Минималистичен начин на живот

  • 438 447
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 870
  • София
  • Мнения: 38 431
И аз си пазя хартиените пликове. Покрай Коледа, НГ са и рождените дни на децата, та доста се натрупват. После ги давам на дъщерята за подаръци на приятелките през цялата година.

# 871
  • Мнения: X
Пазя си подаръчните торбички.
Всичко си пазя/ех. До скоро все си мислих, че все ще ми потрябва нещо, макар че после се купува или изобщо не трябва, или общо-взето съвсем не знам, че го има. Сега работя по разчистване.
Платени памперси...
Мислила съм го, тъй като едно време е било така, а не както сега - памперса и в коша, но не знаех, че има такива все още, че чак и био били. Звучи ми икономично и определено по-малко боклук.

Искам да си продам планините от дрехи и да оставя до толкова колкото преценя, че са ми нужни и ще използам, а за парите да взема нещо, което ще се ползва вкъщи и изобщо , но никак не съм добра в продажбите🤦‍♀️.

# 872
  • Мнения: X
И аз не съм добра в продажбите. Чисто нова пола с етикетите, купена за 100 лв. и предлагаща се за 40 така и не успях да я продам. Няколко години вися в olx, после свалих обявата и я подарих на приятелка.

# 873
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
И мен не ме бива да продавам дрехи и за това всичко раздавам.
Днес пак прибрах две якета на детето ,но веднага намерих на кого да ги дам.
Гледам дрехи,които не се носят, да не се задържат в гардеробите.
Ако не ги дам на момента,остават в гардероба,заемат място и може и с месеци да стоят.

# 874
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Не намирам за особено био и еко ползването на платнени пелени. Само като си представя ресурса от вода, електричество и препарати, които биха заминали за прането им, бих се отказала моментално от идеята.

# 875
  • Габрово
  • Мнения: 311
Не намирам за особено био и еко ползването на платнени пелени. Само като си представя ресурса от вода, електричество и препарати, които биха заминали за прането им, бих се отказала моментално от идеята.

На мен ми звучи по-екологично от планината неразградими памперси, която иначе би се озовала на сметището и би останала там доста дълги години. Simple Smile

Но пък разсъждавам от гледна точка на човек без дете. Simple Smile

# 876
  • Мнения: X
Не намирам за особено био и еко ползването на платнени пелени. Само като си представя ресурса от вода, електричество и препарати, които биха заминали за прането им, бих се отказала моментално от идеята.

Не знам колко ресурси ще отидат, до 18 месеца трябвали средно 18-24, зависи колко често переш, но според мен си струва на фона на хилядите памперси, които иначе ще изхвърлиш. Но и с платнени не е за всеки, много жени няма да искат да се занимават с пране.

# 877
  • София
  • Мнения: 3 150
Не съм ползвала такива памперси, но мисля че и те имат час за еднократна употреба. Тоест количеството отпадък намалява, а не изчезва. Може би ще е 1/3, но като добавим цялото пране - вода, препарати, херметически съдове за мръсните неща и тяхното миене и дезинфекция, и някак се губи смисъла според мен. Рециклиран всичко, което може, но точно от това не бих се лишила.
И вече не купувам части за зъби в кутийки, и с козметиката се опитвам когато може. Тяхното съществуване наистина е разхищение.

# 878
  • Мнения: 5 987
Имам позната, американка, на която и трите внучета са отгледани с платнени памперси. Но на тях всичко им е био-еко и т.н. Имат херметически затварящ се кош, в който ги съхраняват, докато се понатрупат за пране.
Нашите майки също са ни отгледали така, явно са се справили и който не иска да произвежда тонове боклук и няма проблем да пере, защо не. Според мен е добра инвестиция, но по-скоро вземете  на първо време малко бройки да видите дали са ви удобни, защото може да не ви хареса.
Моето малко дете е на 9 г и е отгледано в БГ с пелени за многократна употреба, и ега има тема в "На пазар" -"Пелени и гащички за многократна употреба - 12"
   Използвах с дете номер 2 и много бързо минахме към вариант гърне, много по- малко разходи имахме.Купувала съм и многократни , например за двудневно гостуване в друг град, където нямам възможност по пътя да го слагам на гърне често, но са около 2-3 пакета  за 1 година.

# 879
  • Мнения: 2 076
Скоро прочетох някъде , че за да се разгради напълно един  памперс са нужни 200 години .

И аз си пазя подаръчните торбички и ги използвам отново.

# 880
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
аз вече си купувам гъби за чинии, които со по две и са захванати с картон.Тези в найлон не ги и поглеждам

# 881
  • София
  • Мнения: 12 374
От много време не съм попадала на наистина качествени обувки, независимо от марката и цената. Изключвам разните тип кубинки и планинарските. Всички други се скапват много бързо. Особено летните тип мокасини, пантофки и подобни. Ако изкарат месец, съм щастлива. Колкото и да се чистят и поддържат, просто се захабяват и късат.
Дрехите ми издържат по-дълго, защото кантората е до дома ни и не се налага да ползвам градски транспорт или да ги цапам сериозно. Повече разнасям спортните дрехи за свободното време, но пък денимът и памукът са здрави материи и лесно се трансформират после в нещо друго.
Ботушите ми (Clarks) са напълно здрави и добре изглеждащи - трета или четвърта зима вече ги нося, дори не помня кога ги купих. Поръчани от английския амазон, нямам забележки. Имам и разни боти на марката, също добро качество.

На геокс/джиокс или както там се произнася името, съм имала обувки, които изкараха няколко години.

И аз пазя подаръчните торбички и ги преизползвам.

# 882
  • Мнения: 3 608
Не намирам за особено био и еко ползването на платнени пелени. Само като си представя ресурса от вода, електричество и препарати, които биха заминали за прането им, бих се отказала моментално от идеята.

На мен ми звучи по-екологично от планината неразградими памперси, която иначе би се озовала на сметището и би останала там доста дълги години. Simple Smile

Но пък разсъждавам от гледна точка на човек без дете. Simple Smile
Еми като ти се случи тогава ше др песента.

# 883
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Само че с пелени всичката влага е като компрес на детето и се настива много лесно. Отгледала съм си детето основно без памперси, малко преди демокрацията, защото нямаше от къде да ги вземеш. Направо се родих, когато първите памперси се появиха на пазара. И всичките му настинки изчезнаха изведнъж. Излекува се и уж хроничният пиелонефрит.
Сега ми е чудно как има всичко, нужно и супер удобно за гледане на бебе, а младите жени искат да се върнат доброволно в каменния век. Е не мога да го разбера. Само ако знаехте каква мъка е иначе...

# 884
  • Мнения: 3 608
Е нали трябва да са модерни как.

Общи условия

Активация на акаунт