Минималистичен начин на живот

  • 438 734
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 38 476
Обувки - колкото повече, толкова повече...
И слънчеви очила трябва да има.
ММ ми е обещал един Ориент, ама дали ще си го изпълни...

# 961
  • София
  • Мнения: 12 374
Никакви минималистки не сте вие  Laughing  Hug
Аз харча основно за почивки и парфюми, двете 'п'-та, които все са ми в главата. Останалото ми е все тая, дори не забелязвам навън кой какво носи и как е облечен.

# 962
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
а с бижутата как сте-аз обожавам тези от полускъпоценните камъни и за да ми излезе по-евтино си купувам нанизи от камъни и корда ,а за обиците съответните материяли и сама си ги нижа и за да не си купувам кутии за бижута използвам металните кутии от маслените бисквити и имам едно метално сърце от бонбони моцарт.На дъщеря ми обеците стоят също в метална кутия от бонбони.Това пак си е вид минимализъм вместо кутии за бижута металните кутии които за друго не стават,защато като ги измиеш два пъти и почват да ръждясват-така изхвърлих една.Сега имам едно сърце метално от насипен чай ,което скоро ще влезе в употреба,защото ще си поръчван едни камъни в края на месеца.

# 963
  • Мнения: X
Бижута почти не нося, само ако има някакъв повод. Дразни ме всичко, увесено около врата и често съм се хващала, че нося няколко часа и взема, че го сваля. Иначе часовниците си нося ежедневно, дори и вкъщи, те са ми бижутата Relaxed

# 964
  • Мнения: 2 560
И бижута имам доста, най- различни- камъни, дървени,  метални, масивни,  етно, ретро, каквито се сетиш. Само злато не обичам и не нося.  Бижутата и тях слагам според тоалета и сезона.   

# 965
  • Мнения: 4 808
Обувки - колкото повече, толкова повече...
И слънчеви очила трябва да има.
ММ ми е обещал един Ориент, ама дали ще си го изпълни...
Аз на всичко друго мога да устоя, само не и на хубави обувки...

# 966
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Бижута... Всякакви камънаци нося, купувам авторски бижута ръчна изработка. По едно време се бях здравата оляла с количествата, но навреме се озаптисах.
Никаква минималистка не съм аз, в темата съм за вдъхновение Simple Smile

# 967
  • София
  • Мнения: 13 105
Аз вече писах за бижутата. Имам малко и не нося твърде често.
Чанти имам по стандартите на капсулния гардероб - 2 ежедневни, спортна, официална, в ярък цвят и огромна за шопинг. Общо 6 броя. Имам и една миниатюрна за почивка, но тя е тип портмоне с дръжка през рамо и не я броя за чанта.
Очила имах 3 чифта слънчеви, но един чифт счупих и не планирам покупка. Имам едни за компютър и си ги пазя много, защото са ТМ и бая пари изръсих за тях, но ми стоят наистина много добре.
Дрехите и обувките ми са тип капсула и нямам разточителства. С леки отклонения като днес, защото не се сдържах за една рокля тип пола с пуловер, кпято нямам търпение утре да облека.
За козметиката редовно се самовъзпитавам и все по-често купувам само реално необходимото.
За парфюмите в нашето семейство няма минимализъм, а лакомия. Същото важи за орхидеите ми, за саксиите ми с живи подправки и за лаковете ми за нокти.
Дъщерите ми не прилагат принципите на минимализма към декоративната козметика. Имат огромни чанти и несесери с козметика, но пък умеят да я ползват красиво и не ми пречи, щом не я разпиляват навсякъде.

# 968
  • Мнения: 3 505
Хора, защо са ви повече от 2 чифта слънчеви очила? Simple Smile В смисъл, какво ги правите? Аз съм с два и даже единият ей така си седи.
От алчност за очила! Simple Smile Май към момента имам пет чифта. Нося ги всичките с изключение на едни, които са ми подарък и не са ми особено удобни. Сигурно трябва да премеря двеста чифта очила, за да се одобря с едни. Ако не беше тоя зор с меренето, сигурно всичките ми пари за очила щяха да идат, ама Господ си знае работата и ме пази.

# 969
  • Мнения: 9 655
Леле момичета, като ви чета май ще се окаже, че аз съм минималистка, имам 2 чанти, едни очила, два парфюма (защото единия е подарък), бижута почти нямам. Grinning
Ето една статия, която е малко оптимистична: https://www.fastcompany.com/90294975/the-planets-largest-package … -ditching-plastic
Гигантът Нестле щял да предприеме действия по намаляване на пластмасата.

# 970
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Таис, къде се боядисваш? Може и на лс. Благодаря!

# 971
  • София
  • Мнения: 12 374
Таис, къде се боядисваш? Може и на лс. Благодаря!
Пратих лс Simple Smile

# 972
  • Мнения: 2 113
Моля и аз за ЛС.
Благодаря Таис!

# 973
  • Мнения: 859
Мисля, че съм привърженик на минималистичния стил - някак по естествен път. Имаме страшно много дрехи от друг период (ще каже човек , че съм един Пикасо:relaxed:) и си вадя от време на време - все едно, че са нови. Случва се с месеци да не стъпя в магазин - просто няма за какво. Пазаруването на храна - 2-3 пъти в месеца - толкова мразим и двамата с мъжа ми това упражнение, че сме станали страшно изобретателни в живеенето на изпарения. Примерно с наглед празен хладилник се храним няколко дни. Много обичаме да четем, но нищо хартиено - само на ел. четци. Подаръци не си подаряваме - ето сега мъжът ми пита за Свети Валентин - от нищо нямам нужда - поръчах си фрезии и той ми вика, че щяло да има голяма опашка - разбрахме се да ми ги купи на 13 - и вълка сит, и агнето цяло. Използвам си уредите докато издъхнат - изобщо не ми пука каква марка са. Имаме само една кола и три колелета. Телефонът ми е вече 5-6 годишен и не мисля да го сменям, фотото ми е на повече от 10 години, в къщи има малко мебели и много пространство.  Основно правило за мен е преди да купя нещо да си задам въпроса "Имам ли наистина нужда от..." - учудващо 99% от случаите отговорът е "не" и си излизам с кеф от магазина. Когато видя нещо изгодно го купувам и го наричам за някого ( за РД или ИД) - така като дойде празника си имам готовия подарък на понякога смешна цена. Примерно вчера купих грейка и зимно яке за племенницата ми - 25 долара за двете (олд нейви - не е кой знае каква марка), но цената е супер. Бижутата ми си стоят заключени в ковчеже - нося до припадък едни и същи напоследък - така че и бижута не ми се пазаруват вече. Имам два парфюма - докато не ги свърша, няма да си купя нови. Дрехи подарявам на приятели или като ходя в Куба им оставям по един куфар.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 04:49 от fmino

# 974
  • Мнения: 237
Много добра темичка- аз бих се определила като минималист- премествайки се в новото жилище взех буквално 2 сака- всичко продадох, подарих, изхвърлих. Сега се чувствам просто прекрасно! Препорачвам! Много съм доволна от този начин на живот вече почти 2 години- а апартаментът ми е стилен и без излишни предмети-  всеки пита кой ми е дизайнерът хахах Обичам да ми е чисто и така се потдържа тооолкова по-лесно! Като цяло някои основни съвета са ми: не дръжти нищо по повърхностите и плотовете, ако имате дребни вещи-сортирайте ги по кутии като кухненските принадлежности например- трябват ли ви наистина тия дрънкулки, сувенири, рамки, боклуци? Хората се затрупват с разни сувенирчета и декорецации неусетно.. 2ро- аз имах възможност да се преместя и започна на чисто- но гледах клипчета как дори в сегашния си дом може да отделите 1 уикенд, да приберете ВСИЧКО в кашони в 1 стая или на терасата и да видите в следващия месец-два какво ви трябва РЕАЛНО- вадите само това което ви трябва на момента. Simple Smile Ако сте готови- голяма крачка е, но наистина променя целия живот!

Общи условия

Активация на акаунт