Резултати от микробиология

  • 134 944
  • 1 740
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 077
Здравей!
Имаш бактериална вагиноза, т.е.нарушена вагинална микрофлора. Имаш грам бактерии, обичайно населяващи влагалището, но в момента размножени, защото нямаш лактобацили - добри бактерии, които се грижат за баланса там долу, и представляват над 90 % от бактериалната флора. Това се случва най често при прием на антибиотици, в следствие на лечение, от стрес, и т.н. Не е заболяване, а състояние. Коригира се първо с препарат, който да изчисти грам бактериите, и после с препарати, които да подкислят средата така, че вкарвайки лактобацили под формата на вагинални капсули, те да могат да се заселят нормално и да се реколонизират. Отнема няколко месеца, в най добрия вариант. Има доста писано за тази схема на лечение, включваща метронидазолов препарат (Флажил най често), поставян вагинално за 10 дни, вагинални таблетки витамин Ц под името Феминела Ваги Ц, и вагинален пробиотик, най често Гинофилус.
Ако искаш, за повече и подробна информация ми пиши на лични, доста често пиша по тази тема, и за да не повтарям нещата тук, най добре така.

# 226
  • Мнения: 541
Café del Mar, чак сега виждам питането ти. Имах оплаквания подобни на цистит. Сега съм много по-добре. До антибиотик не се стигна, което малко ми е странно при наличието на бактерии, но щом се оправих...

# 227
  • Мнения: 109
Здравейте, бихте ли погледнали и моите резултати? Благодаря предварително!

# 228
  • Мнения: 9 077
Здравей!
Имах същите резултати като твоите, когато имах бактериална вагиноза. И моята цитонамазка беше 2В.
Имаш нужда да заселиш наново лактобацили, нямаш никакви. Терапията с Феминела ваги Ц и вагинален пробиотик, за които писах нагоре, важи и за теб Simple Smile

# 229
  • Мнения: 109
Много благодаря за отговора. Успешен ден!

# 230
  • Мнения: 51
Здравейте, бременна съм в 18г.с., а това са резултатите от микробиологичното изследване, според лекарката няма вищо притеснително, но мен тези левкоцити малко ме притесняват. Цитонамазката ми е 2А група. Моля, ако някой е запознат, да коментира микробиологията. Благодаря предварително!

# 231
  • Мнения: 9 077
Да, нищо не се изолира, лактобацилите преобладават, което е супер - но има левкоцити, не знам дали по време на бременност е нормално, но щом лекарят казва, значи е така. Наистина няма нищо в резултата, което да поражда съмнения..
Нещо приемала ли си наскоро - антибиотик, глобули - каквото и да е?

# 232
  • Мнения: 51
Да, нищо не се изолира, лактобацилите преобладават, което е супер - но има левкоцити, не знам дали по време на бременност е нормално, но щом лекарят казва, значи е така. Наистина няма нищо в резултата, което да поражда съмнения..
Нещо приемала ли си наскоро - антибиотик, глобули - каквото и да е?

Ами не съм, много странно...дано всичко да е наред, че и аз вече превъртам около бременността и търся малко под вола теле. Благодаря! Simple Smile

# 233
  • Мнения: 9 077
Ах, спокойно, рано ти е отсега да превърташ, пази си нервите занапред Simple Smile

# 234
  • Мнения: 357


Ще съм благодарна - ако някой разчете😚

# 235
  • Мнения: 9 077
Здравей!
Групата на цитонамазката ти е 2Б. Втора група е съвсем ок, но Б показва, че има възпалителен процес. Тъй като се виждат клетки с реактивни промени, има препоръка да те изследват за HPV (човешки папилома вирус, определени щамове). Ще ти назначат и колпоскопия - това е оглед на шийката на матката, със специален апарат, за да се огледа добре повърхността, и евентуално при съмнения за нещо, да се вземе биопсия.
Не се притеснявай, направи си теста и колпоскопията, побързай да си запазиш час при гинеколога си, и действай Simple Smile
Успех Simple Smile

# 236
  • Мнения: 399
Здравей!
Виждам, че имаш и малко анаеробни бактерии, освен гъбичките.
Моят съвет е да започнеш курс с Миковаг - 10 вечери подред. 1 хапче Микомакс + още едно на 4ти ден и още едно на 7ми ден. Паралелно, купи си орален пробиотик и приемай, без да спираш. Не знам в момента кой ден от цикъла ти е, но след като ти дойде - и ти свърши - можеш да започнеш терапия за лактобацилите, но предвид анаеробите - може би ще трябва да направиш и курс с метронидазолов препарат (Флажил) , вагинално 7 или 10 вечери, а орално - еднократна доза от 2мг. флажил. След флажила, можеш да преминеш към втора стъпка - подкисляване на влагалището с Феминела Ваги Ц - това е витамин Ц, под формата на вагинални хапчета. Слагат се 6 вечери подред, и след това започваш вагинален пробиотик - Гинофилус, или Нарине. Хубаво е да направиш една контрола, след цикъл (т.е след първия месец лечение), за да се види как се повлияваш. В зависимост от това, или продължаваш с Феминела ваги Ц и пробиотик, или само с пробиотик.
Ако искаш по-задълбочено да се информираш, ето тук погледни : цък, цък

Здравей, започнах терапията, която ми препоръча. От днес започвам курса с флажил. За вагиналните Глобули ми е ясно, но как и колко дни да го приемам перорално?

# 237
  • Мнения: 357
Здравей!
Групата на цитонамазката ти е 2Б. Втора група е съвсем ок, но Б показва, че има възпалителен процес. Тъй като се виждат клетки с реактивни промени, има препоръка да те изследват за HPV (човешки папилома вирус, определени щамове). Ще ти назначат и колпоскопия - това е оглед на шийката на матката, със специален апарат, за да се огледа добре повърхността, и евентуално при съмнения за нещо, да се вземе биопсия.
Не се притеснявай, направи си теста и колпоскопията, побързай да си запазиш час при гинеколога си, и действай Simple Smile
Успех Simple Smile

Благодаря Simple Smile

# 238
  • Мнения: 120
Здравейте,има ли нещо притеснително в тези изследвания би трябва ли да проведа някакво лечение

# 239
  • Мнения: 9 077
Здравей, започнах терапията, която ми препоръча. От днес започвам курса с флажил. За вагиналните Глобули ми е ясно, но как и колко дни да го приемам перорално?
Здравей отново Simple Smile
Както съм ти написала по-горе - еднократната доза Флажил е 2мг. Това е класическият вариант, който се изписва по принцип, и е предпочитан пред варианта да пиеш 10 дни, което е съсипващо за тялото ти и с много странични ефекти.
Ако разполагаш с таблетки от 500мкг - това са 4 таблетки, приети на равни интервали в рамките на 24 часа. Ако имаш Флажил от 250мгк - 8 таблетки, пак така.

 IVA2 -  лекувала ли си нещо напоследък? 2ра група е цитонамазката ти, което е нормална и хубава група, но има явно възпаление или бактерийки във влагалището, което е дало отражение и на цитонамазката. Други изследвания пускала ли си скоро - микробиология например? Оплаквания имаш ли?

Общи условия

Активация на акаунт