

# 365
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 260
Леля-та, както е с гъбата в млякото го захлупи и ще стане газиран Simple Smile

# 366
  • Мнения: 49
Леля-та, както е с гъбата в млякото го захлупи и ще стане газиран Simple Smile

Благодаря. Аз докато се прави го покривам с марля. После го затварям. Следващото зареждане ще пробвам как ще стане като е затворено.

# 367
  • Мнения: 1 381
След като го прецедя го слагам в затворен пластмасов съд, затворен с капак и в хладилника.
Съдът трябва да е стъклен.

# 368
  • Мнения: 1 120
Има ли значение натъмно или на светло седи докато е с гъбата, че нещо явно съм позабравила?

# 369
  • Мнения: 49
Благодаря момичета, вече 2 зареждания направих в затворен стъклен буркан. Стана газирано и накиселяващо.
Така ми харесва още повече.

Sani.. не съм много сигурна, но аз го приготвям на светло /май не трябваше да има пряка слънчева светлина/ и после го прибирам в хладилника на студено и тъмно.

# 370
  • София
  • Мнения: 5 547
Да, не се прави на пряка светлина.

# 371
  • Мнения: 1 120
Благодаря! Всъщност се опитвам да го правя на тъмно, по-удобно ми е мястото и имам чувството, че на тъмно не става. Засега ще го оставям на светло(не на пряка слънчева светлина) да му посвикна малко и после пак ще опитам на тъмно да видим.

# 372
  • Мнения: 9
Здравейте,
От доста време обмислям започването на гъбата, а след като прочетох и всички положителни отзиви, които са писани тук, се реших да пробвам. Има ли някой, който може да ми даде от гъбата? Ще съм много благодарна.

# 373
  • Мнения: 80
Мога да изпратя по Спиди, ако искате. Ако сте от Пловдив- давам лично.

# 374
  • Мнения: 1 120
И аз имам за раздаване. От София съм.

Общи условия

Активация на акаунт