Тибетска гъба/кефир/кефирена гъба 4

  • 89 866
  • 685
  •   3
Отговори
# 600
  • Мнения: 3
Има ли някой гъбка за подаряване в София?

# 601
  • Мнения: 42
Има ли някой гъбка за подаряване в София?

И аз да попитам за София.

# 602
  • Мнения: 251
Здравейте, дали някой има гъба за подаряване във Варна?

# 603
  • Мнения: 12 618
Здравейте
Имам изсушени кефирени зърна, които искам да върна към живот и пак да си правя кефир. Има ли нещо по-специфично при възстановяването им? Ако правилно съм разбрала, просто ги заливам с прясно мляко и го сменям всеки ден и до няколко дни би трябвало да са в нормално състояние и да заквасват както преди. Дали пропускам нещо?

# 604
  • Paris, France
  • Мнения: 13 974
https://www.yemoos.com/pages/milk-kefir-faq-reviving-sharing-sto … owdoyoureactivate

Тук чета, че първо се слагали в чиста, студена вода да се оводнят и тогава в мляко, но мисля, че и директно в мляко ще се оводнят. Млякото е 90% вода, все пак. Заливаш с малко мляко, по-малко, отколкото обичайно и чакаш. Като стане готово прецежда и слагаш количество, което да става готово за 24 часа. Ако четвърт чаша е готова за 12 часа, следващият път слагаш половин. Препоръчват да се разчупят с пръсти зърната за да има нова повърхност в допир с млякото. В началото и аз си играх. Моят за 2 седмици се удвои и вече ферментира по почти литър мляко дневно. В началото по около 300 мл правех, а сега по 750-800. Бих могла и литър, мисля, но няма кой да го пие. Сега вече става гъст и готин 🌞. Първата седмица беше отвратен, но си го пиех да не се зяноса.

Успех с кефира! Дано да е щастлив из земите на негово величество Чарлз III и много да ви радва.

# 605
  • Мнения: 12 618
Благодаря,значи горе-долу както си го и представях. Остава да видим дали са ми оцелели любимците. Беше си на зърна преди да го изсуша а не голямо парче гъба, та това с раздробяването не знам дали и как да стане. Ще ги поя там пък то ще си проличи, аз все още съм скептична да не съм ги уморила още при сушенето.
Дали ще ми се меси още някой при изпиването също е силно съмнително, ама пък аз си го харесвам. Другите нека си го гледат подозрително Grinning

# 606
  • Мнения: 251
Отново да попитам дали някой има за подаряване кефирена гъба във Варна?

# 607
  • Мнения: 61
Здравейте! Мога да предложа свободна гъба. За София може и с лично предаване.

# 608
  • Мнения: 10
И аз ще помоля за Варна

# 609
  • Мнения: 10
Отново да попитам дали някой има за подаряване кефирена гъба във Варна?

Писах Ви, но ми даде, че сте забранили лични съобщения. Мога да почакам.

# 610
  • София
  • Мнения: 1 411
Привет, някой да има свободна гъба в София?
Ще дойда да си я взема лично, благодаря предварително Hug

# 611
  • София
  • Мнения: 472
Жоржи, aко още нямаш кефирена гъба, мога да ти дам. Имам  5-6 замразени дози /и на мен ми я дадоха замразена/. Ако някой друг иска, давам.

# 612
  • Мнения: 1 684
Каква е точно процедурата по замразяване? В мляко ли я слагате или в вода?

# 613
  • София
  • Мнения: 472
Eлица, дадоха ми замразени зрънцата в малко пликче. И аз така я давам на който иска. След размразяване на стайна температура си я ползвате по указанията.

# 614
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте! Моля за една доза гъба, за София. Ако има някой в близост до гара Подуяне, ще е супер. Но мога да дойда и другаде да си я взема. Благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт