Какво време предпочитате да остане в случай ,че отпадне смяната.

  • 49 567
  • 1 126
  •   1
Отговори

Анкета

Зимно или лятно часово време предпочитате за постоянно?

Опции:

# 150
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Е то 17ч следобед се води , не вечер, затова се казва след 18ч добър вечер.
По-към вечер е. Щото в девет сутринта да е нощ е ужасно. И не мога да разбера зимата, когато по принцип е сумрачно, вали, облачно, т.е. слънце почти няма, за какво се борите? За 15 минути повече някаква мижава светлина ли? Айде нема нужда.

# 151
  • София
  • Мнения: 5 546
Е ти сама го каза зимата си е мрачно и гадно, а лятото к' во правим, слънцето ми изгрява в 4 и нещо , ама ще ми тъмно още в 8, а пък за сега да не говорим, в 7 и 20 ще си лягаме с кокошките. И аз така викам айде нема нужда.

# 152
  • Мнения: 19 272
Ми, ще имаш избор да ставаш в 4 и нещо. В другия случай няма избор да спиш до съмване, защото работното време изисква да станеш два часа преди изгрев.

# 153
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Е ти сама го каза зимата си е мрачно и гадно, а лятото к' во правим, слънцето ми изгрява в 4 и нещо , ама ще ми тъмно още в 8, а пък за сега да не говорим, в 7 и 20 ще си лягаме с кокошките. И аз така викам айде нема нужда.
Кой кога си ляга вечер не е свързано с тъмнината. Обаче сутрин да ставаш и да ходиш на работа по тъмниците, и в 9л30 тепърва да изгрява слънцето... В Скандинавските страни, заради тая липса на светлина сума ти хора се самоубиват...

# 154
  • София
  • Мнения: 5 546
Именно там в 15ч е тъмно като в рог, едва ли ако е светло до 18ч ще имат тоя проблем, пък ако ще и в 10 да съмне.

# 155
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Именно там в 15ч е тъмно като в рог, едва ли ако е светло до 18ч ще имат тоя проблем, пък ако ще и в 10 да съмне.
Винаги съм се чудела как тия деца ходят на училище по тъмно, че и повечето им време прекарано там е в тъмница. Но там ни сутрин, ни следобед е светло. Имат там два-три часа някакъв проблясък..

# 156
  • София
  • Мнения: 5 546
Е и аз не ги разбирам, лятото пък тъмно само за 3-4 часа. Ние сме относително южна страна в умереният пояс ,обаче аз мразя зимата и студ и тъмница, ако може да е пролет през цялата година, за мен е екстра.

# 157
  • Мнения: 54 061
За мен ако може лято, цялата година. Heart Eyes

# 158
  • Мнения: 5 259
Юна, лятно време в България има от 1979 година. Значи сме започвали от 6:30.
Май не можеш да смяташ. Никога не сме започвали в 6:30. През зимата винаги е било астрономическото време. И преди 1979 и след това. Единствено лятното време е било различно през годините. Зимното до сега не се е променяло.


Не, децата ще си започват в 7,30 и ще се прибират по- рано и по светло. В 6.30 ще е за тези дето си мечтая за зимно.
По астрономическо време ще бъде 6:30. Астрономическото време е това, което организмът отчита. Ние може да изместим толкова много часа, че да го наричаме 5 следобед, а не 6:30 сутрин. Но за телата ни това все ще е нощ. Така сме проектирани биохимично, че да се събуждаме, когато изгрява слънцето.
Когато човек се събужда с аларма и навън е тъмно, за да се разсъни, се отделя много кортизол, който е хормон на стреса. Естественото събуждане при поява на светлина, няма този проблем.
Сега има проектирани нов вид будилници, които първо започват постепенно да излъчват светлина, която бавно се усилва, все едно изгрява слънце, за да се настрои организмът на човек за безстресово събуждане.
Ние зорлем ще се бутаме към нощно ставане.
Всъщност аз съм убедена, че това ако изобщо се въведе, ще издържи толкова кратко и всички ще писнат като видят какво е, че веднага ще се върнат нещата обратно.

# 159
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Добре де, за какво е това убеждаване в противното? Съвсем точно се пита "Какво ПРЕДПОЧИТАТЕ..."

Искам да се стъмва максимално късно, а сутрин дали ще ходя на работа по тъмно или светло ми е абсолютно все тая.

Проектирани сме били биохимично...а хората, които работят на смени или нощно време цял живот какво да кажат?!

# 160
  • Мнения: 8 208
И преди съм го казвала - да преместим с 30 минути стрелките и да си стиснем ръцете, мир за всички.
Който и двата варианта да изберат, целогодишно зимно или целгодишно лятно, за мен е кофти, първият е с една идея по-неприемлив за мен. Каквото и да си говорим, всеки гледа от собствената си кабанария и в зависимост как се чувства той по-добре и близките му.

# 161
  • София
  • Мнения: 24 839

Та да задам логичния въпрос, който не ми дава мира: След като е очевадно, че лятното време е кофти през зимата, а зимното - през лятото защо продължава толкова категорично да се държи на отпадането на смяната?

Защото има много хора без работа и много политици без трибуна, затова.
Защото, всички проблеми сме разрешили на тая земя, и допряхме до времето.

И защото, "в 21- ви век, сме и нищо старо не бива да остане непроменено"! Mr. Green

# 162
  • Мнения: 5 259
Проектирани сме били биохимично...а хората, които работят на смени или нощно време цял живот какво да кажат?!

Нощните смени са доказано вредни за здравето. Не всеки може да издържи, а повечето хора, които се хванат на такава работа, се отказват бързо.

Не знам кога ще се проумее, че лятното време няма да придаде на зимния ден по-голяма продължителност. Няма да разместим начина, по който земното кълбо се върти. За сега както и да наричаме часовете, най-краткият ден по нашите ширини е с продължителност 9 часа.
Както имаше един лаф, казан уж от индиански вожд, само белият човек може да си помисли, че след като отреже парче от горния край на одеялото и го пришие към долния край, одеялото ще стане по-дълго.

Но както казах, не ме тревожи особено, защото съм напълно убедена, че ако се приеме лятното време за постоянно, всички ще писнат, като видят какво е, дори тези, които са настоявали за него.

# 163
  • София
  • Мнения: 5 546
Проектирани сме били биохимично...а хората, които работят на смени или нощно време цял живот какво да кажат?!

Нощните смени са доказано вредни за здравето. Не всеки може да издържи, а повечето хора, които се хванат на такава работа, се отказват бързо.


Точно това изказване ми се струва смешно, дали ще се откажат или не трябва да я работи някой тази работа, ако съдиш по себе си, не е нужно да се правят генерални изводи.

# 164
  • Мнения: 2 600
Aз пък смятам, че смяната трябва да се спре. В града, в които живея, осветлението от реклами, билбордове, лампи и т.н. е непрекъснато, в селото пък няма дори улична лампа на улицата, а къщите са изоставени, та няма светлина, освен от Луната, ако няма облаци.
Така че час, напред- назад  през половината зима е все тая, ако имаш излизане навън сутрин или вечер, обаче свикването с изместения час е мамата си трака.

Общи условия

Активация на акаунт