Минималистичен начин на живот

  • 437 363
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 180
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хем хвърляш, хем ревеш за гладните.

не се заяждяй хвърлям нещо което е счупено, а не по принцип за идеята
Не се заяждам, ти сама си го казала:
аз почнах да изхвърлям неща подарени ме от приятелки на които не им върви в личен план, защото и на мен от две три години в никоя област не ми върви.дали просто не приемаме тяхната съдба с подарените вещи
Не за идеята, но заради глупаво суеверие.

# 181
  • София
  • Мнения: 5 885
Не се карайте, темата е хубава, даже е една от най- смислените в bg-mamma, защото имаме нужда от малко преосмисляне, особено някои от нас Flushed
Оня ден разправяме на децата, че като сме били малки с баща им ( бяхме деца в соца Confused ) не сме имали играчки, имали сме по 1 играчка само. Това на фона на техните 200 играчки, с които не играят , а се интересуват само от играчките , които не са им купени още.....
Та,  обясняваме колко е било различно, нямало компютри и моб телефони, нямало компютърни игри, едно детско на ден за 10 минути - Лека Нощ Деца, и т.н ....Стигаме до неизменната тема за бананите, и как сме се редили на опашка за банани.... Баща им казва .... опашка огромна 5 километра за банани,  с часове сме се редили за банани с чичо ви Митко ( има един чичо дето му е приятел от дете) .... и децата гледат с такива очи... Open MouthOpen Mouth ... Едната накрая пита.... Аааа то ти като беше малък имало ли е Динозаври.... ! Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye
Вечерта в деня на този разговор, отиваме в магазина и се въртим около зеленчуците .... и децата гледат количка за зареждане на стока - Цялата пълна догоре с банани !
 Head Band
Малката щерка : "Тати, ти много банани си взел вече ... и без опашка 5 километра" Grinning

Последна редакция: ср, 28 мар 2018, 10:31 от Yangdze

# 182
  • Мнения: 4 808
Моите като бяха малки и им разказвах как сме живели преди, не можеха да повярват как сме живели без цветен телевизор, без видео и без електронни игри. Кой знае колко нови чудеса ще има след 20 години...

# 183
  • Мнения: X
да не е за глада, но вместо да разхищаваме може да помогнем на нуждаещи се.докато нашите хладилници преливат с продукти други гладуват.Темата е за минимализма преди всичко , но и за това, че може вместо да си препълним хладилника с неща половината от които няма да изядем и ще изхвърлим може да помогнем на човек в неравностойно положение.така няма дя се затрупваме с излишна храна
 
Как ще им помогнеш? Ще оставиш храната до контейнера? Кучетата и котките ще я изядат преди нуждаещите се хора. А и самите нуждаещи се най-много да се натровят от престоялата на открито храна. На гладуващите в Африка как ще помогнеш? Ще им изпратиш недоядената порция по куриер? Грехота е да се изхвърля храна, но примерът с гладуващите е празни приказки.

# 184
  • Мнения: 5 259
На дъщеря ми много съм ѝ разказвала за детството ми през соца и ми се струва, че отлично всичко разбира. На нищо не се е чудела.
Най-много се възмути, че не сме празнували Коледа, а на 24, 25 и 26-ти декември сме били на училище.  Аз думата Коледа даже не я бях чувала и си мислех, че е някакъв американски празник, защото по филмите си подаряваха "коледни подаръци".

# 185
  • София
  • Мнения: 38 210
Доста минималистично живеехме по соца.

Ако някой желае - има кампания в Кауфланд.Купуваш пакетирани високотрайни х. продукти и ги оставяш на определено за целта място.

# 186
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз минавам минималистично по Коледа. Точно тогава стават най-големите разхищения.

# 187
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Доста минималистично живеехме по соца.

Ако няко
й желае - има кампания в Кауфланд.Купуваш пакетирани високотрайни х. продукти и ги оставяш на определено за целта място.
мисля, че същата акция я има и в била ,и после отиват в червения кръст и те ги разпределят на нуждащите се.

# 188
  • Мнения: 9 052
дано . защото такива истории ме крата да не вярвам на никакви организации.
https://www.stern.de/wirtschaft/news/oxfam-skandal---missbrauch- … nis--7882734.html
http://www.spiegel.de/panorama/justiz/missbrauchs-skandal-erschu … en-a-1036349.html
има още толкова много подобни ...

# 189
  • Мнения: 9 052
за мен ще е върха, ако някой успее да ме научи да подреждам минималистично багаж за ваканция за мен и децата.
Ако знаете с колко ненужни неща се товарим заради моето ... ами ако завали и му се намокрят тези обувки и ако грейне слънзе и му стане топло на краката и ...

# 190
  • Мнения: 5 259
О, ние сме се научили на това по много лесен начин. Пътуваме само с ръчен багаж. Когато пътувах аз сама с двете деца за Канада и малкото дете нямаше право на свой ръчен багаж, защото беше под 2г, за нас трите си събрахме всичко в два куфара с размер на ръчен. Два малки куфара за трима. Толкова.
Ограниечето на размера на ръчния багаж много помага човек да се вмести в малко.

# 191
  • Мнения: 9 052
На мен проблема ми е като пътуваме с кола, че и с багажник отгоре .
Но аз явно имам някаква болест с този багаж. Не се справям.

# 192
  • София
  • Мнения: 580
Аз съм същата работа. Пътуваме обикновено с много багаж. Вече като купувам куфар гледам да е по-голям, за да събира много. Знае ли човек какво ще стане, все пак Simple Smile После си връщам някои неща опаковани за тръгването, дори не съм ги ползвала.
Но много ми се иска да живея по-минималистично.
Все още не знам по празници как да се владея да не вземам излишни неща.
Не знам дали има пряка връзка, но май както ни научат вкъщи поначало - спомням си, че майка ми доста неща трупаше и все още трупа, защото сме живяли във време на лишения (в София имаше такъв период, когато магазините бяха празни и май оттогава остана).
От време на време давам дрехи или изхвърлям и чувствам невероятно облекчение, че съм се освободила от този товар Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 38 210
Мъжът ми уж ме контролира с по-малки куфари и чанти и пак добавям 2-3 торби в последния момент.😁

# 194
  • Мнения: 9 052
Мъжът ми уж ме контролира с по-малки куфари и чанти и пак добавям 2-3 торби в последния момент.😁
а, да . и той > ама нали качихме багажа? какъв е този багаж сега ? ужас. Аз му казвам заключвай колата защото аз ще продължа да трумам.
Това с пазаруването според мене не е от родители, а е от въображението. Аз все си представям какво мога да сготвя с това или онова и ми се получават повече ястия от планираното. За мен ограничението е да не влизам в магазин или да не готвя. Успявам обикн. Снощи обаче влезнахме и аз нали заради предстоящите почивни дни казвам  > я да взема за децата и така прекалих. И като не обичам да хвърлям храна после цяла нощ го мислих.
Нищо. Ще оправим повечето продукти са за дълго време. 

Общи условия

Активация на акаунт