Минималистичен начин на живот

  • 438 624
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 285
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Липсата на сигурност води до такъв избор за начин на живот....
Не е задължително да е така прочетете в интернет истории на хора , които наистина са богати, но съзнателно са се отказали от многото вещи....
Ами не бих казал, че е добре човек да прави заключения от историите на отделни единици....

Защо да не си правим заключения за тези хора? Да се правим, че ги няма ли? 😀 Колко са единици и дали са единици по-заможните, които са решили да не се затрупват с вещи, е спорен въпрос. Факт е, че има хора, чийто минималистичен избор на начин на живот е продиктуван от друга мотивация. Отделно минимализъм като понятие,  вече стана дума, няма унифицирано съдържание. Понятието “минимализъм” се използва както в случаите когато човек живееш възможно най-пестеливо и с възможно най-малко вещи, така и когато притежава малко вещи, но пък скъпи. 😀

# 286
  • Мнения: 26
Липсата на сигурност води до такъв избор за начин на живот....
Не е задължително да е така прочетете в интернет истории на хора , които наистина са богати, но съзнателно са се отказали от многото вещи....
Ами не бих казал, че е добре човек да прави заключения от историите на отделни единици....

Защо да не си правим заключения за тези хора? Да се правим, че ги няма ли? 😀 Колко са единици и дали са единици по-заможните, които са решили да не се затрупват с вещи, е спорен въпрос. Факт е, че има хора, чийто минималистичен избор на начин на живот е продиктуван от друга мотивация. Отделно минимализъм като понятие,  вече стана дума, няма унифицирано съдържание. Понятието “минимализъм” се използва както в случаите когато човек живееш възможно най-пестеливо и с възможно най-малко вещи, така и когато притежава малко вещи, но пък скъпи. 😀


Сами избирате от кое и какво заключение да си вадите. Мен са ме учили, че трябва да следя общия случай, защото изключенията само потвръждават правилото.
Бих казал така тогава, когато нощем поглеждате в небето не се концентрирайте в луната, защото ще изгубите цялото небесно сияние Trollface

# 287
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
За дрехите важи същото - купиш ли я, свалиш ли етикета, носиш ли я веднъж - вече е ВУ. Цената пада поне наполовина.
Да, обяви от типа на "само изпрано" и цената е като на новата.
Липсата на сигурност води до такъв избор за начин на живот....
Не е задължително да е така прочетете в интернет истории на хора , които наистина са богати, но съзнателно са се отказали от многото вещи....
Ами не бих казал, че е добре човек да прави заключения от историите на отделни единици....

Защо да не си правим заключения за тези хора? Да се правим, че ги няма ли? 😀 Колко са единици и дали са единици по-заможните, които са решили да не се затрупват с вещи, е спорен въпрос. Факт е, че има хора, чийто минималистичен избор на начин на живот е продиктуван от друга мотивация. Отделно минимализъм като понятие,  вече стана дума, няма унифицирано съдържание. Понятието “минимализъм” се използва както в случаите когато човек живееш възможно най-пестеливо и с възможно най-малко вещи, така и когато притежава малко вещи, но пък скъпи. 😀


Да "големите спестовници" вече се прекръстиха на минималисти и на zero waste Grinning
За мен лично, минимализма е различен при доста хора, но е важна мисълта, която те е насочила към него. Най- странния ми тип "минималисти" са тези, които просто хвърлят много, но не спират на да купуват. Просто това е мода в момента, този начин на живот. Навсякъде някакви модерни картини и чаши с LESS IS THE NEW MORE.

# 288
  • Мнения: 1 248
В олх по-евтини неща ги комбинирам и като определям цената отчитам и евентуална доставка. Много неща, обаче, хвърлям или подарявам.
 

# 289
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
В олх по-евтини неща ги комбинирам и като определям цената отчитам и евентуална доставка. Много неща, обаче, хвърлям или подарявам.
 
в кои други сайтове продавате неща

# 290
  • Мнения: 1 248
Само там.

# 291
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Минимализмът не става за мен, но пък не е нещо лошо за който го може.

# 292
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Минимализмът не става за мен, но пък не е нещо лошо за който го може.
и аз така си мислех , но е въпрос на настройка.Не съм станала пълна минималистка , но вече доста се удържам да не купувам неща които не ми трябват .Даже успях да продада някои ненужни неща

# 293
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
И аз преди да купя нещо винаги се питам къде ще го сложа, защото място няма никакво. Гледам да не купувам ненужни неща, но не винаги се получава.
Разкарах ненужните книги, дадох ги на селска библиотека. Ненужните дрехи ги давам на жената, която ми помага в къщи, тя веднъж месечно събира и носи в социален дом. Някои неща и аз успях да продам в ОЛХ. Изхвърлих и разни стари чаши и пак не успявам с минимализма Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 юли 2018, 01:14 от Unknown_lady

# 294
  • Мнения: 5 259
Много помага, ако се местиш от време на време. Ние наскоро се местихме и се наложи да изхвърлим около 90% от съдържанието на дома си.
Предното ни местене беше 2 години по-рано, когато отново се наложи да изхвърлим около 50-60%.
Мъжът ми е непреклонен, че иска да си останем с много малко вещи, така много му допада.
В момета всичките ми дрехи за всички сезони плюс връхни, се събират в два куфара, неговите сигурно и един няма да могат да напълнят Grinning
На децата пък са колкото по един малък куфар за ръчен багаж.
Не мога да преценя това дали е много или малко спрямо колкото използват другите хора.
Но и докато не тръгнеш да събираш дрехите в куфар, не можеш да си сигурен колко точно място биха заели. Например аз до последно си мислех, че ще се съберат в много по-малко, а те все не се побираха. Ако не бях мерила, а само преценявах на око, щях да кажа "два куфара дрехи" на три пъти по-голямо количество.

# 295
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Ние ще правим ремонт сега и направо лошо ми става като си помисля колко ще трябва да разчиствам и изхвърлям...

# 296
  • Мнения: 129
Юна, ние се преместихме през май месец. Изхвърлихме страшно много неща, други продадохме, но се наложи да купим някои нови мебели.
Най-добре се получи в гаража - изхвърлихме повече от половината неща, които сме събирали през годините, а вече не се ползват.

# 297
  • Варна
  • Мнения: 5 132
Ооо да - при местене се хвърля с големите чували. Сменила съм 5 квартири и всеки път се изумявам. Всяка пролет и есен при основното почистване и пренареждане на гардероба- същото упражнение....

# 298
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Когато ние се местихме преди година и половина, почти нищо не изхвърлихме. Но аз открай време не обичам да се затрупвам с вещи. Ако нещо не е сезонно или за специални случаи, но се застоява по шкафове и гардероби, се отървавам от него моментално. Единствено изключение са книгите. Но мисля и тях да разкарам или поне по-голямата част. Не можах да се престраша при преместването, но точно докато товарех тежките кашони с книги ми хрумн тази гениална мисъл. 😂

Намаляване на импулсивните покупки до минимум. Това за мен е едно от разковничетата да не се трупат ненужни вещи.

# 299
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Аз ненужните книги подарих. Но професионалните няма как, а са много.
Наистина човек събира през живота си какво ли не.

Общи условия

Активация на акаунт