Минималистичен начин на живот

  • 438 374
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 3 015
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
На различни места вече хората обменят книги. Аз последно занесох в чакалнята на лъчетерапията, като правих. Много хора бяха оставили книги. Взех едни, оставих други мои. Всички там правеха така.
Хартиени имам само професионални, другото чета и предавам нататък.
А знаете ли, че книги, купени от книжарници Ориндж, можете да прочетете и да върнете в едномесечен срок и ще ви върнат парите, освен ако не искате да ги замените с други. Условието е да пазите касовия бон и книгата да е в отлично състояние. Аз вече два пъти заменях така.

# 3 016
  • Мнения: X
Не, това не го знаех. Съвсем по темата си е.
Скрит текст:
Аз пък напоследък не мога да чета, явно и не намирам нищо интересно, и не ми остава време, и аз не знам. Както и да е, да не спамя повече.

# 3 017
  • SF
  • Мнения: 21 093
Сериозно??? Аз ще се възползвам от това!
Обожавам да разглеждам книгите в Сиела или в Ориндж. Но време все не ми достига. Значи ще мога да ги нося вкъщи и чак след месец да ги връщам!
Много харесвам книжарници като сладкарници - час-два, седнала на масичка или фотьойлче да разглеждам книги. За съжаление, няма много такива.

# 3 018
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Да, точно като в библиотека. Аз купувам и връщам от книжарницата в Бизнеспарк, Младост 4, че ми е близо до в къщи. Слагам на книгата подвързия и я чета, но пазя да не се смачка или изцапа. Пазя и касовият бон.  До месец от покупката може да се върне или замени с друга във всеки техен обект. Аз това го научих случайно, след като купих книга, която вече имам. Примолих се да я заменя и те тогава ми го казаха. Даже се чудеха защо хората не се ползват. Ами защото не знаят, затова. Не видях някъде да са го обявили. Бих ползвала и библиотека, но новите книги са скъпи и ги няма в библиотеките.

# 3 019
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Страхотна инициатива! Бих се възползвала. Това си е направо като библиотека. От друга страна, налага запазването на книгата в отличен вид; нещо, което при библиотеките не е задължително за повечето читатели, за жалост!

# 3 020
  • Мнения: 19 289
И аз не го знаех.

Да дам актуално инфо за ХМ от вчера. Може да се връщат по 2 торби на човек. Талончето дава 15% отстъпка на 1 артикул, без да има изискване за минимална сума.

# 3 021
  • София
  • Мнения: 13 014
Дъждец, много благодаря за информацията! Значи идеално ще мога да изпълня плана си. Връщаме 6 торби, купувам планираните 6 дрешки на малките и сме готови. Тъкмо няма аз да залитам да пазарувам за себе си, нито кака им. Тя от опит видя колко по-добре е да не се чудиш какво да вземеш или оставиш при заминаване, защото най-голямата изгуби много време при подреждането на багажа преди заминаването си (в тръпнещо очакване сме на изпитите в късна есен, които ще покажат дали и втората дъщеря ще замине да студентства при първата и много се надяваме това да се случи и до Нова година да съм се успокоила).

# 3 022
  • SF
  • Мнения: 21 093
И аз не го знаех.

Да дам актуално инфо за ХМ от вчера. Може да се връщат по 2 торби на човек. Талончето дава 15% отстъпка на 1 артикул, без да има изискване за минимална сума.



Това е чудесно, защото аз нямам какво да пазарувам за 40 лева от НМ и даже сега съм се сетила да подаря талончетата на колежки за децата им, ако пазаруват от НМ.

Странно ми е, когато идеята е потребителите да бъдат стимулирани (приучавани) да рециклират, да се създават ограничения. Ако искам да върна 4 или 6 торби, пак ще го направя, само че с неудобството да водя приятелка с мен и да й връча 2 от тях или да мина през два НМ-а в София. Едно излишно разкарване, което ще доведе до същия резултат.
Заради това ограничение последния път, когато връщах торби така ги бях натъпкала, че едва ги носех. 2 плика, пълни като за 5. Наредих се на касата на първия етаж и ме пратиха на втория. Simple Smile Тръгнах с вътрешния ескалатор - да съм ги извинила, но не работел. Simple Smile Идваше ми да ги върна на първата каса и да си тръгна без талони, които заради условието от 40-те лева така или иначе няма да ползвам. Но реших да съм добра и като ще правя нещо хубаво, да го направя като хората. Simple Smile Късмет...

# 3 023
  • Мнения: 8 890
Нищо странно няма, когато приемеш, че идеята не е да се научи клиента да рециклира, а веригата да си направи пасивна реклама и реално да стимулира хората да купуват нейна продукция. Хич не ги обичам H&M, инцидентно за детето вземам нещо от тях.

# 3 024
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Кройките са им малко шантави, стоят добре предимно на слабички момичета и жени. Но и аз имам някои попадения от там.

# 3 025
  • Мнения: 5 262
Аз ХМ не хи харесвам отдавна. Основно материите са им отвратителни за моя вкус. Пише памук , а го чувствам като найлон.

# 3 026
  • София
  • Мнения: 13 014
Аз харесвам спортните и юношеските им стоки - изчистените панталони, клиновете, суитшъртите, ежедневните тениски. За мен са идеални за ученическата възраст. За себе си купувам от клиновете им.

# 3 027
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Купувам от HМ дрехи за детето.Носи ги 1-2 сезона най-много .
После хич не ми е жал да ги изхвърля или да ги подаря.

# 3 028
  • Мнения: 7 244
От НМ никога нищо не съм си купувала. Пипам материята и бягам.

# 3 029
  • Мнения: X
Купувала съм чат, пат, не съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт