Минималистичен начин на живот

  • 438 684
  • 10 041
  •   2
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 237
Единствено не съм минималист когато става дума за пътувания и финансите покрай тях. И за книги- обичам книги, не електронни а хартиени и не мога да се спра - но пък като прочета някоя я подарявам- нямам библиотека. Май към нищо друго не съм "привързана" и мога да си живея добре.

# 1 126
  • София
  • Мнения: 5 959
Най-малкият ми син е със СОП и сме затрупани с всякакви образователни и развиващи книжки, играчки и материали. Напоследък съм намалила, обаче тия дни пак му купих нещо. Имаме купища. Не всичко влиза в употреба, защото докато той не пипне и пробва не винаги мога да разбера дали ще му е полезно. Обаче ги държа за всеки случай. Детската стая прелива от вещи, а него го тегли само към електрониката  Sad

Ах, да, забравих книгите! Постоянно ме влекат. Библиотеката ми е съвсем скромна, но постоянно ме влече да купувам книги. А у нас просто няма място повече. И на децата съм купувала доста.
Добре, че имам киндъл от години и така спасявам положението да не стане катастрофално.

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 12:07 от Жълто Цвете

# 1 127
  • София
  • Мнения: 12 374
Книгата, която търся не ми е любима. Загубих я преди доста години при едно местене. Това е единствената книга, с която съм се разделила НЕ по мое желание. Чета само електронни книги, не купувам на хартиен носител. Освен за децата разбира се, те имат много.
Коя е книгата? Simple Smile
Иначе и аз вече си купувам само ел. книги за киндъл-а, но за детето все още взимаме хартиени.

# 1 128
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Пълно е у нас с хартиени книги, но те са свързани с професиите ни и няма как. Професионалната литература ми е само в хартиен вид. Романчета - само  в електронен вид. Ако купя хартиена книга, то е защото няма електронна. Прочитам и или раздавам, или обявявам в ОЛХ за продажба на по- ниска цена. Много книги съм продала така, също и много съм купила от там.

# 1 129
  • Мнения: 18 497
Купуваме много книги, тук няма да променям нищо.

# 1 130
  • София
  • Мнения: 13 085
Пътуванията не са материални. При тях натрупванията са само емоционални и "задръстват" положително. Минимализмът аз го свързвам с вещите и с материалното.
Книги чета електронни. Хартиени пазя малко и то само любими мои, които мога да препрочитам безброй много пъти. Достатъчно хартии имаме покрай работата в кантората (не ги носим вкъщи, разбира се) и покрай учебниците и помагалата на децата, че се опитваме да не трупаме.

# 1 131
  • Мнения: 237
Пътуванията не са материални. При тях натрупванията са само емоционални и "задръстват" положително. Минимализмът аз го свързвам с вещите и с материалното.
Книги чета електронни. Хартиени пазя малко и то само любими мои, които мога да препрочитам безброй много пъти. Достатъчно хартии имаме покрай работата в кантората (не ги носим вкъщи, разбира се) и покрай учебниците и помагалата на деца

та, че се опитваме да не трупаме.

Да, но някои минималисти пътуват също като минималисти. Т.е. не се интересуват от хотела, една раничка на гърба и това е. Не си добавят 10 екскурзии, 5 спа масажа и всичко възможно за правене, не опитват добрите ресторанти в града където са. Стига им да са на път. Аз не мога така- особено на хотела много държа- иначе не ми е почивка...

# 1 132
  • Мнения: 28 452
И аз си имам грехове и не съм минималист по отношетние на дрехи, книги, ботуши/обувки и парфюми. Не държа домът ми да е голям, дори ми се върти идея да се преместим в по малък апартамент в тих морски квартал, защото сме само двама,...а голямото жилище да оставя на детето /детето разбирайте студентка/. За много пари, колкото повече толкова по добре също не държа....живяла съм и с по малко пари от сега и не мога да кажа, че не съм била щастлива! Когато имаш всшчко и можеш да си позволиш всичко някак си отслабва амбицията на човек, преследването на целите, щастието и копнежа да си купиш нещо ново като спестиш парички! Но все пак парите е добре да ги има, защото без тях животът става труден и изнервен!

# 1 133
  • Мнения: 13 764
И аз имам много книги. Там минимализъм няма и няма и да има. За книгите си се треса като чичо Скрудж.  Всяка ми се свиди.

# 1 134
  • София
  • Мнения: 13 085
Аааа, не мога да пътувам само с раничка. Т.е. мога и често правим такива екскурзии - вземаме по едни гащи и резервен чифт дрехи, организираме си нощувка и целта е максимум движение и колкото може повече посетени обекти и разгледани места. Но държим на удобствата в хотела и на комфортното пътуване. Рядко при пътуване нося излишни вещи. Имам си списък и мога да се побера в една раница с личните ми неща. Но искам на мястото, където почивам, да ми е удобно, приятно, да ме поглезят, да има спа и вкусно хапване, да има разни екстри и т.н.

# 1 135
  • Мнения: 28 452
Не съм минималист и при пътуванията....в багажа се помъква цялата къща, това е много лош навик, но не мога да го превъзмогна, детето и то така....! Трима сме, а като тръгваме в чужбина или на почивка колата не ни стига за багажите! Дори пътуването със самолет не ни ограничава, всеки от тримата носи максималния багаж, е може би само баща ни не! ooooh! ooooh!

# 1 136
  • Мнения: 551
Здравейте, от доста време следя темата за минимализма и страшно много ми харесва това (разбира се, че прекаления минимализъм, а този в който имаш примерно един шампоан, един парфюм) но ми е изкючително трудно да започна и да постигна дори минимални резултати. Обичам страшно много да пазарувам и като много жени това е едно от нещата, които ме радват изключително много. Постоянно си купувам някакви неща и освен това много трудно се разделям с всякакви неща. От скоро живея в апартамент и положението не е особено добре, пълно е с вещи и по часове наред на ден се опитвам да подредя, прибера и тн. просто защото имам много дрехи, козметика, гримове и общо взето от всичко по-много.
Понеже съм чела и това как трябва да изхвърля на един път или да спра да пазарувам и тн за мен лично са невъзможни почти неща, искам да попитам как с малки стъпки и крачки можем да постигаме резултати.

# 1 137
  • Мнения: 367
Да, но някои минималисти пътуват също като минималисти. Т.е. не се интересуват от хотела, една раничка на гърба и това е. Не си добавят 10 екскурзии, 5 спа масажа и всичко възможно за правене, не опитват добрите ресторанти в града където са. Стига им да са на път. Аз не мога така- особено на хотела много държа- иначе не ми е почивка...

Аз съм минималист при пътуване. Задоволявам се с раница. Е то моето не е почивка, а екскурзия. Почивка е, когато си на едно място за целия престой. Когато пътуваш със самолет, след това влак, автобус, градски транспорт е в пъти по-удобно с раница. Ако трябва да напуснеш хотела преди обяд, а имаш време до полета , можеш да използваш максимално времето си, а не да си оставяш багажа в стая за багаж и да губиш време да се връщаш. Това не значи, че не ходим по кръчми.

# 1 138
  • Мнения: 13 764
Наведнъж е много трудно да промениш нагласите си. Ако си силно, ама много силно мотивирана, да, по-добре да режеш наведнъж и издъно, но обикновено хората не сме, затова карай по-бавничко. Малко по-нагоре споменах моя начин - купуване на 1 ново нещо само след 2-3разкарани стари. Така и ненужните количества намаляват, и ти си доставяш удоволствие. Освен това, ако не си го правила досега, опитай - събери това, което ти се откъсва от сърцето в плик и го изхвърли. Ще видиш, колко по-леко и добре ще се почувстваш Simple Smile

# 1 139
  • София
  • Мнения: 12 374
Когато отивам някъде за уикенда, за разходка и хапване само с мъжа ми, без дете и куче, винаги взимам само една малка раница багаж. Когато обаче заминаваме на море за 15 дни, с детето и кучето, влачим доста повече багаж, вкл. и играчки.

Общи условия

Активация на акаунт