Резултати от микробиология

  • 135 017
  • 1 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 13
Здравейте, някой може ли да разчете тези изследвания?
Има ли място за притеснение?

# 181
  • Мнения: 166
Здравейте, някой може ли да разчете тези изследвания?
Има ли място за притеснение?

Всичко изглежда ок, но тия 5 левкооцита са малко подозрителни

# 182
  • Мнения: 9 077
Здравейте, някой може ли да разчете тези изследвания?
Има ли място за притеснение?
Всичко е ок, имаш единични гъбички, вероятно ще ти изпишат нещо  да слагаш. Това изследване след лечение ли е, или профилактично?

От предната страница към Ивелина:
Здравейте, след профилактична цитонамазка и влагалищен секрет получих резултати:
PAP - IIc
CC - IIc
Диагноза: Coliptis acuta
Преобладават lactobacili; 10-12 Leuco/поле; плоски епителни клетки.
Резултат: нормална аеробна бактериална флора. Candida sp (-) отр.
Някакви идеи?
Имаш ли оплаквания? Групата на цитонамазката ти говори за възпаление, но от микроскопския препарат освен левкоцити, друго не се изолира...Трябва да има причина за диагнозата - а тя е остър колпит, т.е. възпаление на влагалището, а най-често в този случай има най-малкото болка, обилно течение и т.н. Ако имаш оплаквания, а само това е изследвано - трябва да се изследват и други евентуални причини, като хламидия например. Колпоскопия правена ли ти е?

# 183
  • Мнения: 324
Предстои ми хистероскопия и днес ми излезнаха резултатите от микробиологията, но малко ме притесняват. Предполагам, че има някаква инфекция, която вероятно ще забави процедурата, докато не се излекува. Може ли някой да погледне и да потвърди опасенията ми Simple Smile

# 184
  • Мнения: 9 077
Здравей!
Имаш много левкоцити, което говори за възпаление от неясен произход (има причина, но мисля че в лабораторията не са си свършили работата добре), имаш и намалени добри бактерии (лактобацили) във секрета. Вероятно имаш бактериална вагиноза, т.е. нарушен баланс на влагалището. Бих повторила изследването в друга лаборатория, или бих отишла при лекар венеролог - за директни микроскопии най-голямо доверие имам на тях.
казвам ти го, защото имах същия резултат като теб, като повтарях 3 месеца в различни лаборатории, и излизаше само това - уж нищо няма, а има левкоции, дори ми пишеше, че имам нормално лактобацили. При венеролог нещата лъснаха веднага - нямах нито един лактобацил, а лошите бактерии, които изначално си съществуват долу, се бяха размножили (защото е нямало лактобацили да ги контролират).
Та, или ще ти назначат метронидазолов препарат - предполагайки че е бактериална вагиноза - или ще трябва да изследваш наново секрет. Отделно, възстановяването на лактобацилите изисква отделна терапия.
НО - забелязала съм, че в клиниките по репродуктивна медицина това състояние не се счита за пречка за процедури...

# 185
  • Мнения: 324
Много ти благодаря! На 7.01 съм на преглед, за да обсъдим резултатите и ще видим дали ще се пристъпи към процедура или първо ще изследваме какво има и ще се лекува. Странно ми е, защото нямам оплаквания и симптоми, но явно има инфекции, протичащи без такива. Доста съм притеснена и докато не се разбере какво е, ще се поболея, само глупости си мисля...

А дали има някакви храни, които биха могли да увеличат лактобацилите? Преди да се тъпча с лекарства поне да почна да се храня по-добре Grinning

# 186
  • Мнения: 9 077
Не се притеснявай, нищо ти няма Simple Smile
За нормализиране на вагиналната флора и баланс се приемат пробиотици орално и вагинално.

# 187
  • Мнения: 333

От предната страница към Ивелина:
Здравейте, след профилактична цитонамазка и влагалищен секрет получих резултати:
PAP - IIc
CC - IIc
Диагноза: Coliptis acuta
Преобладават lactobacili; 10-12 Leuco/поле; плоски епителни клетки.
Резултат: нормална аеробна бактериална флора. Candida sp (-) отр.
Някакви идеи?
Имаш ли оплаквания? Групата на цитонамазката ти говори за възпаление, но от микроскопския препарат освен левкоцити, друго не се изолира...Трябва да има причина за диагнозата - а тя е остър колпит, т.е. възпаление на влагалището, а най-често в този случай има най-малкото болка, обилно течение и т.н. Ако имаш оплаквания, а само това е изследвано - трябва да се изследват и други евентуални причини, като хламидия например. Колпоскопия правена ли ти е?

Ами не, нямам никакви оплаквания, нито течение, нито болка или дискомфорт. Както и да е, на прегледа лекарят доста драматично се изказа за какво ли не, останах с чувството, че си търси пациенти ли какво. Ще отида някъде другаде за второ мнение и допълнителни изследвания. Благодаря. Simple Smile

# 188
  • Мнения: 9 077
Моят съвет е да отидеш за второ мнение, при гинеколог, който има колпоскоп - за да погледне конкретно шийката на матката и да види дали има причина за тази група цитонамазка.
Ако там всичко е наред, бих търсила причина в някаква скрита инфекция.
Успех и ако можем да помагаме с нещо, пиши отново!

# 189
  • Мнения: 60
Здравейте,
Моля за бърза консултация, тъй като съм на преглед в понеделник.
Бременна съм и правим всеки месец микробиология.

От мин месец резултат:

аб. N: 4063 - 28.11.2019г.
Изследване:
Влагалищен секрет
Вид материал: Влагалищен секрет
Микроскопски резултат: коки - масово /поле/ ; левкоцити >30 - масово /поле/ ; епителни клетки - умерено /поле/ ;
Резултат от посявка: Не се изолира патогенна аеробна флора ; Candida spp. - отр./-/ ;

От оня ден резултат: ( след лечение)

аб. N: 102 - 06.01.2020г.
Изследване:
Влагалищен секрет
Вид материал: Влагалищен секрет
Микроскопски резултат: lactobacillus spp. - умерено /поле/ ; левкоцити >30 - масово /поле/ ; епителни клетки - масово /поле/ ; спори на кандида - умерено /поле/ ;
Резултат от посявка: Не се изолира патогенна аеробна флора ; Candida spp. - отр./-/ ;

На мен ли ми се струва или е по-зле 😥😥

Благодаря.

# 190
  • Мнения: 54 343
Коките ги няма поне. Как ги лекува?

# 191
  • Мнения: 60
Флуомизин и силверджин. Но повишаването на епителни клетки и другите "находки" ме притесняват.😞

# 192
  • Мнения: 9 077
Наред е всичко, не се притеснявай.
Знаеш, че кандида е нормална при бременност - казвам го за успокоение твое - в случая имаш само спори, което за мен значи, че в някакъв етап отново може да се развият. Затова усилията ти занапред нека са насочени към балансирано хранене, без бързи въглехидрати, спазване на сухота и хигиена в интимните части, прием на пробиотици, вагинално също можеш да слагаш капсули с пробиотик - умерено количество са ти, според резултата, а е добре да са "преобладаващи" или "в изобилие".

# 193
  • Мнения: 60
Мерси. 🤗

Кандида до сега не ми е излизала в резултатите, затова се притесних. И тези левкоцити хич не мърдат.

# 194
  • Мнения: 9 077
По принцип, хубаво е да пускаш проби в 2 лаборатории. Много често стават грешки, или резултатът е неадекватен поради некомпетентност на микробиолога.
Левкоцити ще има, докато има дори малки следи от проблем - затова е добре да засилиш лактофлората във влагалището. Спадат бавно, освен това, както и в кръвта - дори след като си оздравял, нивата на левкоцитите са леко завишени.

Общи условия

Активация на акаунт