Минималистичен начин на живот

  • 438 476
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 28 398
И аз много искам някой да ми помага, една година идваше една жена, тя пък при сто мои препарати все чистеше само с вода и парцал....еее поне за пода не съм съгласна, освен това не се и научи да пуска парочистачката и я освободихме!

# 1 291
  • Мнения: 2 041
Аз съм взимала био препарати за съдомиялна и под от Зоя. Бг. Изобщо не останах очарована, никакво почистване на космическа цена.
Като бях в Сидни, бях много изненадана от препаратите им за пране. Не стига, че не внасят никакви, ами и техните всички са щадящи към природата. Това добре, но пускаш да переш с петна...вадиш пак с петна...
Тук пера само с бял течен Персил, бебешкия. Дори той пере в пъти по-добре Simple Smile

# 1 292
  • Мнения: 28 398
Аз съм взимала био препарати за съдомиялна и под от Зоя. Бг. Изобщо не останах очарована, никакво почистване на космическа цена.
Като бях в Сидни, бях много изненадана от препаратите им за пране. Не стига, че не внасят никакви, ами и техните всички са щадящи към природата. Това добре, но пускаш да переш с петна...вадиш пак с петна...
Тук пера само с бял течен Персил, бебешкия. Дори той пере в пъти по-добре Simple Smile
Перилните препарати може и по силни, тях не ги вдишваме, и накрая се изплакват...! Но браво на хората в Сидни, дори и природата щадят не само себе си!

# 1 293
  • Мнения: 2 041
Да, щадят я много. И внасят изключително малко неща.
Направи ми впечатление, обаче как купуват и се презапасяват. Може би, защото няма зеленчукави пазари като нашите, а само два наистина огромни - купуват всичко на щайги. В магазините за дрехи, когато обяват половин часово намаление, грабеха дрехи направо на килограм. Или на промоция 10 огромни праха за пране.
То верно, че имат поне по 3-4 деца, ама купуваха количества, дето хич не са мини малистични Simple Smile

# 1 294
  • Мнения: 28 398
Да, щадят я много. И внасят изключително малко неща.
Направи ми впечатление, обаче как купуват и се презапасяват. Може би, защото няма зеленчукави пазари като нашите, а само два наистина огромни - купуват всичко на щайги. В магазините за дрехи, когато обяват половин часово намаление, грабеха дрехи направо на килограм. Или на промоция 10 огромни праха за пране.
То верно, че имат поне по 3-4 деца, ама купуваха количества, дето хич не са мини малистични Simple Smile
там разстоянията са големи, по жилищните квартали нали няма магазини, налага им се да пазаруват по нарядко по големи количества....не бих издържала там!

# 1 295
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Как се ползва магическата гъба -купих си една, ама още не съм я пробвала.
На Фрош отзад на препарата за прозорци пише да се внимава при работа с него което ме навежда на мисълта, че си е доста силна химия

# 1 296
  • Мнения: 28 398
Как се ползва магическата гъба -купих си една, ама още не съм я пробвала.
На Фрош отзад на препарата за прозорци пише да се внимава при работа с него което ме навежда на мисълта, че си е доста силна химия
Да, той си е не съвсем еко, но малко по деликатен...виж Am wayможе да се сипва и на цветя и да се мажат ръцете... пише, универсалния препарат, че е на основата на кокосово масло, добре чисти, доволна съм!

# 1 297
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 701
Да се внася и изнася от Австралия е скъпо и времеемко.... Разстоянията големи и сложна дистрибуция така че е съвсем нормално да не се виждат такива продукти. Не е толкова от минимализъм, а просъо икономиката е такава.
Да купиш 100ролки тх, за мен също е форма на минимализъм - не се занимавам с тази потребност близката половин година.

# 1 298
  • Мнения: 2 328
Магическата гъба чисти почти всичко. Котлони, мивката и душа и абсолютно всичко в банята, кецове и маратонки, рисунки по стените, нарисувано с химикал по кожен диван в цвят екрю, самата дограма, абе какво ли не.

# 1 299
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
А за колко време се захабява и само с вода ли се чисти

# 1 300
  • Мнения: 2 328
Може и с вода само, може с обезмаслител, бързо се захабява.Аз ги взимам от Китай.

# 1 301
  • Мнения: 2 461
Интересна тема, много се радвам, че я намерих. След прочитането намерих доста интересни идеи. За колко неща не съм се замисляла...Чакаме дете и покрай това какво, кога, как да купуваме, къде да го слагаме изскочиха много неща наяве. Не пазаруваме много, но май само така си мислим. Навсякъде е претрупано - гардероби, секции, кухня, баня, козметики. Двама човека на почти 90 кв. означава че нещо не правим както трябва. И е така, много от нещата не ползваме, но "може и да потрябват". В същото време се мислим какво да купим, а дали ще е нужно...? Днес изхвърлих доста списания, дискове, видео касети. Всяка година преглеждам гардероба и изхвърлям чанти с дрехи, но това трябва да спре. Мога да карам и с по-малко. Козметиката и парфюмите ще редуцирам до минимум. Подарих доста от лаковете си на моята сестра и си оставих само 2-3. Определено виждам смисъл в минимализма, но не като крайно течение, а по начина, който го разбирам аз - За повече свобода и по-малко прахосничество на време, енергия и пари.

# 1 302
  • София
  • Мнения: 12 374
..повече свобода и по-малко прахосничество на време, енергия и пари.

И аз така го разбирам. Плюс по-свободно място у дома - и ние сме в 90 кв. жилище, и колкото и да изхвърлям, все имам чувството, че е пълно с дрехи, играчки, посуда и боклуци. Обичам полупразни шкафове, задушавам се в домове, натъпкани до горе с вещи.

# 1 303
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
При нас проблем с изхвърлянето няма.
Проблемът е как да спрем да купуваме излишни неща.
Например имам достатъчно блузи в гардероба ,но пак разглеждам каталози и едвам се удържам да не си купя още...

# 1 304
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Аз вчера с магарешка упоритост премерих всички демисезонни и летни дрехи и всичко, което не ми е по мярка заминава. Много кг. качих от хормоналната терапия и сега не влизам в нищо. Така че трябва да се освобождава място за новото. За книгите обаче нямам минимализъм...

Общи условия

Активация на акаунт