Минималистичен начин на живот

  • 438 691
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 328
Първо си отделих нещата, които ползвам. Говоря за бяла козметика. След това си отделих нещата, които не ползвам, но не искам да подаря. Останалото подарих на майка ми. 6 кашона бяха. И престанах да чета в групи за козметика. Гледам да не влизам в сайтовете, от които поръчвам най-често. Зарекла съм се, че ще купя козметика като ми свършат всички продукти от съответната категория. Например маска за лице ще си купя като ми свършат абсолютно всички маски.

# 541
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Първо си отделих нещата, които ползвам. Говоря за бяла козметика. След това си отделих нещата, които не ползвам, но не искам да подаря. Останалото подарих на майка ми. 6 кашона бяха. И престанах да чета в групи за козметика. Гледам да не влизам в сайтовете, от които поръчвам най-често. Зарекла съм се, че ще купя козметика като ми свършат всички продукти от съответната категория. Например маска за лице ще си купя като ми свършат абсолютно всички маски.

да и аз така съм се зарекла, ама тъпото е че нали имам клиентки и покрай тях все се изкушавам да си поръчам нещо, но вече премислям по колко броя имам от дадено нещо и ако са над 2-3 не си го поръчвам и гледам за три месеца малко понамаля кашона с козметиката -все пас ние в къщи сме три жени.За около две години мисля,че ще се справя с натрупаното старо количество козметика, ама за парфюмите не знам ,защото аз обичам тежки аромати, а майка ми и детето не.

# 542
  • Мнения: 2 328
Не знам,твоя си работа ама ако изкушението е на ръка разстояние ще е трудно.

# 543
  • Мнения: 13 764
Козметиката нали има срок на годност! Точно пък козметика да пазите с години! Внимавайте да не си навлечете някаква алергия!
При мен дрехите и обувките са проблем. Все си мисля, как може да потрябват. Лошото е, че те наистина потрябват в един момент и от моето страхливо оформило се решение ей сега да изхвърля всичко неносено повече от година-две нищо не остава Simple Smile
Книгите и всевъзможните листчета/детски рисунки/мили ченгелчета на първокласници също са ми проблем. Уж прибирам в папки и кутии, но те и папките и кутиите заемат място.

# 544
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
6 кашона козметика?! Минимализмът е мнооооого далеч от тези 6 кашона. Дори в най- претрупаните ми с вещи моменти не съм притежавала такова количество козметика. 

# 545
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
ами аз съхранявам цялата козметика и парфюми на тъмно и хладно място и нямам проблеми дори и с изтекъл срок кремове.Мисля си, че дори и самите фирми не бракуват козметика с изтекъл срок , а може да правят изследвания и да я препакетират .Иначе при такова изобилие от фирми за козметика се съмнявам,че всичко се продава.А унищожаването сигурно както и при храните се заплаща, а на никоя фирма не й се дават ей така пари за брак.

# 546
  • Мнения: 2 328
Бяха 6 кашона съм написала

# 547
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Бенибъни, хич и не се опитвай Simple Smile То с такова изкушение на една ръка разстояние просто няма смисъл Simple Smile А аз трябва да лекувам моята пристрастеност към козметика, особено към тази за баня. Обаче моя много близка приятелка е дистрибутор на Ейвън, виждаме се всяка седмица и то едни изкушения...  И аз имам твърде много кремове, парфюми и какво ли не. А банята прелива от цветни шишеца с ароматно съдържание Simple Smile Видя ли каталога и нямам спирка.

# 548
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Аз изхвърлям  всичко с изтекъл срок на годност-гримове,козметика,лекарства,парфюми,шампоани...Абсолютно всичко.
Купувам само определени продукти,които ползвам всеки ден .



# 549
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Бенибъни, хич и не се опитвай Simple Smile То с такова изкушение на една ръка разстояние просто няма смисъл Simple Smile А аз трябва да лекувам моята пристрастеност към козметика, особено към тази за баня. Обаче моя много близка приятелка е дистрибутор на Ейвън, виждаме се всяка седмица и то едни изкушения...  И аз имам твърде много кремове, парфюми и какво ли не. А банята прелива от цветни шишеца с ароматно съдържание Simple Smile Видя ли каталога и нямам спирка.
И аз покрай кучето имах една позната на Ейвън и имам около 20 неща и от там, ама за късмет май ми се разсърди и поне от там няма да се изкушавам-пак е нещо.А иначе вече искам да си купувам козметика в метални и стъклени опаковки, а в орифлейма не всичко е така , а в нета си намерих алтернативи и така ще се огранича.Сапуни искам в картонена опаковка , а техните не са и така пък да видим до къде ще го докарам

# 550
  • Мнения: 1 782
На Ейвън каталог не искам да виждам вече!!! Поръчвам все едно никаква козметика нямам у нас.... Grinning

# 551
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
На Ейвън каталог не искам да виждам вече!!! Поръчвам все едно никаква козметика нямам у нас.... Grinning
А, не си уцелила  Simple Smile Козметиката за баня им е супер, имат много ароматни душ гелове. Както и продуктите на Планет спа. Имат и хубави червила, аз си купих на стикове за да си нося в чантата. Както и мини парфюми, пак за същата цел. Последно си поръчах нощен крем на Планет спа и дневен с комбинация от масла. Много са хубави и си поръчах и по още една кутийка от двете за резерв. Има и още, ама да не спамя, че си има тема за Ейвън.
Аз не съм чак толова еко, купувам и в пластмасови и целофанови опаковки, но каквото може, за други продукти, в къщи съхранявам в стъклени и метални опаковки.
Въпросът е, че яко съм се запасила  Embarassed А и покрай парцаливото ми хоби, пак днес купих едни крафт платове, че точно такъв цвят комбинация синьо и жълто нямам, а имам поръчка за кукла в такъв тоалет  Heart Eyes.
Решила съм да правя цялостна реорганизация на пространството в къщи, с минимализъм явно няма да се справя.

# 552
  • Мнения: 1 782
Unknown_lady, явно не съм се изразила правилно. Simple Smile
Много съм доволна от продуктите им! Ноооо хвана ли каталога и нямам спирка. Независимо, че имам доста козметика - пак поръчвам ли, поръчвам....
Та най-добре е да не гледам, защото не мога да се удържа. Grinning

# 553
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Дара, много ми е познато това  Simple Smile Трябва да спра и аз с трупането на козметика, но май не мога. И не пропускам капания  ooooh!

# 554
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Първо си отделих нещата, които ползвам. Говоря за бяла козметика. След това си отделих нещата, които не ползвам, но не искам да подаря. Останалото подарих на майка ми. 6 кашона бяха. И престанах да чета в групи за козметика. Гледам да не влизам в сайтовете, от които поръчвам най-често. Зарекла съм се, че ще купя козметика като ми свършат всички продукти от съответната категория. Например маска за лице ще си купя като ми свършат абсолютно всички маски.


И аз минах по тоя път, успешно удържам фронта засега. Направих пресортиране на козметиката - по видове, брой кремове, брой шампоани, брой балсами - при мен най-зле беше с продуктите за коса. Направих миналата година една голяма торба, пълна с нещата, които прецених, че ще почна да употребявам след месеци и ги подарих на фризьорката ми - много се изуми. То и за мен остана доста - като видях по колко много имам от всеки вид - си обещах да не купувам, докато не ги изразходя. Не знам кой писа, че козметичните продукти можели да се държат много - аз не рискувам. Пише си в нета колко издържат, нищо не държа повече, защото здравето ми е по-мило. Спрях да влизам в темата за продукти за косата, защото все се изкушавам да купя нещо ново. Парфюмите ъм ги ограничила до 2 или 3 по едно и също време - просто не мога да ги използвам, стоят дълго време и губят миризмата си. По същата причина престанах да купувам големи опаковки от по 100 мл, макар че излизат най-изгодно. сега купувам по 30 мл, най-много по 50, хем по-начесто, та имам усещането за нещо новичко като покупка, а и опитвам различни неща.

Каталог в къщата ми няма как да влезе, подобни цветни каталози и рекламки отиват в коша за хартия, преди да се изкуша да ги отворя. Приех няколко принципа - едно влиза - едно излиза. Харесала съм си нова кафеварка, защото смених печката - старата е до вратата в торбичка за подаряване на приятелка. Купувам си нов шал - един от старите заминава за боклука или е подарен (и с шаловете значително съм се оляла). Къщата ми не е разтегателна, а и установих, че пространството ми е много скъпо. Когато е празно, не  се разсейвам, не се дразня и се чувствам значително по-добре.  Имам още да "чистя", но съм започнала и не се предавам. 

Общи условия

Активация на акаунт