Минималистичен начин на живот

  • 438 609
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 782
Лейди, благодаря, но не съм в Бг. Иначе доста неща да съм подарила до момента. Simple Smile
Crossfade, аз съм с ГТР, а жените като цяло ни успокоява пазаруването. Моментно, но... Хахаха

# 511
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Лейди, предлагам ти бартер. Ти ще ми правиш от чудните ти кукли, а аз, като Великия Безжалостен Изхвърляч, ще разчиствам до минимализъм след тебе. Най-много инфаркт да получиш, като видиш колко минималистично съм го докарала.
И като изхвърлиш и последният парцал, аз от какво да ти направя следващите кукли  Thinking Mr. Green
Това моето си е за ателие, ама няма.
Иначе много искам да разчистя всичко, което не се ползва. Правихме ремонт на спалнята и разарах много неща.  Идната година ще правим ремонт и на останалата част от апартамента и тогава мисля да разкарам и останалите много неща. Ремонтите са идеални за разчистване.
Сега като се замисля, то аз съм направила бъркотията, навсякъде са моите хоби материали.

# 512
  • Мнения: 18 494
Лейди, какви материали използваш? Не съм сигурна, че у нас има много подходящи неща за творческо хоби, но пък ако нещо може да продължи живота си като кукла, вместо като отопление във факултета, - какво по-хубаво.

# 513
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Всичко може да се използва за играчки - материи с дребни интересни шарки, шапки, пуловерчета, роклички
 и блузки, чорапогащи с интересна плетка или с фигурки, всичко. Вехтошарят в мен ще живее вечно  Simple Smile Къде си Уиш да ме треснеш по главата с чугунения тиган  Grinning

# 514
  • Мнения: 2 560
Unknown lady, има ли място където могат да се разгледат твоите играчки😊? Много интересно звучат и си признавам, че съм любопитна😊?
Извинявам се за нахлуването в темата🌻!

# 515
  • Мнения: 18 494
Лейди, моите са много скучни неща - предимно костюми от преди бременността, - няма да е днес, но след няколко дни ще ги нащракам, много ще се радвам, ако нещо да заживее втори живот Grinning

# 516
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Crossfade, аз съм с ГТР, а жените като цяло ни успокоява пазаруването. Моментно, но... Хахаха
За това не купувам големи разфасовки от нищо, така всичко свършва бързо и аз си задоволявам нуждата от пазаруване до колкото мога с нещата, които така или иначе трябва да купя.

# 517
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
И на мен ще ми е интересно да видя творенията на unknown lady Simple Smile
Толкова минималистично вече го давам, че дори не си и помислям за нови вещи или да трупам неизползваеми. Преди празниците почистих основно всички ненужни неща, които не бяха много, за да си освободя място и да ми стане по просторно. Подаръците които получих бяха искани и неизненадващи. Единствено ми подариха  като изненада, украса за елха, правена от майки на деца с увреждания, и това ще запазя! стана ми много мило да получа такъв подарък и ми е съвестно да го дам на някой друг. Догодина ще подарявам такива в офиса, идеята е страхотна според мен и дори още от сега започвам да пропагандирам подобни инициативи, за да стигат до повече хора.

# 518
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Куклите са хубави, но останалото е прахосъбирачки, които избягвам и не ми влизат в представата за минимализъм.
Аз пък имам идея да си плета изтривалки от стари дрехи. Едно време баба ми и майка ми правеха такива. Хрумна ми след като все не си намирам подходящи, а имам нужда да наслагам на някои места вкъщи.

# 519
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
и за мене разни магничета и малки сувенирчета са прахосъирачки и по принцип ги избягвам.Не , че нямам десетина купени защото много са ми харесали или са ми подарени, но по принцип гледам да не купувам такива.

# 520
  • Мнения: 5 994
Днес "разчистих" повече отколкото предполагах.
Мъжа и децата помогнаха много за което съм благодарна.
Зарадвахме няколко деца с играчки, дрехи,някои от  които почти не са носени и преди не ми се искаше да хвърля.
Истината е че пак запазих едни бебешки .... 

# 521
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Да ви питам успявате ли да продадете в сайтовете детски дрехи.На мен много тегаво ми върви хем искам цени от 3-10 лв.Книгите по-вървят.Някой жени са ми казвали ,че бързо успяват да си продадат детските дрехи.Дайте идеи как да ги продам по-бързо.Дрехите са запазени

# 522
  • Мнения: 8 795
Бебешките дрехи се продават, но бавно. Забелязала съм, че и сезонно. Есента започват да питат за космонавтчетата. Най-бързо продавам съпътстващи бебето стоки - везна, столче за хранене, колички, шишета, помпи, нагреватели и т н. Дори и останали памперси успях да продам.

# 523
  • Мнения: 10 993
Аз дрехите ги подарявам. Нямам нерви да ги продавам.

# 524
  • Мнения: 2 328
Ха, каква тема. Вкъщи се стараем да сме минималисти, следваме методите на Мари Кондо и Дейв Рамзи, активен член съм в някои американски групи за минимализма. Имах тежък проблем с пазаруването аз, всеки ден задължително купувах по нещо,но полагам много усилия.

Общи условия

Активация на акаунт