Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 фев. 2018, 19:17 ч.

Резултати от микробиология

• 16 125
  • 229
  •   1
Отговори
# 225
Здравей!
Имаш бактериална вагиноза, т.е.нарушена вагинална микрофлора. Имаш грам бактерии, обичайно населяващи влагалището, но в момента размножени, защото нямаш лактобацили - добри бактерии, които се грижат за баланса там долу, и представляват над 90 % от бактериалната флора. Това се случва най често при прием на антибиотици, в следствие на лечение, от стрес, и т.н. Не е заболяване, а състояние. Коригира се първо с препарат, който да изчисти грам бактериите, и после с препарати, които да подкислят средата така, че вкарвайки лактобацили под формата на вагинални капсули, те да могат да се заселят нормално и да се реколонизират. Отнема няколко месеца, в най добрия вариант. Има доста писано за тази схема на лечение, включваща метронидазолов препарат (Флажил най често), поставян вагинално за 10 дни, вагинални таблетки витамин Ц под името Феминела Ваги Ц, и вагинален пробиотик, най често Гинофилус.
Ако искаш, за повече и подробна информация ми пиши на лични, доста често пиша по тази тема, и за да не повтарям нещата тук, най добре така.

# 226
Café del Mar, чак сега виждам питането ти. Имах оплаквания подобни на цистит. Сега съм много по-добре. До антибиотик не се стигна, което малко ми е странно при наличието на бактерии, но щом се оправих...

# 227
Здравейте, бихте ли погледнали и моите резултати? Благодаря предварително!

# 228
Здравей!
Имах същите резултати като твоите, когато имах бактериална вагиноза. И моята цитонамазка беше 2В.
Имаш нужда да заселиш наново лактобацили, нямаш никакви. Терапията с Феминела ваги Ц и вагинален пробиотик, за които писах нагоре, важи и за теб Simple Smile

# 229
Много благодаря за отговора. Успешен ден!

Общи условия

Активация на акаунт