Минималистичен начин на живот

  • 438 607
  • 10 041
  •   2
Отговори
# 1 950
  • Мнения: 553
За какво са тези талончета?

# 1 951
  • София
  • Мнения: 1 871
За отстъпка при покупка от магазина.

# 1 952
  • Мнения: 1 255
Колко процента е отстъпката с тези талончета? И за какъв период от време важи, в смисъл веднага ли трябва да си купим нещо?

# 1 953
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Редактирам!
Да, има срок на ползане.На талончето отзад е дадена конкретната дата...
За след около две години...
(Хич не го видях, когато ми ги дадоха, просто изобщо не им обърнах внимание.)
Отстъпката е 15 процента на един артикул по избор, при обща стойност на покупката над 40 лева.
Но не талончетата са основното...
Важното е, че фирмата се е ангажирала да вдъхне нов живот на старите дрехи и/или да бъдат правилно рециклирани.

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 21:46 от Butterfly_Lovehunter

# 1 954
  • Мнения: 147
Минимум и минимализъм- коментарите са в посока, че са различни неща. Тогава какво ги различава според вас? Давайте по конкретно.

Според мен- минимум апартаментче с минимум имущество вътре; 5 апартамента с минималистично имущество вътре.

Замислих се, минималистично какво ми трябва: дрехи, които са класика ( без никакви пайетки и сърчица), класически бижута ( халки, синджир с 2-3 висулки, 1-2 пръстена-жена съм де!), обувки (2-3 чифта зимни и 2-3 чифта летни), козметика (3-4 шишенца макс), една почивка годишно, 1 тел с две сим карти ( лична и служебна, на който му трябва), кола ( ако не беше тя здравето и живота на детето беше под въпрос)Това по 3, защото сме трима в семейството, като на 3тия и по една играчка месечно.
Не пестя единствено от храна, като пак внимавам да не съм разточителна.
А заведенията- ми каня си гости, те ме канят. Пак трябват пари, но трябва и социален живот.
Хаха...всичко това, за да ни стигнат парите. Опитвам се да следвам примера на майка ми, която сама е отгледала 2 деца без една стотинка кредит! Разбира се имах късмета да се омъжа за мъж с апартамент. Иначе вече щях да съм със солиден такъв.
 Всичко ме изкушава...по-красиво, по-ново, по-вкусно...и доста магазини са ми под ръка. Но от бедните години в миналото знам какво е нужно и важно, за да живея като бял човек. Аз трупам единствено консумативи „за всеки случай”- душ гел, гел за бръснене, прах за пране, четки за зъби и др. в повече, защото,когато изпаднем в дупка вършатт супер работа. Не съм фен на „хайде една чантичка още, тениска, чаша...”
Всичко хубаво, но откъм пътувания никак не ми се иска да съм минималист Simple Smile

# 1 955
  • София
  • Мнения: 5 953
Не, не е задължително и няма срок за ползване...
Отстъпката е 15 процента за покупка над 40 лева.
Но не талончетата са основното...
Важното е, че фирмата се е ангажирала да вдъхне нов живот на старите дрехи и/или да бъдат правилно рециклирани.

Има срок за ползване на талоните и той е отбелязан на всеки един от тях. Обикновено е доста напред във времето, така че да не озгорят бързо. За да се ползва отстъпката покупката трябва да е на стойност над 40 лв. Ако са няколко артикула отстъпката важи само за един от тях, по-скъпия. Преди важеше за цялата покупка, още в началото нямше и лимит на покупката.  Няколко пъти сменяха условията и то все към по-неизгодни.

# 1 956
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Редактирах си поста. Simple Smile
Но! Все си мисля, че им обръщаме твърде много внимание на тези талончета...
Честно казано и без да дават каквито и да било бонуси е добре да подкрепяме инициативата...
С малко закъснение научих за нея, именно тук от темата, но съм благодарна на тези, които споделиха...

# 1 957
  • Мнения: 553

[/quote]
Всичко хубаво, но откъм пътувания никак не ми се иска да съм минималист Simple Smile
[/quote]

Подкрепям Simple Smile))
Много рано ме удариха отговорностите и сериозните болести в живота. И пътуванията дори от единия край на града до другия по нестандартен начин, ме зареждат позитивно.
Е, старая се да пътувам в посоки през някоя планина, разбира се!

Засега сърцето ми е при Чудните мостове, сгодих се на връх Мусала, а Родопите са толкова живописни...

# 1 958
  • София
  • Мнения: 5 933
Аз пък имам теория според която всеки си има "слабо място" Т.е. и най-големия минималист сигурно си има изкушения и от 100 кладенеца вода ще донесе, да ти обясни еди кое си колко е важно.
Т.е някой ако има 100 лева ще си купи обувки, друг ще го помисли за луд, но със същите пари ще отиде на еднодневна екскурзия до Солун, а трети ще рече че и двамата не са наред и харчат за глупости, пък той ще даде 150 лева за билет за Рок Фест за другото лято.
Имам такъв "минималист" в офиса. Ходи с две тениски цяло лято, но дава по 200 и повече евро за 1билет за фестивал за след 6 месеца примерно и купува на него,  жена му, дъщеря му и т.н.
Убеден е че няма друг смислен харч. За мен това е лудост.
Големия номер е как да спестиш пари......  дори да ги спечелиш парите е по-лесно от спестяването им. Това е лаф на баща ми Blush

# 1 959
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 973
Аз пък цял живот съм точно обратното - мога да спестявам, но не умея да печеля, което доста обезсмисля първото умение. hahaha

# 1 960
  • Мнения: 367
Големия номер е как да спестиш пари......  дори да ги спечелиш парите е по-лесно от спестяването им. Това е лаф на баща ми Blush

Това не е толкова голям номер за мен. Аз умея да спестявам, но не умея да харча. Да знаете ,че и това си е проблем. Говоря за разумно харчене.Мога да спестявам, но като дойде време да ги харча, почва едно чудене:това струва ли си, онова струва ли си... И се губи кефът от харченето. Има ли тук и други като мен?

# 1 961
  • София
  • Мнения: 5 933
Аз пък цял живот съм точно обратното - мога да спестявам, но не умея да печеля, което доста обезсмисля първото умение. hahaha
Пак не е зле.... просто се комбинирай с някого, за когото печеленето не е проблем. Той ще печели за домакинството , ти ще спестяваш Grinning

# 1 962
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 763
Аз мразя да харча пари. Не обичам и да тегля от картата си Simple Smile

# 1 963
  • Мнения: 28 429
Аз пък цял живот съм точно обратното - мога да спестявам, но не умея да печеля, което доста обезсмисля първото умение. hahaha
Аз съм по зле не мога да спестявам и не умея да печеля! Cry И да, обичам да харча, когато нещо ми хареса много не се двоумя, че е скъпо и дали да го купя! Confused С една дума - прахосница! Напоследък осъзнавам това и доста сериозно започвам да се замислям за икономии и минимализъм! В последно време макар, че ме сърбяха ръцете удържах да не купя още някой уред за вкъщи и абсолютно до минимум съм свела козметиката!

# 1 964
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 274
Баща ми казва,че не е важно да спестяваш,важно е да направиш така,че постоянно да печелиш.Тоест да имаш сигурен източник на доходи,който да ти носи пари дори и когато не си трудоспособен.

Акции,наеми,ренти...

Общи условия

Активация на акаунт