Минималистичен начин на живот

  • 437 351
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 259
Можеш и по гащи вкъщи, но хората търсят общуване в този контекст. Когато се запалят по нещо, търсят да се събират с подобни и така се започва.
Нишата е много добре разработена и всички стъпки са сметнати. Който се занимава с йога само вкъщи и не контактува с хора на тази тема, не се занимава дълго и общо-взето не би станал добър клиент. Но когато се попадне в общост, зарибяването става много по-лесно и дълбоко.

# 211
  • Мнения: 9 569
Права си, но просто не мога да приема, че тези принципи са в основата на йога като философия. Това, че на повечето хора им е скучно вкъщи или обичат да се мандрахерцат нагоре-надолу по семинари е друг въпрос, но няма нищо общо със същността на йога.

# 212
  • Мнения: 5 259
Не са в основата на йогата, но са в основата на биснеса с йога.

# 213
  • Мнения: 129
Е, сигурно им го и дават. Иначе биха спрели да плащат, ако не получаваха каквото търсят.
Но познавам хора, които безобразно си провалиха живота заради йогата. Когато ти представят реалността, такава, каквато ти се иска да бъде, за да кълвеш, има опасност да загубиш връзка със самата реалност такава, каквато е.

Юна, как точно си провалиха живота заради йогата? Интересно ми стана, защото принципно йога и провал някак не ми се връзват в едно изречение.

# 214
  • Мнения: 5 259
Не ми се иска да давам много лични подробности. Проблемът засяга всички сфери. Скъса отношения с всички стари дотогавашни приятели. Даде си всичките пари, остана без работа, напусна я умишлено, за да се занимава с духовни практики целодневно.
Случи се след прекъснавнето на дългогодишна връзка, която не знам доколко е преодоляна, може би не е.
Общо взето това е едно бягство от реалността, което само задълбочава проблемите, но изглежда като да дава комфорт и утеха от тях първоначално.
За сега затъването изглежда много безнадеждно. Надявам се да е обратимо и човекът да намери сили да си оправи живота.

# 215
  • Мнения: 9 569
Аз лично не бих направила такова нещо и не бих общувала с такива хора, но пък защо това да се възприема за проваляне на живота? Ако човекът си се чувства добре не виждам нищо лошо.

# 216
  • Мнения: 5 259
Изключително зле се чувства. Но вече не осъзнава, че сам трябва да си оправи живота. По цял ден се самосъжалява и озлобява към несъвършения свят.
Йогата не носи отговорност за всичко това, просто в критичния момент е била грешната, но избраната алтернатива, която засилва усещането за "аз съм прав и извисен, а другите са криви".

# 217
  • Мнения: 9 052
вид секта ?

# 218
  • Сливен
  • Мнения: 4 204
Измествате темата...... Така,преди 2 дни разчистих всички излишни неща-обувки за "сухо време"(от които едната обувка е потрита,или  ципът се закопчава,но не до края)....Дрехи,които не стават,дрехи от 4-5 години и само ги "въргалям"..

# 219
  • Мнения: 1 872
И аз почнах пролетния преглед на дрехите. Вече имач една торба с дрехи за даване, а има още половин ден работа.

# 220
  • Мнения: X
Не ми се иска да давам много лични подробности. Проблемът засяга всички сфери. Скъса отношения с всички стари дотогавашни приятели. Даде си всичките пари, остана без работа, напусна я умишлено, за да се занимава с духовни практики целодневно.
Случи се след прекъснавнето на дългогодишна връзка, която не знам доколко е преодоляна, може би не е.
Общо взето това е едно бягство от реалността, което само задълбочава проблемите, но изглежда като да дава комфорт и утеха от тях първоначално.
За сега затъването изглежда много безнадеждно. Надявам се да е обратимо и човекът да намери сили да си оправи живота.
Почти същата история беше и при мой познат. Казвам "беше", защото той почина, а преди това от талантлив ИТ се беше докарал почти до клошар.

# 221
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
и аз вадих летните дрехи на мен и дъщеря ми и понеже вече носим един и същи размер ми подари половината си гардероб-сега естествено ще трябва да й купя други дрехи, но се уредих със сума за мен така, че хем спазихме минимализма хем и пари ще спестим,като за мен за лятото няма да си купя нищо

# 222
  • Мнения: 1 872
На мен половината от дрехите са такива умалели на майка ми. Тя ги поддържа страхотно, като нови са, а и са от марки, които аз не мога да си позволя. Общо взето последните години, дори докато бях бременна, не ми се е налагало никакви дрехи да си купувам.

# 223
  • Мнения: 9 052
Измествате темата......
Не съм сигурна дали е изместване, защото гледам е бъкано вече с книжки за минимализъм и как да живеем без мног онеща и не съм сигурна дали не са се появили и семинари , но ако има пари в тази работа и с това ще се набъка. А ако успеят да измислят някой символ за минимализъм ще има тениски, чаши за чай , ... с този символ .
Т.е. използва се анти. Това дразни. Както и при случая с йогата.


На мен ми е интересно също аз скръндза ли се вода или минималист? Не пазарувам много и скъпи неща. Не гледам да са луксозни, но мразя да си изхвърлям стари и любими неща и ако ми пораднат нови , но не скъпи неща които харесвам си купувам.
Не знам дали го обясних, но минимализъм ли е да имаш от всичко, но не ново и луксозно ? Или минимализъм е да имаш минимално необходимото?

# 224
  • София
  • Мнения: 5 885
Ами твоето не е скръндза , според мен. Правиш сметка какво и що да купиш просто, Само това с трупането на неща е малко, как да кажа, не е лошо...просто да не е прекалено имам предвид
Аз лично много се промених, естествено с годините, купувах много и все скъпи неща....
сега инвестирам в жилища (ипотека)  и деца... за мен гледам малко и само нужното.... е някой път се изхвърлям де, то старите навици трудно се преодоляват Grinning

Общи условия

Активация на акаунт