Минималистичен начин на живот

  • 438 624
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 080
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
При подаръците напоследък се наблюдава тенденция да се подаряват ваучери за нещо си. Аз бих се зарадвала много на ваучер за книжарница, за Икеа и т.н.
Какво правите с чашите, които са ви подарили? Такива,които една с една няма сходна и само събират прах.

# 1 081
  • София
  • Мнения: 13 074
Такива чаши веднага влизат у нас в ежедневна употреба за пиене на вода. Хем всеки си познава неговата лесно и не е нужно след всяко пиене да я слага в миялната, хем бързо се чупят. Simple Smile

# 1 082
  • Мнения: 4 808
При подаръците напоследък се наблюдава тенденция да се подаряват ваучери за нещо си. Аз бих се зарадвала много на ваучер за книжарница, за Икеа и т.н.
Какво правите с чашите, които са ви подарили? Такива,които една с една няма сходна и само събират прах.

За такива чаши имам едно рафтче в кухнята, ММ пие чай с тях. Аз бих се радвала на подарък почивка или пътуване.

# 1 083
  • Мнения: 28 435
При подаръците напоследък се наблюдава тенденция да се подаряват ваучери за нещо си. Аз бих се зарадвала много на ваучер за книжарница, за Икеа и т.н.
Какво правите с чашите, които са ви подарили? Такива,които една с една няма сходна и само събират прах.

Всички чаши, които вървят към водка, узо и пр. и такива сервизчета дето не ми отиват на общия стил ги хвърлям или ако е цял сервиз отиват на вилата!

# 1 084
  • Мнения: 18 495
Ами у нас чашите и чиниите са почти в графата консуматив, с такъв интензитет ги трошим. И да остане някоя самичка, знам, че скоро и тя ще се пресели при приятелите си отвъд, нямам много време да й се дразня.

# 1 085
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
За керамичните питах. Наистина стават за вода, не съм се сетила.
Иначе на подарена почивка или пътуване супер много бих се радвала, но такива подаръци никой не прави Simple Smile

# 1 086
  • Мнения: X
Деца нямам, та го няма проблемът с играчките, но аз не съм хич носталгична, така че ако нещо, дори да е "мил спомен", не ми харесва или е счупено и не става за използване, отива на боклука. Не виждам смисъл да пазя в кутии, чували и къде ли още не разни неща, които знам, че никога няма да погледна, няма да ги извадя да им се радвам и само се трупат. Наскоро изхвърлих доста от подарените ми магнити и оставих само от местата, на които съм ходила лично.
Иначе баба ми много обичаше да подарява бельо, одеяла, килими и т.н. И се сърдеше, ако не се ползват. След поредният ми подарен килим, който за мен е абсолютно ненужен, защото много трудно ги чистя, и спор как трябвало да се ползват нещата, поне, докато баба и е жива (а тя може да е жива още 10-20 години), баща ми тактично и намекна, че такива подаръци не са нужни и оттогава подарява ваучери, идеално ми е.

# 1 087
  • Мнения: 1 782
Проблем имам и с подаръците от свеки. Нито мога да ги дам/продам, нито да ги изхвърля. Grinning

# 1 088
  • Мнения: 28 435
За керамичните питах. Наистина стават за вода, не съм се сетила.
Иначе на подарена почивка или пътуване супер много бих се радвала, но такива подаръци никой не прави Simple Smile
Аз имам един сервиз огромен за ежедневна употреба, посудата падат на пода и не се чупят! Shocked Дуралекс - демоде, но 52 парчета как да ги хвърля! Няколко кристални сервиза за водка, ракия, коняк, мастика, вино бяло и червено, коктейлни чаши! Не обичам да сервирам в различни чашки и чиниичици....! Имам и един официален сервиз, който е много красив и ползвам за гости! ММ обаче обича да купува уиски, или водка с подаръчни чашки към тях, щото са подарък видиш ли....и тия ми ти чирепи ненавиждам да ми се търкалят сред общите сервизи, те са по две , по една и въобще не ми трябват! Когато ги забрави отиват на боклука, ако пита къде са, казвам, че са счупени! Mr. Green

# 1 089
  • София
  • Мнения: 12 374
Проблем имам и с подаръците от свеки. Нито мога да ги дам/продам, нито да ги изхвърля. Grinning
Изхвърлях и подарявах, докато ми писна и просто забраних всякакви подаръци - освен за детето. За да няма сърдити, същата забрана важи и за майка ми.

# 1 090
  • Мнения: 1 965
Проблем имам и с подаръците от свеки. Нито мога да ги дам/продам, нито да ги изхвърля. Grinning
Изхвърлях и подарявах, докато ми писна и просто забраних всякакви подаръци - освен за детето. За да няма сърдити, същата забрана важи и за майка ми.
И аз съм на път да направя същата забрана, само се чудя как да го кажа, че да не засегна...

# 1 091
  • Мнения: 28 435
Проблем имам и с подаръците от свеки. Нито мога да ги дам/продам, нито да ги изхвърля. Grinning
Изхвърлях и подарявах, докато ми писна и просто забраних всякакви подаръци - освен за детето. За да няма сърдити, същата забрана важи и за майка ми.
И аз съм на път да направя същата забрана, само се чудя как да го кажа, че да не засегна...
Аз отдавна съм я въвела забраната - и за майка и за свеки!

# 1 092
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Японците казват, че всеки човек е толкова различен и уникален, че не е редно да се унифицира на масата с всички и затова може да му се поднася в различни съдове, в чест на тази различност. Аз лично не съм виждала, но мои роднини ходиха в Япония и са им сервирали на цялата група на всеки в различни чаши и чинии. Обаче всичко новичко и подбрано с вкус, никакъв сбирщайн не е имало. Символика някаква е било Simple Smile

# 1 093
  • Мнения: X
Обикновено се прави преди по-голям празник, казва се - майко, решили сме да не си подаряваме подаръци, само на детето, или нещо от тоя род. Моята баба на няколко пъти ме подпитваше преди Коледа - не може ли само на вас, децата? Под "децата" имаше предвид мен, сестра ми и мъжът и, големи хора над 30. На няколко пъти трябваше да и обяснявам, че не може.

# 1 094
  • Мнения: 28 435
Японците да си сервират както искат, аз харесвам еднакви посуда, и не искам на масата да са ми сервирани от пластмасови та до керамични сбирщиняци! Дори да сме сами се вадят чаши за бяло вино, червено, водка или каквото ще се пие! Детето също е научено да яде и пие в  подходящи за съответната храна съдове!

Общи условия

Активация на акаунт