Минималистичен начин на живот

  • 437 375
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз дъм пристрастена към козметика и особено към козметика за баня. Нямам минимализъм там Simple Smile
И аз бях така, но постепенно се промених. Осъзнах, че ми е безсмилено да наливам пари в 20 шампоана, маски, серуми и прочие боклуци. Сега се старая да се огранича до 1-2 продукта, главно професионални от марката, с която ми боядисват косата (Paul Mitchell). Много съм доволна от продуктите, косата ми изглежда супер и не мисля, че имам нужда от други.

Мъжът ми има един шампоан, детето също, и с това се изчерпват техните продукти. Минималисти са и двамата Simple Smile

# 946
  • Мнения: 9 576
Аз козметика мразя да трупам, влудяват ме всички тези кутийки и шишенца. Пък и повечето имат година-две срок на годност. Ако имам повече от едно от даден вид, не мисля, че бих могла да изразходя всичко за 2 години, освен ако не ползвам като луда. Иначе за Paul Mitchell - с нетърпение чакам да си свърша сегашната козметика за коса, за да си купя неговите продукти. Имах мостра на шампоан и останах очарована Simple Smile

# 947
  • Мнения: 18 328
За поддръжка на коса, зъби и кожа съм много лесна.
Обаче за лаковете и цветната козметика нямам спирка.

# 948
  • София
  • Мнения: 5 885
Беше време купувах само най-скъпите козметики, тогава предимно по аптеките ги имаше и от чужбина ги мъкнех. Да ме е питал някой за какво са ми, бях млада и с перфектна кожа. Сега ни съм млада,  ни с перфектна кожа, след ражданията, ама се уморих от харчове, пък някак ми е минал мерака, или как да обясня. Даже в другата крайност съм, няма да прекалявам, щото само ми се съсипва кожата.... Та минимални неща купувам. Още не слагам бои, нямам бели коси... генетично е явно... абе леко неглеже карам...😂 Като млада що фризури,  що бои, що прически. Да ме пита човек за какво ми е било....  явно се уморих, пък и с тия деца все по паркове, школи и тенировки. В офиса ни няма кокони, с момчешки/ мъжки екип колеги съм от години... и минимум козметика накрая...😁

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 22:59 от Yangdze

# 949
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
И аз почнах на 15 години с шампоан оцветители да се боядисвам,то бои нямаше било е 92 и се чудя как майка ми не ми е казала,колко е вредно и с целия си акъл ме заведе да ми направят студено къдрене пак по това време, а каква коса имах,а сега............това са толкова години боядисване и къдрене ненужно.Добре,че дъщеря ми ме слуша-беше полудяла да си прави омбре,ама за сега одържам фронта да не се боядисва и косата й е добре.

# 950
  • Мнения: 19 272

Козметика ползвам ограничено и докато не свърши, не купувам друго. Ако не ми хареса някой крем, го ползвам за ръце или тяло. 

# 951
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз много слабо успях да се огранича в купуването на козметика.Сега ползвам крем от 2017 и имам още един такъв,но ги съхранявам на тъмно,хладно и сухо място и нама проблем,ама въпроса е ,че това са едни излишно затворени пари в козметика и парфюми които отлежават докато им дойде времето.

# 952
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Аз само с душ геловете и парфюмите  яко съм прекалила. С другото съм на умерен режим Simple Smile

# 953
  • София
  • Мнения: 12 374
С парфюмите съм зле. Много, много зле. Там ситуацията е неспасяема, като единственото ми оправдание пред самата себе си е, че във всички останали неща съм с много скромни разходи - дрехи, чанти и цветна козметика. Цяла година си ходя с една раница, три чифта дънки и пет тениски, и ми е супер. А, да - и за боя давам повечко, но пък цветът става уау.

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 00:03 от Tаис

# 954
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Аз съм най зле откъм часовници, слънчеви очила и диоптрични. Успокоявам се, че са малко все пак, и ги ползвам и нося всичките. Но фактически ако се замисля не са ми необходими три оптични рамки, мога да карам и с една, просто е прищявка да имам за работа, за почивка/вкъщи и за излизане ( не стоят на три места, а избирам модел според това къде ще ги ползвам и как съм облечена). Слънчевите са малко повече, но незаменими в добро и лошо време и настроение.
Часовниците... Там съм зле. Не веднъж ММ ми е правил забележка за тях. Те са само два в момента. Всеки си стои в кутията и си го нося в определен сезон и съответно случай - среща, работа или излизане. В един момент бяха станали четири, но осъзнах че не са ми нужни и съм затворила много пари в тях и ги продадох. За съжаление, много ме влекат и много ми се иска още някой да си взема.

# 955
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз също имам от другите неща по малко-една дамска чанта, която я нося вече сигурно втора година целогодишно,имам по два чифта обувки за сезон и средно количество дрехи.Само пуста козметика и парфюми са ми слабост.От тази година съм си обещала да си купувам козметика в стъклена и метална опаковка и така ми отпаднаха доста от продуктите на Орифлейм,които преди с чиста съвест щях да си взема.Взимам само продукти които намат такива алтернативни и така се надявам да понамаля натрупаната козметика

# 956
  • София
  • Мнения: 12 374
Хора, защо са ви повече от 2 чифта слънчеви очила? Simple Smile В смисъл, какво ги правите? Аз съм с два и даже единият ей така си седи.

# 957
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Ох, знам че са ненужни... Обаче ги нося, едните са ми тъмни - черни не прозират грам, едни кафяви за меко време, едни огледални сини ( когато карам лятото съм с тях предимно тъй като са същия цвят като колата ми) и още едни прозрачно черни. Единственият чифт, който не нося са едни с кожени рамки, но пък много си ги харесвам и си ги пазя за " някога".

# 958
  • Мнения: X
Аз имам един чифт и ми е достатъчен, но имам приятелки с много, за всеки тоалет. Аз също съм луда по часовниците. Тъкмо се бях спряла на Doxa да си купувам за 3-ти и видях един Orient Open Heart и очите ми останаха. Май първо ще е Ориента.  Laughing

# 959
  • Мнения: 2 560
Тази тема заприличала на тема като да мен😁, за мен минимализма е непосилна задача към момента, но да кажем, че работя по въпроса.  Имам напредък, доста  време не съм купвала дрехи и обувки, но пък си купувах скоро козметика/ бяла/ и парфюми. Обещара съм да не купувам докато не употребя запасите/ за козметиката говоря, при парфюмите положението е неспасяемо🤔/.
Относно слънчевите очила- аз имам 6 брой, нося ги според тоалета и сезона😎

Общи условия

Активация на акаунт