Минималистичен начин на живот

  • 438 467
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 2 328
Мене ми е малко странно, че има хора, които не си чистят и подреждат. Едно време без пералня, миялна, без хубави препарати, магазините са били изключително бедни-ок, било е за запасяване и не особено висока хигиена. Ама в днешно време, когато абсолютно всичко ни е достъпно и осигурено, не намирам извинение за кочина и безпорядък.
Аз съм фен на бели ата, харесвам и серията Медикс Рейзър

# 1 276
  • Мнения: 2 560
mimi7299, можеш ли да ми препоръчаш конкретен модел и запазва ли се наистина добре ламинирания паркет?

# 1 277
  • Мнения: 28 397
mimi7299, можеш ли да ми препоръчаш конкретен модел и запазва ли се наистина добре ламинирания паркет?
Показала съм през два поста каква е моята, ламината го минавам с нея, веднъж месечно, иначе мия пода в стаите всяка събота и неделя с най обикновена кофа!Парочистачката е удобна за кухненски плотове, баня, стъклени и  керамични повърхности в баня и т.н.

# 1 278
  • Мнения: 2 560
Ще погледна, благодаря🌻

# 1 279
  • София
  • Мнения: 17 773
И аз бях фен на белината. Щото ме дразнеха всички неща, които се пенят и тя беше от малкото неща, които не се. А аз обичам да прекалявам с количествата.
Преди да "върна" жилището на хазяйна, минах всичко с белина и замалко да се удуша и натровя. (Да, на отворен прозорец) От тогава не съм купувала. Laughing

Мислех, че в темата се говори за дрехи повече, но явно се е изместила за толкова страници Simple Smile

# 1 280
  • София
  • Мнения: 5 931
Мене ми е малко странно, че има хора, които не си чистят и подреждат. Едно време без пералня, миялна, без хубави препарати, магазините са били изключително бедни-ок, било е за запасяване и не особено висока хигиена. Ама в днешно време, когато абсолютно всичко ни е достъпно и осигурено, не намирам извинение за кочина и безпорядък.
Аз съм фен на бели ата, харесвам и серията Медикс Рейзър
Ами може пък да са живяли на "по - мръсно" едно време , ама без вредните препарати и отрови. Thinking
За мен днешните препарати в 90 % са ужасни химии и отрови . Ама ужасни. Това срещу мухъл,. плесен, ръжда, за отпушване на сифони, срещу мравки, комари и хлебарки си е гадост да го вдишваш докато чистиш
Да, хубав резултат, ама се тровиш !
Та не се вталявам толкоз.... топла вoда... микрофибърна кърпа и яко търкане  .... му е начина.....
И пак без да съм фиксирана в чистенето
След като години от живота ми минаха в местене от жилище в жилище и навсякъде основен ремонт и чистене.... та днес от позицията на годините , по- скоро съм фен на максимата: Чиста къща пропилян живот!    GrinningGrinning
Айде стига, две деца, по цял ден работа и мъж философ ..... и да чистя като се прибера, накрая пак същото у дома.
Та по - полека го давам вече .... Sweat

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 15:04 от Yangdze

# 1 281
  • Мнения: 2 328
И аз съм се тровила с препарати, веднъж припаднах докато чистя с кислол.После много повръщах и ме боля главата. Не го ползвам вече. При мен консуматив са магическите гъби. Купувам ги от алиекспрес за 4 долара сто бройки и ги опустошавам за норматив.

# 1 282
  • Мнения: 28 397
Права е Яндзе, препаратите са силно токсични и вдишването им не е безопасно! Много хубава натурална серия са немските с жабата  Фрош, а от тези с дистрибутори на Am way. Напоследък много ползвам от тях... Доместос почти не ползвам, но този ми го подари една дружка, защото знае, че съм фенка на чистенето! Crazy
По принцип ако се замислите няма от какво толкова да се дезинфекцираме, по цял ден сме в офиси, повечето ходим с нашите си коли, дрехите се носят по няколко часа.....

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 15:05 от mimi.7299

# 1 283
  • Мнения: 2 328
Аз съм взимала био препарати за съдомиялна и под от Зоя. Бг. Изобщо не останах очарована, никакво почистване на космическа цена.

# 1 284
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Парочистачката има различни четки-с едната чистя фугите на плочките в банята.Тя е по-мека.Има и телена четка.Рядко я ползвам.
За прозорците има приставка .
За ламината -от години го мия с парочистачката.Няма проблеми.
Всъщност където и да чистя с парата,не остава мокро.



# 1 285
  • Мнения: 28 397
Аз съм взимала био препарати за съдомиялна и под от Зоя. Бг. Изобщо не останах очарована, никакво почистване на космическа цена.
Тези биопрепарати е нормално да са по слаби, все пак са с естествени съставки! То каква полза като се надишваш с химикали, ако ще и да ти е перфектно излъскана къщата...??
на Фрош цените са като на останалите препарати, а са една идея по безвредни....то ги за сравнение
еhttp://mehurcho.com/Frosch

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 17:20 от mimi.7299

# 1 286
  • Мнения: 7 245
И аз използвам Фрош и съм доволна.

# 1 287
  • София
  • Мнения: 5 931
Нямам ни време , ни нерви вече с това чистене и подреждане...
Мислех по едно време да наема фирма да чисти всяка седмица, докато съм на работа ( да не решите че ще ходя на педикюр докато чистят Grinning ) ... ами опитът ми показа, че идват пръскат с най - отровните препарати.. чистачката излиза за 2 часа, връща се и минава с кърпата... И после...Ух , тооооо свети от чистота ( и на мъжа ми очите светят )
Да , свети, само дето аз децата трябва да ги евакуирам за седмица след това ....
Отделно , това пак не решава проблема с подреждането, няма как чужд човек да знае кое къде стои.
И с малки деца едно чистене не е голямата работа , след 2 дни пак килим от трохи под масата, та все едно не е чистено.
Та и от това се отказах. Бърша с вода и парцал , колкото мога, но на ръка да мога да хвана первази , фуги и между мебели в тясното. Детайли , врати , пердета , прозорци по -рядко. Sweat SmileSweat Smile

# 1 288
  • София
  • Мнения: 12 374
И аз използвам Фрош и съм доволна.
И ние, чудесни са.
Верото ни също е Фрош, не, че често мием на ръка. Обикновено ползваме миялната.
https://markita.net/preparat-za-sadove-frosh-500ml-aloe.html

# 1 289
  • Мнения: X
Идвали са от фирма да ни чистят банята - ами оставиха си ръцете. После трябваше да минаваме след тях, а междувременно да евакуирам любимците, за да не се натровят.

Общи условия

Активация на акаунт