Минималистичен начин на живот

  • 438 716
  • 10 041
  •   2
Отговори
# 240
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Нормално. Всеки си има някакви собствени нужди за задоволяване, приоритети и т.н. На мен само качеството не ми е достатъчно в много случаи.  Фактори като дизайн, външен вид, примерно, също оказват влияние при избора ми на доста неща. Мисля, че това важи за доста хора всъщност.

# 241
  • Мнения: 9 052
Но има разлика между лош дизайн и немодерен дизайн, нали? в смисъл не е еднакво .
Ясно е, че всеки гледа да му е приятно с нещата , които има. Но необходимо ли е те да са модерни и нови?

# 242
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Зависи. Понятия като красиво и некрасиво са доста субективни все пак. На мен нещо, което ми се струва супер кофти дизайн, на друг може да му се стори прекрасно. Не е задължително новото и модерното да е непременно красиво, а всичко демоде - грозно, разбира се. Но пак трябва да се има предвид субектвиният фактор.

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 22:34 от ЧеКа

# 243
  • Мнения: 9 052
Именно. Не бих си сменила нещо, което ми е ок с нещо ново и модерно , само защото е ново и модерно.
Понякога дори предпочитам да се облека в по-стари , нямам в предвид скъсани, а демоде неща ... за да не съм с еднаквите дънки като всички наоколо. Т.е. предпочитам по-различно.
Харесва ми като бях в София , че хората се обличат много разнообразно. Тук всички са с дънките по краката скини мисля . Те не ми харесват. Ходя си с моя панталон, който си ми харесва и ми е отдавна. Не е скини. Прав .

# 244
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Ние собствените избори си ги разбираме или поне мислим, че си ги разбираме. 😀  По скоро исках да кажа, че ако някой си купува нещо “ново и модерно”, не е задължително да си го купува, само защото е “ново и модерно”, а защото вижда красота, която аз не виждам, примерно, или качество, което аз не мога да оценя. Не е задължително, де. Може някой съвсем спокойно да си купува нещо само защото е модерно или пък за престиж.

# 245
  • Мнения: 5 259
Не мисля, че някой осъжда чуждите избори, а просто коментира своята мотивация.
За всяка покупка се преценява дали това, което получаваш от нея, ти е ценно колкото това, което даваш. И дали струва повече, отколкото други неща, които би могъл да направиш със същите пари.
За всеки човек този избор е различен.

# 246
  • Мнения: 9 052
..ако някой си купува нещо “ново и модерно”, не е задължително да си го купува, само защото е “ново и модерно”, а защото вижда красота, която аз не виждам, примерно, или качество, което аз не мога да оценя. ...
“ново и модерно” и качествено също не са винаги в права пропорционалност, както и красиво.
нова функционалност по-бих приела по подразбиране. 

# 247
  • Мнения: 10 993
Аз се имам за минималист, но например имам много дрехи - купувани са от втората употреба и цената им е в пъти по-ниска ако бяха от мола - но са огромно количество. Супер ме кефи да имам всякакви дрехи за всеки ден според сезона и времето навън. Иначе за нищо не харча освен за храна и за пътувания- всичко останало купувам най-евтино. не ми е важно - ама като чета темата май съм скръндца - а не минималист.

# 248
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
“ново и модерно” и качествено също не са винаги в права пропорционалност, както и красиво.

Аз и не виждам някой тук да твърди обратното.  Това е комън сенс и да се твърди друго би било пълна наивност, да не кажа глупост.

 

# 249
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Не мисля, че някой осъжда чуждите избори, а просто коментира своята мотивация.

Чуждите избори се коментират в темата. Моето включване в темата беше точно по такъв повод. Хора, които се “пишели” минималисти и си купували скъпи неща, само защото са скъпи. Затова и си разсъждавам на глас за мотивацията на хората по принцип. И че тя може и да е различна от това, което на на нас ни се струва отстрани.

# 250
  • Мнения: 5 259
В стрaни от темaтa, рaдвaм се дa те видя тук Simple Smile

# 251
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Благодаря. Simple Smile

# 252
  • Мнения: 9 052
... Хора, които се “пишели” минималисти и си купували скъпи неща, само защото са скъпи. ...
Може би защото няма комън сенс какво е минимализъм. Както на няколко пъти се спомена в темата всеки го разбира различно.

...И че тя може и да е различна от това, което на на нас ни се струва отстрани.
Да се твърди друго би било пълна наивност, да не кажа глупост.

Всеки просто гледа от своята камбанария и си коментира в темата.

# 253
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Това, че няма единно мнение що е то минимализизъм, мисля стана ясно. Не си ме разбрала. С това, което си цитирал от мен, просто описвам ситуацията, която ме провокира да пиша за мотивите на хората и за това,  че може и да не ги разбираме добре отстрани. Същността е във втората част.
Не знам дали е глупаво или наивно, както ти казваш, но е факт, че се коментират мотивите на другите.  Аз за това и коментирам.

Не ми се обяснява за трети път, честно! Simple Smile

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 00:05 от ЧеКа

# 254
  • Мнения: 9 052
Защото си приказваме едно и също една на друга. От самото начало забелязах, но ми беше интересно защо става така.
Аз за себе си от темата извадих извода, че не съм минималист, а съм скръндза.
Аз мога да имам много неща, но защото купувам много малко и изхвърлям само в краен случай. Забелязах в темата хора, които имат малко неща, защото купуват малко след като изхвърлят старото. Т.е. притежават малко, но имат голям оборот на неща. За мен и те не са минималисти, защото предизвикват преразход. Но има и такива, които имат малко неща, не купуват докато не им затрябва нещо и изхвърлят когато нещо стане негодно . За мен третите са минималисти. Но както казвам според мен . Това е наблюдение и не подлежи на оспорване.

Общи условия

Активация на акаунт