Минималистичен начин на живот

  • 438 700
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 808
Миналата седмица във фейсбук се появи информация, че в Бургас поне на десетина места са наслагали контейнери за дрехи и обувки, които после ще се рециклират. Приветствам идеята! И дано само клошарите не ровят и там и да ги пръскат по улицата, както често правят!

# 391
  • Мнения: 19 296
Аз като тийн също много пазарувах-дрехи, сенки и т.н. Та, не се учудвам на кого се е метнала.

# 392
  • Мнения: 5 997
Миналата седмица във фейсбук се появи информация, че в Бургас поне на десетина места са наслагали контейнери за дрехи и обувки, които после ще се рециклират. Приветствам идеята! И дано само клошарите не ровят и там и да ги пръскат по улицата, както често правят!
Пише че ще има камери, най - близкия до дома е в близост до гето, ще проверя следващия път дали наистина има камера.

# 393
  • Мнения: X
И в София сложиха тия дни, в Борисовата на детската площадка, много е удобно. Само че аз вече разчистих. Но има и още, де.

# 394
  • София
  • Мнения: 5 945
До нас има контейнер, ( пазара Ситняково) , на Червения Кръст, който е за дрехи, обувки и чанти, дарения за бедни и социални домове. Удобно ми е. Пълня дрешки, обувки и чанти,  които са сравнително запазени и биха се ползвали. Но ако няма на кой да ги дам. Отделно имам няколко приятелки на които раздавам израстнати дрешки, които са като нови и обличани 1-2 пъти.

# 395
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
момичета днес чистих прахта от книгите в стаята на детето и са точно 89, а не ми се мисли колко са в хола в ограмната секция от Татово време , а и в кухнята има цяла етажерка.Ако щете вярвайте половин ден ми отиде да ги извадя ,почистя и наредя.

# 396
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз раздадох всичко, което не е професионална литература, останаха малко книги, несвързани с работата, които са ми ценни. Книгите трябва да са в затворен шкаф, иначе става прахосъбирачка.

# 397
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз раздадох всичко, което не е професионална литература, останаха малко книги, несвързани с работата, които са ми ценни. Книгите трябва да са в затворен шкаф, иначе става прахосъбирачка.
Абсолютно съм съгласна с теб ,но не ми се сменя комунистическата секция от масивно дърво която е и огромна при това за нова разпадаща се с витринки.Иначе се опитвам тези които ги има  в електронен вид да ги давам на познати , ама май народа масово не чете книги.Да не говорим за децата -поне моята дъщеря от тридесетина книжки детски само прочете мечо пух и макс и мориц.Другите си стоят чисто нови само дето си давах парите докато беше бебе с идеята един ден да ги прочете.Аз от дете обожавам да чета книги , даже сутрин и вечер в метрото това правя.Предлагам доста любовни романчета на цени от 0,50-1 лв.Ако някой има интерес да пише

# 398
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Не са много четящите,така е.
Секция от масив не бива да се изхвърля. Една приятелка си търсеше и не намери цена под 5-6000 лв. и то за неголяма.

# 399
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
да скъпи са , но младите не ги разбират тези неща искат новото.В хола и детската стая както и пътеките в спалнята са ни персийски майка ми навремето даде една торба пари за тях , а дъщеря ми докато не махнахме килима от детската и да сложим бял синтетика зор видя

# 400
  • Мнения: 5 259
Зaщото не е сaмо въпрос нa мaтериaли, но и нa дизaйн. Соц мебелите имaт умопомрaчителен дизaйн, който трудно се преглъщa.

# 401
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Зaщото не е сaмо въпрос нa мaтериaли, но и нa дизaйн. Соц мебелите имaт умопомрaчителен дизaйн, който трудно се преглъщa.
Извинявай, но не те разбрах не ти харесват мебелите или какво?На мен специално секцията си ми харесва много и докато съм жива по мое желание няма да я сменя за нещо разпадащо се за 5 години максимум.В нас не са се утрепали да идват гости пък и както има една приказка който не му харесва не разбира, на който му харесва няма вкус.Вече не ми се дават излишни пари за парцали за по един сезон-дрехите втора употреба не мърдат с години и за вещи ,които се развалят преди да им мине гаранционнния срок.Това е мое мнение и не го налагам на никой тук.Всеки си решава как да живее.Също никога не бих си махнала паркета за да си сложа плочки колкото и по-лесни да са за поддържане.

# 402
  • Мнения: 5 259
Дрехите втора употреба от къде са се взели, че да не мърдат с години и ако човек си купи такива дрехи първа употреба, те ще станат ли парцали след един сезон?
В това няма никаква логика.

Иначе дизайните до голяма степен са въпрос на вкус.

# 403
  • София
  • Мнения: 38 476
Дадени дрехи - да. Иначе ву по магазините ву са същите марки със същото качество като в нормален магазин.

# 404
  • Мнения: 3 944
На мен лично, цосиалистическата секция изобщо не ми се връзва с минималистичен начин на живот. Обикновено я свързвам с претъпкани шкафове с багаж и миризма на нафталин.

Общи условия

Активация на акаунт