Минималистичен начин на живот

  • 437 384
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 38 214
Ние по празниците се оляхме. Козметика не, ама дрехи и уреди - много.

# 556
  • Мнения: 4 808
Аз специално с козметиката, не купувам, докато не видя, че свършва. Декоративна козметика имам много, защото работата ми е свързана с това и винаги ми остават разни тестери. Ползвам определени неща, които съм успяла да натъпча в една козметична чантичка, останалото раздавам на приятелки. Хвърлям всичко с изтекъл срок, знам, че са изчислени поне още шест месеца след това да са годни, но не ми се рискува излишно. И дрехи не купувам прекалено много, може би по три-четири неща на сезон. Обувките са ми страст, но и късам много. Направо се замислих в такъв случай къде ми отиват парите?!

# 557
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
И аз съм се оляла с шаловете ми, ама пусто слабост са ми  Simple Smile

# 558
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Кремове-ползвам дневен и нощен за лице,за крака,за ръце.По един.
Като видя,че крема е на свършване,тогава поръчвам друг.И винаги поръчвам един.
Шампоан,балсам,пяна за вана,душ гел.За мен по една бройка.
За съпруга и детето ми също.
Парфюми-ползвам два вида от определена марка.
Един по-лек за всеки ден и един с по-силен аромат ,който ползвам по рядко.
Ако купя 10 парфюма,няма да мога да ги използвам всичките  преди да им мине срока.
А аз изхвърлям абсолютно всичко с изтекъл срок на годност.

# 559
  • Мнения: 1 781
Аз също гледам да купувам по една бройка, максимум +1 резерв.
Но за празниците все някой ми подарява козметика и ми е жал да я изхвърля. Sad

# 560
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Дара, много ми е познато това  Simple Smile Трябва да спра и аз с трупането на козметика, но май не мога. И не пропускам капания  ooooh!
Не пропускай кампания, но си сложи лимит или някакъв критерии.Аз например не съм доволна от обеците и на Ейвън и на Орифлейм потъмняват и повече няма да си поръчвам-ето пак малко спестени пари.

# 561
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз не обичам да трупам неща ,които няма да  използвам и трябва да ги съхранявам някъде.А нерядко после ги изхвърлям.
Затова подарявам без да ми е жал.

# 562
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз не обичам да трупам неща ,които няма да  използвам и трябва да ги съхранявам някъде.А нерядко после ги изхвърлям.
Затова подарявам без да ми е жал.

Подаряването е хубаво нещо, но има хора се обиждат или се правят на горди и не искат да го вземат.Имах една уж приятелка дето не даваше едно кафе да я почерпя ,даже един път и нося бонбони да се почерят с шефката й и шоколад за детето й по повод рождения ден на дъщеря ми  и тя ми върна шоколада и каза, че нейното дете си имало дъщеря ми да го изяде.Дали пък не си мисли ,че мога магия да направя на детето й като го изяде, а друга с три деца давам й обувки от дъщеря ми като предварително съм питала дали ги иска .Някои не бяха обувани дори е познайте дали ги обу на някое от децата,затова вече всичко ненужно виси в сайтовете за продажба.После давам на едно приятелка декоративна козметика за племенницата й -според мен грацията имат готини неща поне кремовете за лице и този за целулит както и един спрей за коса с мастиково масло много си ги харесвам,чанти , раници,несесери са здрави ,та след време щеше пак да има червило на шисейдо , но все го пускат в червено , но племенницата й е руса със сини очи и ще й отива и тя ми каза само пак да не е някой отровен цвят-е не й го дадох ще си го ползвам в нас вместо гланц за устни , защото ми се напуква устата от студа, ама не съм свикнала да ходя с червило-преди лягане си мажа устните с нежната грижа от Орифлейм и на сутринта са ми доста по-добре.

# 563
  • Мнения: 3 918
За подаръците - разбирам. Аз също не бих използвала козметика от Грация, ейвън, орифлейм... Особено пък за дете. Случвало се е на дъщеря ми, която е доста по-малка, да подаряват детски гримове, лосиони, червилца - директно в кофата. Едно време съм си купувала неща от ейвън, така се бях обринала от един душ гел, сега не знам с кой акъл съм ги харесвала. Вече държа на хубава козметика, купувам рядко и не оставям нищо да застоява. Та по тази логика и не бих приела такива подаръци за детето ми.

# 564
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
За подаръците - разбирам. Аз също не бих използвала козметика от Грация, ейвън, орифлейм... Особено пък за дете. Случвало се е на дъщеря ми, която е доста по-малка, да подаряват детски гримове, лосиони, червилца - директно в кофата. Едно време съм си купувала неща от ейвън, така се бях обринала от един душ гел, сега не знам с кой акъл съм ги харесвала. Вече държа на хубава козметика, купувам рядко и не оставям нищо да застоява. Та по тази логика и не бих приела такива подаръци за детето ми.
Добре,но има културни начини да откажеш-казваш,че ползва еди каква си козметика и е по-добре да я дам на друг или че не искаш дрехи и обуви имаш много дори и да не е така ,защото в противен случай става обидно за подаряващия.На приятелите обясняваш,че не искаш дъщеря ти да се гримира от малка и просто да й купуват друго-така мисля,че няма да има обидени.

# 565
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Ползвем детските душ гелове и пяна на Ейвън и съм много доволна, страхотни са. А често ползвам детска козметика поради много алергии. Всеки има различна чувствителност и може да се обрине от всичко, дори от скъпа марка.

# 566
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Ползвем детските душ гелове и пяна на Ейвън и съм много доволна, страхотни са. А често ползвам детска козметика поради много алергии. Всеки има различна чувствителност и може да се обрине от всичко, дори от скъпа марка.
Аз съм се обривала от мостра на крем Кларин, а са доста скъпи.

# 567
  • Мнения: 4 808
Моите приятелки пък много се радват като им подарявам червила и сенки и друга декоративна козметика. Аз им давам да си избират според вкуса и са много доволни. Съседката ми даже дава после на снахата и на внучките и се ядосва, че дъщерята изобщо не ползва грим.

# 568
  • Мнения: X
Тази година съм в мисия да изпразня всичко ненужно и ще мога да си наредя както искам, с всичко прибрано, изчистено и с по някой и друг мебел на показ само.

 Нямам търпение и съм събрала досега (само единия етаж оправяхме засега) над 6 огромни черни чували само с дрехи за дарения, уреди, съдове, мебели и сума ти други неща.

 Обичам да изхвърлям Simple Smile и да ми е подредено и минималистично. А в пoследните години не купувам вече толкова неща и не ми липсват пазаруването като страст.

Последна редакция: пт, 11 яну 2019, 17:09 от Анонимен

# 569
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 689
От минималистично настроена персона, се усещам как минавам към екстремно минималистична такава. Вече не просто не купувам излишни неща, разчиствам ненужни а и посягам на вещите на ММ и бебето. Например, играчки които вече не отразява изобщо или принадлежности на ММ, които не мисля че би ползвал в обозримо бъдеще.
Става ми по-леко, щом изхвърля нещо и знам че то никога повече няма да създава ненужен хаос удома.

Общи условия

Активация на акаунт