Минималистичен начин на живот

  • 438 361
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 13 751
Преместването е полезно за минимализма, да Simple Smile За съжаление не можем да се местим на всеки 5 или 10 години, време, за което неминуемо се натрупват излишни вещи.
А иначе последният съвет ми е малко краен. Не всеки го устройва. На мен ми се иска домът ми да е ДОМ, не мебелен магазин, в който да има само шкафове, кутии и голи повърности за лесно почистване.

# 976
  • Мнения: 2 560
Аз много съжалявам, че при последното местене не  можах да участвам в опаковането на багажа, а моите хора чинно и съвестно събрали и опаковали абсолютно всичко. Бях замислила такова разчистване. Нищо, следващия път😎😈

# 977
  • Мнения: 7 244
Аз обичам домът ми да е уютен, килими, завеси, неща, които да ми радват окото. Обичам да ходя на шопинг, дребни радости за душата. Не си представям толкова минимализъм, като описания от някои съфорумки, би ме подтискал.

# 978
  • София
  • Мнения: 5 931
Аз обичам домът ми да е уютен, килими, завеси, неща, които да ми радват окото. Обичам да ходя на шопинг, дребни радости за душата. Не си представям толкова минимализъм, като описания от някои съфорумки, би ме подтискал.
Ами и аз обичам тез неща, ама като тръгна да чистя/пера  всичките килими/перденца и джунджурии и край няма... и на децата нещата и играчките и вече хич не съм фен. Едно време сама като бях, си купувах, украсявах и си чистех. тупах всичко с мерак... пък и като няма кой да мести и цапа е друго....

# 979
  • Мнения: 2 328
Браво, точно така се прави, абсолютно нищо по повърхностите, чист плот, по шкафове и чекмеджета всичко сортирано и подредено. Влудява ме като отидем някъде на гости и навсякъде наблъскано с прахосъбирачки, неоправено пране, трохи около масата, пълна кочина. ММ ми се чуди на чистенето. На мен ми доставя страхотен кеф всичко да ми е излъскано, блестящо от чистота, подреденко.

# 980
  • Мнения: 13 751
Как пък постави равенство между неоправено пране/трохи по пода и декорация върху шкафа Simple Smile
Всъщност, минимализмът не се изчерпва или припокрива с прибрано по кутии и празни плотове. 100 чифта обувки, пък макар и прибрани в шкаф, са далеч от минимализъм Joy

# 981
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 199
Аз вчера дарих в чарити шопа поредната торба дрехи; този път занесох и няколко настолни игри и пъзели. Поне 3 дни дишам спокойно след подобно дребно разчистване.

# 982
  • Мнения: 1 782
Браво, точно така се прави, абсолютно нищо по повърхностите, чист плот, по шкафове и чекмеджета всичко сортирано и подредено. Влудява ме като отидем някъде на гости и навсякъде наблъскано с прахосъбирачки, неоправено пране, трохи около масата, пълна кочина. ММ ми се чуди на чистенето. На мен ми доставя страхотен кеф всичко да ми е излъскано, блестящо от чистота, подреденко.
Ееее .... неоправено пране и аз съм имала, ако примерно дойдат неочаквани гости.
Трохи и кочина - друго е това и няма нищо общо с минимализъм. Можеш да имаш само маса с два стола в кухнята и пак да е пълно с трохи и да е мръсно.

# 983
  • Мнения: 2 328
Направило ми е впечатление, че колкото по-натрупани е в един дом, толкова повече не се полагат грижи за чистотата му. Файда от хилядата магнита на хладилника и всички вазички, статуетки и прочие боклуци, ако имат слой прах по тях. Има жени, които си поддържат тези неща, но повечето отбиват номера.
За мен чистотата и минимализма са свързани. Сто чифта обувки, мерси. Имам четири и са ми напълно достатъчни. Дарила съм на 30.

# 984
  • Мнения: 13 751
Аз вчера дарих в чарити шопа поредната торба дрехи; този път занесох и няколко настолни игри и пъзели. Поне 3 дни дишам спокойно след подобно дребно разчистване.
При вас и даряването, и продаването е много по-лесно. При нас, за съжаление, все още е цяло приключение.
(чак и в рими прописах Simple Smile) Трябва да се чака специална кампания или ходи до другия край на града за някой магазин, където приемат стари дрехи, да се търсят купувачи онлайн, води кореспонденция, пращат по доставчици... И в крайна сметка те хваща нервата и което не можеш да раздадеш по приятели и познати, изхвърляш в кофите за боклук, откъдето нашите мургави събратя го разнасят по цялата улица в дъжда, снега и калта...
Иначе и аз периодично разчиствам. Особено дрехи. Напоследък съм се зарекла да купувам ново само след като разкарам нещо старо и то в съотношение 1 към 3-4. Надявам се така постепенно, макар и по-бавничко, да достигна до някакъв разумен минимум парцали в гардеробите и скриновете.

# 985
  • Мнения: 2 328
Аз или по приятелки, познати и роднини, или до кофите. Случвало ми се е да изкарам седем чувала, и да не личи особено, че е разчиствано.

# 986
  • Мнения: 1 782
Напоследък съм се зарекла да купувам ново само след като разкарам нещо старо и то в съотношение 1 към 3-4.
Аз съм на този принцип (1:2) за обувките. Simple Smile Simple Smile

# 987
  • София
  • Мнения: 5 931
всичко което става и е запазено от децата се подарява на други по - малки деца. Имам,  две семейства роднини и приятелка,  които са ми супер удобни за целта ( децата са им на подходяща възраст и са нуждаещи се) . Ако ли не, и не е дрипа... се "тъпче" в контейнерите на БЧК , има ги на повече места в София вече
http://www.redcross.bg/campaign/active_campaigns/humanita_campaign

# 988
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Аз нямам къде да си държа кухненски робот, кана, хлебопекарна и кафе машина, освен на плота в кухнята. В тези малки жилища просто няма къде. Сори.

# 989
  • Мнения: 2 328
У нас е страшна теснотия. 50квадрата за спалня, детска, коридор, баня и кухня. Самата ми кухня е дълга 245см.Достатъчно е за четиричленно семейство /засега/. В началото като започнах да разчиствам не се виждаше свободен сантиметър, но с напредването на процеса и подмяна на мебелите пространството просто се отвори. Не личи, че живеем на толкова малка квадратура.

Общи условия

Активация на акаунт