Резултати от микробиология

  • 136 375
  • 1 794
  •   1
Отговори
# 195
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Здравейте, момичета. Може ли да ми кажете тук всичко наред ли е, прилагам снимки от Фемофлор изследване

# 196
  • Мнения: 9 089
Всичко е идеално Simple Smile

# 197
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Здравейте момичета и по специално Cafe del Mar Flowers Tulip
Това е моето изследване


При последващо посещение при гинеколожката тя каза - честито полово предавана болест, изписвам рецепта и на двамата. Аз съм шок първо. Второ като чета тук и там не виждам кой на кого какво е предал. Боледувах последните 6 месеца, 3 пъти пих антибиотик все по 10 дена лечения. Моля за мнение за моята полово предадена болест, че дори й съм леко бясна.
Лечението ми/ни е тинидазол, арилин, полижинакс.
Благодаря

# 198
  • Мнения: 9 089
Здравей!
Лекарката ти е за убиване.
Имаш бактериална вагиноза - това е нарушен баланс на влагалищната среда. Класически вид е твоята - имаш бактерийка Гарднерела, която обичайно си живее във влагалището, но когато лактобацилите измрат по някаква причина - най-често антибиотично лечение - тогава няма кой да контролира лошите бактерийки, и гарднерела и други подобни на нея започват бързо да се развиват.
Писали сме тук много по темата - как се лекува, каква е схемата, можеш да преровиш моите стари мнения, виж в профила ми - и да вземеш всичкото инфо, което ти е нужно. В момента нямам време да пиша по-подробно, ако имаш въпроси конкретни - на лични съобщения можем да си пишем, след като вече си се запознала с основното, което ти трябва, относно бактериалната вагиноза.
Не се шашкай, и не ходи повече при тази кукувица.
Лечението ти е ненужно утежнено - тинидазол и арилин са едно и също нещо, полижинакс въобще пък няма място тук. Писала съм и по този въпрос, но ако искаш, ще го обсъдим допълнително (имам предвидх, схемата за лечение).

# 199
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета! Можете ли да ми кажете, какво означават резултатите от микробиологията. Изглеждат ми доста обезспокоително.
Всъщност няма нещо, което да изглежда да е наред, тъй като при прегледа с колпоскопски апарат ме диагностицираха с дисплазия на маточната шийка, откриха и полип на маточната шийка. Не знам дали това е свързано по някакъв начин с резултатите от микробиологията. Тези от цитонамазката все още не са излезли.
П.П. На 22 години съм, нераждала.
Благодаря много!

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 18:45 от Denitsa.S.

# 200
  • Мнения: 54 390
Имаш бактериална инфекция, Стафилокок.
Лекува се с антибиотици, към всички е чувствителен.

# 201
  • Мнения: 9 089
След като излекуваш стафилококите, трябва да направиш терапия за възстановяване на лактобацилите във влагалището.
Успех, не се плаши и не се притеснявай, не е страшно Simple Smile

# 202
  • Мнения: 8
След като излекуваш стафилококите, трябва да направиш терапия за възстановяване на лактобацилите във влагалището.
Успех, не се плаши и не се притеснявай, не е страшно Simple Smile

Много благодаря! Според Вас необходимо ли е да се посети венеролог в този случай?

# 203
  • Мнения: 9 089
Не, няма за какво Simple Smile
КОгато приключиш с лечението - пиши ми тук, на лично съобщение, за да те ориентирам относно терапията за възстановяване на лактобацилите - за да ти спестя време и лутане, не за друго Simple Smile

# 204
  • Мнения: 399
Здраейте, моля за помощ. Повече от  половин година не мога да излекувам гъбички и отделно имам липса на лактобацили. Кажете ми моля ви, какво да си купя и как да ги излекувам. Последния лекар при който бях доста неглижира липсата на лактобацили и ми изписа само гино-певарил, който е за гъбички.

Ето и снимка от последната микробиология.

# 205
  • Мнения: 9 089
Здравей!
Виждам, че имаш и малко анаеробни бактерии, освен гъбичките.
Моят съвет е да започнеш курс с Миковаг - 10 вечери подред. 1 хапче Микомакс + още едно на 4ти ден и още едно на 7ми ден. Паралелно, купи си орален пробиотик и приемай, без да спираш. Не знам в момента кой ден от цикъла ти е, но след като ти дойде - и ти свърши - можеш да започнеш терапия за лактобацилите, но предвид анаеробите - може би ще трябва да направиш и курс с метронидазолов препарат (Флажил) , вагинално 7 или 10 вечери, а орално - еднократна доза от 2мг. флажил. След флажила, можеш да преминеш към втора стъпка - подкисляване на влагалището с Феминела Ваги Ц - това е витамин Ц, под формата на вагинални хапчета. Слагат се 6 вечери подред, и след това започваш вагинален пробиотик - Гинофилус, или Нарине. Хубаво е да направиш една контрола, след цикъл (т.е след първия месец лечение), за да се види как се повлияваш. В зависимост от това, или продължаваш с Феминела ваги Ц и пробиотик, или само с пробиотик.
Ако искаш по-задълбочено да се информираш, ето тук погледни : цък, цък

# 206
  • Мнения: 399
Много ти благодаря. Имам последен въпрос, предходния месец  правихме опити за бебе със съпруга ми, предполагам, че не съм бременна, но все пак не се знае. Още от днес ли да почна курса, който ми препоръча или да изчакам докато съм сигурна, че не съм бременна?

# 207
  • Мнения: 9 089
Колко дни имаш до цикъл?

# 208
# 209
  • Мнения: 9 089
Мисля, че е ок да започнеш с антимикотичната терапия. Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт