Минималистичен начин на живот

  • 438 372
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 931
Мъжа ми е меломан..... не ме питайте... то в кола ... то у дома... то аудио системи, то тонколони със всякаква връзка и от всякъде се пускат... то дрънчене... особено след като си купи смарт телевизора, директно си търси и плейва всякакви дивотии.. може да те подлуди
По - лошото е, че децата му се кефят и вървят по неговите стъпки..... Confused
Аз цял ден в джунглата на офиса ... вечер искам тишина... , имам къде да се скрия... ама нали съм на печката и мивката... и то няма как да се крия цяла вечер в спалнята ни.... децата врещят, той си плейва музика, аз укротявам.... абе джунгла .... ( сутрин обаче той иска тишина .... да видите като стана рано как шумно шетам .... Grinning ) Imp

# 691
  • София
  • Мнения: 38 419
Аз пък все в тихи офиси съм работила.
Мм също е меломан. Аз си купих едни безжични слушалки, хубави, големи и той ми ги взема вечер. Ама нека, поне така е тихо.

# 692
  • София
  • Мнения: 12 374
В стаята, където работя, сме аз и програмистите. Супер тишина.

Вечер като се прибера е обратното - куче лае, котки мяукат, дете се смее високо, пускаме и музика или нещо по ютюб. Абе джангър Simple Smile

# 693
  • Мнения: 9 633
Ма моля ви се, моята котка ми изяде алоето.

Сега сигурно е много подмладена, хидратирана и красива Grinning

# 694
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И аз обичам тишина.
А аз няма къде да се скрия. Честно казано, заради тоя малък апартамент мразя уикендите.
И аз съм така. Все едно аз съм го писала.

# 695
  • София
  • Мнения: 5 952
Който иска, може да дари книги ето тук:
http://www.chitalnyata.bg/news/
Преди празниците им писах и ми отговориха, че все още приемат книги. Единственото условие е да не са излезли преди повече от 10 години. Смятам при първа възможност да се организирам и да разкарам всичко, което смятам за излишно.

# 696
  • Мнения: 46 488
Сега се сещам, че от около месец се опитвам да въведа минимализъм в банята. Няма да е съвсем минимализъм, но поне да не са много шампоани и балсами, че ме изнервят като стане време за чистене. Сега доизхарчваме каквото е натрупано и вече само по 1 шампоан и 1 балсам.
След години експерименти с професионална козметика за не нам си какъв тип коса, пък еди какви си специални съставки, установихме, че косите ни изглеждат все по-зле. С 2-3 марки от масовите си стоят перфектно, така че просто ще ги редуваме.

Пастите за зъби също, убедихме се, че само от една сме доволни и спряхме с експериментите и натрупването на по 3-4 бр. пасти.
Аз сигурно вече одъртявам, обаче шум за фон все по-малко мога да търпя...
И аз за фон мразя, но като правя нещо скучно си го гледам съвсем внимателно Grinning

# 697
  • Мнения: 367
….. Разбира се примерът е най-важен и аз осъзнавам ясно това.
Аз живях с тази заблуда години наред, докато осъзнах, че децата ни си правят собствени избори, независимо от нашето поведение. Пример ако трябваше от мен да взимат, щяха да са мноого различни от това,което са в момента. У нас не се пушиа  синовете ми(единият пълнолетен и работещ, другият- почти 18-годишен) и двамата пушат. Аз живея минималистично, само с това, от което наистина имам нужда., а те са се заринали с калъфчета, кейсчета, слушалчици и всемъзможи боклучета. Предавам се, защото човек трябва да е на друго ментално ниво, а не с  консуматорското съзнаниеза да разбере за какво иде реч. Не говоря за минималистичност, органичаваща пералня, миялна или кола...

# 698
  • Мнения: X
….. Разбира се примерът е най-важен и аз осъзнавам ясно това.
Аз живях с тази заблуда години наред, докато осъзнах, че децата ни си правят собствени избори, независимо от нашето поведение. Пример ако трябваше от мен да взимат, щяха да са мноого различни от това,което са в момента. У нас не се пушиа  синовете ми(единият пълнолетен и работещ, другият- почти 18-годишен) и двамата пушат. Аз живея минималистично, само с това, от което наистина имам нужда., а те са се заринали с калъфчета, кейсчета, слушалчици и всемъзможи боклучета. Предавам се, защото човек трябва да е на друго ментално ниво, а не с  консуматорското съзнаниеза да разбере за какво иде реч. Не говоря за минималистичност, органичаваща пералня, миялна или кола...

Синовете ти са още много млади, единият да не кажа, че е дете. Изчакай ги да ти станат на годините, пък после ги сравнявай със себе си. Аз на 18 също нямах нищо общо с това, което съм днес, 15 години по-късно.

# 699
  • Мнения: 19 289
И според мен е нереално да се иска от млади хора да са минималисти. Младостта иска да граби от всичко по много. Не че няма и по-осъзнати младежи, но не са масов случай.

Аз съм много доволна от сапуните-шампоани от ДМ. Махнах шампоаните за двете ни. Половинката обаче не мога да убедя.

# 700
  • Мнения: X
И според мен е нереално да се иска от млади хора да са минималисти. Младостта иска да граби от всичко по много. Не че няма и по-осъзнати младежи, но не са масов случай.

Аз съм много доволна от сапуните-шампоани от ДМ. Махнах шампоаните за двете ни. Половинката обаче не мога да убедя.


Коя е марката?

# 701
  • София
  • Мнения: 5 931
….. Разбира се примерът е най-важен и аз осъзнавам ясно това.
Аз живях с тази заблуда години наред, докато осъзнах, че децата ни си правят собствени избори, независимо от нашето поведение. Пример ако трябваше от мен да взимат, щяха да са мноого различни от това,което са в момента. У нас не се пушиа  синовете ми(единият пълнолетен и работещ, другият- почти 18-годишен) и двамата пушат. Аз живея минималистично, само с това, от което наистина имам нужда., а те са се заринали с калъфчета, кейсчета, слушалчици и всемъзможи боклучета. Предавам се, защото човек трябва да е на друго ментално ниво, а не с  консуматорското съзнаниеза да разбере за какво иде реч. Не говоря за минималистичност, органичаваща пералня, миялна или кола...
Ефекта понякога е точно обратен... да.. тъкмо затова крайностите не са нужни и са вредни
Моят мъж е живял с доста пресметлива и пестелива майка ( нищо против жената ) просто така е било едно време, а родителите му са хора на науката, и им е било финансово доста трудно.... та пестенето е било донякъде наложитено
Та , днес, мъжа ми и сестра му имат възможности и аз по никой начин не мога да  убедя мъжа ми, че е нужно да се пести.... Гледам сестра му е още повече готова на скъпи харчове
И двамата са добре финансово, особено тя... без пари не са останали .... обаче....
Има едно "компенсиране на миналото" ( никой от тях не би го признал гласно, че са били бедно семейство като деца)
Мъжа ми казва, че веднъж се живее.... нямало да си пести парите , а да си прахосва животът и толкоз....
Иди спори  с него! Grinning И понеже без пари никога не сме останали... просто губя аргументи че е нужно да се пести...  Confused

# 702
  • Мнения: 9 633
Е, щом си изкарва добри пари значи би трябвало да има и за пестене, и за харчалък, най-добре баланс между двете Simple Smile Не съм привърженик заради пестенето да се лишаваш от някои радости в живота, освен ако не е абсолютно наложително.

# 703
  • Мнения: 46 488
За мен пестене и минималистичен начин на живот са две много различни неща.
Защото минимализъм не значи само да не купуваш излишното, но и нужното да е в определен ред, който иска инвестиция в мебели и разни неща за организация на шкафове и гардероби.
При пестенето човек се лишава и от нужни неща, при минимализма само от ненужни.
Поне в моите представи Simple Smile



# 704
  • София
  • Мнения: 5 931
Да, уж е така... ама то нужно и ненужно границата се размива... и сигурно човек пак опира до едно и също:
Да купя или да не купя ? Това е въпросът ! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт