Тибетска гъба/кефир/кефирена гъба 4

  • 89 937
  • 685
  •   1
Отговори
# 555
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
Аз правя кефира в хладилника в бурканче гъбата на най-топлия рафт на вратата - пак сатава но по-бавно на седмица по чашка - на нас по толкова ни трябва и така гъбата не расте бързо и не се налага да и търся стопанин Simple Smile

# 556
  • Мнения: 76
Подарявам, лично предаване в района на Люлин 1 или по Еконт / Спиди.

# 557
  • Мнения: 52
Здравейте!
Напоследък започнах да пия кефир и много ми харесва! Въпросът ми е свързан със съхранението, тъй като срещам различни ,,рецепти”. След всяка доза ли трябва да се измива с преварена вода или само, когато ще се оставя да спи и след това ще се използва отново? Може ли директно да се сменя млякото за гъбата, без да се мие със студена преварена вода?
И забелязах, че когато е в бутилка, гъбата не се разраства, а стои в едно положение. Когато е в буркан, сякаш се увеличава. На какво се дължи това?

# 558
  • Мнения: 6
Когато искам да направя кефир след прецеждането
аз не измивам нито гъбата нито буркана.
Направо при гъбата слагам млякото , даже от хладилника.
Престоява 24ч на стайна температура, покрито с кърпа заради светлината
и на другия ден е почти като кисело мляко.
В бутилка според не е добре въобще да правиш нещо
освен ако не е с голямо гърло.
Мисля че няма значение дали е бутилка или буркан.
Аз правя в буркан.
Първоначално го затварях с капачка, сега го затварям с марля.
Няма разлика в кефира. Все така гъст и хубав.
Ако става въпрос за съхранение когато не правиш кефир,
аз съм оставила в едно малко бурканче в хладилника, но все още
не съм се занимавала да го активирам и не мога да кажа.

# 559
  • Мнения: 5
Здравейте ! Имам кефирена гъбка за даване  ,ако някой се интерисува да ми пише !  Пращам по Спиди или Еконт!

# 560
  • Мнения: 61
Здравейте. Имам гъба за подаряване, за лично предаване, в София.

# 561
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Здравейте, търся си гъба. От Бургас съм.

# 562
  • Бургас
  • Мнения: 7
Аз мога да ви дам в Бургас. Пишете ми на лични да се уговорим. Ако ми напишете телефон, ще ви се обадя Simple Smile

# 563
  • Мнения: 984
Имам гъбка за подаряване за гр. Варна, намира се на ул. Брегалница около колежа по дентална медицина. ( Само лично предаване)

# 564
  • Мнения: 1 065
Аз търся за Пловдив.

# 565
  • София
  • Мнения: 2 044
Аз само минавам да кажа,че в хладилника си открих две бурканчета със забравени кефирени гъби сигурно от 8 месеца LaughingИзмих ги много хубаво със студена вода под чешмата и ги заредих и днес вече са се задействали Kissing FaceСамо се чудя дали да не ги събера  на едно място?Едното ми бурканче е много гъсто,другото още не се е сгъстило.Ако ги събера в един буркан дали ще им се отрази добре или ще ги прецакам?

# 566
  • Мнения: 1 684
A вкуса нa кефира, как е? При мен не се получи, кефира беше много странен

# 567
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Хм, дано не се прецакват по този начин. Моите също са зазимени. Не ме влече студен кефир зимата.

# 568
  • София
  • Мнения: 2 044
Събрах и двете партиди и още един ден ще ги държа на стайна и после в хладилника за ден,ще изхвърля първото кефирче и мисля,че от вторият път вече ще е екстра.Няма лош мирис,сметаново си е.На вкус няма да го пробвам.То толкова много гъба,май трябваше по-малко да сложа, ама карай...

# 569
  • Несебър
  • Мнения: 529
Здравейте, търся гъба, ако някой подарява. 🙂 От Несебър съм, но бих взела и по Еконт, за моя сметка, разбира се. 🌻

Общи условия

Активация на акаунт