Резултати от микробиология

  • 131 701
  • 1 712
  •   3
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 380
Аз знам,че нормално е допустимо няколко левкоцита,но да няма никакви реших,че е проблем. Тъй като съм сигурна,че има възпаление и гъбичките не са излекувани ми е странно как левкоцитите не са увеличени,а оплаквания си имам бол.Grinning Даже след като сложих Гиназол еднократно оплакванията сякаш се усилиха.Моето АГ каза,че не очаква с това да ги излекувам,но поне да ги намали и каза,че сега не може да ми дава нищо през устата,защото е вредно за бебчо,в 14 седмица съм,не знам кога ще може,но дано ги излекувам.
Ще споделя резултата. Благодаря!

# 151
  • Мнения: 9 063
Досега с какво си лекувала кандидата си?
Защо не пробваш Миковаг, курс от 10 дни?
Гиназол, според листовката, не е подходящ за бременни, докато Миковаг е ок - макар че в листовката пише да се приема от бременни след консултация с лекар. Реално, в Миковаг няма активна лекарствена съставка, т.е. безвреден е, на основата на боракс е и разни други добавки. Смятам, че ще ти се отрази благотворно.
Нормално е кандида да се размножава при бременност, има доста фактори, които я улесняват.
Бих пробвала по-скоро алтернативи, вместо лекарствени продукти, именно заради бременността.
Отделно, можеш да приемаш орален пробиотик, можеш да слагаш вагинално и капсулки с пробиотик - всико това е безвредно за теб и бебчо.

# 152
  • Мнения: 1 380
Ами за Гиназол пишеше от втори триместър,че може по лекарско предписание и аз така го сложих,но не знам защо не подейства. Sad В листовката пише,че е точно за кандидата Албиканс,каквито аз имам,количеството беше 10.4,което до колкото разбрах не се води за голямо, а умерено,защото 10.3 прочетох,че не се изолира като патоген.Ще изчакам да видя какво ще излезе и ще говоря с гинеколога ми,имам му доверие,не смея сама да се лекувам,просто до сега не съм имала гъбички. Имах някакви коки,но не помня с какво лекувах,веднъж ми се изолира и една бактерия,но в оскъдно количество и ходих и за второ мнение и ми казаха след преглед и колпоскопия,че добрите бактерии са ми достатъчно и няма нужда да я лекувам и наистина при следващи микробиологии я нямаше.За нарушена флора съм слагала розалгин изи често,но при гъбички не мисля,че има някакъв смисъл.Със сигурност ще го питам за лактобацилите какво да приемам. Последно пих пробиотично през устата лактобацили Астарте,той ми ги предписа. Ще ги излекувам, надявам се. :Д

П.С За Кандидата съм сложила само гиназол веднъж, тя ми се изолира за първи път сега в 8 седмица като пуснах задължителните изследвания,моето АГ каза да изчакам до 12 и да го поставя,но не знам защо нямаше ефект при все,че пише,че е точно за Кандида. Сега ще трябва с друго очевидно.

Ами резултатите излязоха,според тях не се изолира нищо,не знам възможно ли е всички оплаквания да са ми от малкото лактобацили, направо полудях с тези микробиологии, или пък са грешни,в Цибалаб са правени. Моят АГ казва да не слагам или пия лактобацили,само промивки с лайка,не било съвсем безвредно,така се изрази,но аз чета в листовките,че може да се прилага и не разбирам защо казва така. Според него микробиологията не е притеснителна и не разбира от къде са оплакванията. Sad Прочетох страшни неща за бактериална вагиноза по време на бременност,макар че аз нямам изолирани бактерии или гъбички,които имах предният път,имам и парене най-силно,много силен дискомфорт,сърбеж също,но паренето е по-силно.Течението няма лоша миризма на риба както се описва навсякъде,не знам кое е моето,ще се консултирам и с друг гинеколог и ако трябва ще пусна нова микробиология и урина.

Последна редакция: чт, 05 дек 2019, 14:41 от AnMary

# 153
  • Мнения: 9 063
Промивки с лайка не виждам основание да се прави, макар че така или иначе нямаш лактобацили - няма какво да се отмие (малко хумор...) Simple Smile

Ако искаш, повтори микробиологията си на друго място.
Между другото - какви оплаквания имаш?

# 154
  • Мнения: 1 380
Паренето ми  е най-силно,постоянно и е наистина голям дискомфорт,болка не бих казала,но е неприятно доста,течение засилено без лош мирис,просто характерен кисел такъв по-скоро,не е с миризма на риба както пише за бактериална вагиноза,сърбеж също,но е по-слаб и в областта на ануса също го има,да ще повторя, но след преглед при друг гинеколог, при който избрах да се следя частно. По принцип това състояние сега не би трябвало да е бактериална вагиноза,според АГ-то не е и няма причина да имам тези оплаквания,няма и изолирани бактерии. Не знам,но е доста досадно постоянно да се пускат микробиологии, а аз съм голяма паника,сега като прочетох за бактериалната вагиноза по време на бременност до какво води и само това мисля.

П.С. Аз съм с единични лактобацили на поле, редуцирани ги пише на друго място без уточнение на брой от началото на бременността и слава богу поне не са изчезнали съвсем.

# 155
  • Мнения: 9 063
Много е вероятно да е нарушен киселинният ти баланс там долу, липсващите лактобацили имат пряка връзка със състоянието ти. Въпрос на време е да се размножат лошите бактерии, които обитават влагалището нормално, но са в минимални количества - лактобацилите ги държат под контрол, но ти нямаш.
При всички случаи трябва да ги завъдиш, има какво да се направи, което да не е медикаментозно. Нищо страшно няма, не се паникьосвай, просто е добре да се погрижиш за вагиналната си флора, защото в момента не е щастлива Simple Smile

# 156
  • Мнения: 1 380
Ами аз също исках да взема,но не разбирам защо гинекологът ми каза да не слагам и че не са безвредни.При другия,при който що е отида ще коментирам това и при нужда ще пусна и нова микробиология.Благодаря за отговорите!

# 157
  • Мнения: 9 063
Защото не е толкова компетентен, за какъвто го смяташ Simple Smile Не вярвай на всичко, което ти казват лекарите, много от тях дори не знаят за какво става въпрос. Затова човек трябва да поеме отговорност за себе си, и при съмнение или проблем, да се информира и съзнателно да търси решение за себе си.
Успех и пиши как се развиват нещата!

# 158
  • Мнения: 1 380
Ами и аз вече не знам,той самият ми е изписвал да пия лактобацили преди,ще се консултирам в събота с друг лекар да ми каже кое да слагам и пия.Благодаря! Simple Smile

# 159
  • Мнения: 236
Здравейте, имам нужда от съвет! Доста съм стресната!
Родих секцио преди два месеца и половина, след първият ми цикъл, получих лек сърбеж и течение, пуснах си микробиология в две различни лаборатории.
В едната ми излезнаха Ешерихи, а в другата от цервикален канал грам положителни коки, а микробиологията стафилок ауерис(златен стафилокок). Изумена съм, не съм имала полов контакт от шест месеца и не мога да си обясня как е възможно! Според АГ то ми е грешка, сега като ми свърши цикъла ще пуснем пак.
Възможно ли е, ако е истина да са ми подарък от родилният дом?

# 160
  • Мнения: 9 063
Възможно е, разбира се, това е най-честият случай....
Не се притеснявай, след повторно изследване ако пак се изолират, ще направиш лечение и ще си ок, не е нищо страшно или лошо Simple Smile Гледай си бебчето и не го мисли Simple Smile

# 161
  • Мнения: 236
Възможно е, разбира се, това е най-честият случай....
Не се притеснявай, след повторно изследване ако пак се изолират, ще направиш лечение и ще си ок, не е нищо страшно или лошо Simple Smile Гледай си бебчето и не го мисли Simple Smile

Благодаря, а според вас възможно ли е да е вътреболнична инфекция, въпреки, че съм секцио!

# 162
  • Мнения: 98
Може ли някой да разчете резултатите, докато ми дойде време за лекар, че се притеснявам. Това за левкоцитите, че не са в норма и др.бактерия. Има ли запознати, какво означават?

# 163
  • Мнения: 9 063
Благодаря, а според вас възможно ли е да е вътреболнична инфекция, въпреки, че съм секцио!
Това именно имах предвид - че най-вероятно и много често така родилките се сдобиват с такива екстри, без значение как са родили. Чувала съм (тук във форума, през годините) и за по-ужасни патогени и бактерии, пренесени по точно този път...

Може ли някой да разчете резултатите, докато ми дойде време за лекар, че се притеснявам. Това за левкоцитите, че не са в норма и др.бактерия. Има ли запознати, какво означават?
Здравей! Много подробно и хубаво микробиологично изследване, впечатлена съм Simple Smile
Изолирани са гъбички - Кандида крусей. Изискват по-особен подход, не са като вида Албиканс, но се лекуват, не се притеснявай. Нормално е да имаш завишени левкоцити, не само заради гъбичките, но и заради грам отрицателните бактерии, които са изолирани - въпреки, че са в умерено количество, са отбелязани като изолиран микроорганизъм. ХУбавото е, че лактобацилите ти - добрите ти бактерии, които се борят с лошите - са ти в доволно високо количество.
Имаш назначени допълнителни изследвания за Микоплазма и Уреаплазма, Гонорея и Хламидия. Смятам, че е презастраховане, не е защото има основание за това.
Не се притеснявай, нещата са ок и са поправими Simple Smile

# 164
  • Мнения: 253
Момичета,привет.Дойде и моя ред пак да попитам.След лечението ми с Лактажин,резултата днес ми е този.АГ каза че съм имала леко течение и да си сложа Флоражин една опаковка.Прилагам ви старото ми изследване и новото,и ви моля да споделите как ви се струва,дали има резултат лечението ми.Предварително ви благодаря
Приемам и пробиотик които ми препоръчахте Simple Smile

последното от 05,12,2019 след лечението
Левкоцити   5-10 лекоцити на зрително поле
Lactobacillus spp   -Липса на лактобацили
Влагал.секрет -културелно изследване и заключение    - Липса на микробен растеж при аеробно култивиране



преди лечението 18,10,2019
Левкоцити -10-20 лекоцити на зрително поле
Lactobacillus spp- 2-4 лактобацила на зрително поле/силно редуцирани/
Влагал.секрет -културелно изследване и заключение -Липса на микробен растеж при аеробно култивиране
Микроскопно заключение Бактериална вагиноза от смесен анаеробен морфотип и възпалителен процес

Общи условия

Активация на акаунт