Минималистичен начин на живот

  • 438 276
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 2 985
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Аз емоционално си купувам книги предимно. Не съжалявам.

# 2 986
  • Мнения: 3 505
Какво ми е на отношението? Дразнят ме вещи които са ми ненужни и ми заемат място. Предлагам ги на човек на когото ще потрябват и той ги взема. Не търся нито  разбиране от момичето, нито благодарност.
По подобен начин преди години една приятелка се опитваше да ме сватоса с един, когото беше отрязала. Отсвирила го защото и бил дърт, а аз не съм имала предрасъдъци в това отношение и трябвало да се възползвам от добрата оферта. Сори, ама такава асоциация ми изникна, когато прочетох за тия подарени дрешки.

# 2 987
  • София
  • Мнения: 38 398
Що за глупост и то в тази тема?
И аз това правя. Ето го септември - правя разчистване, зареждам пликовете - и на когото трябва.

# 2 988
  • Мнения: 3 505
Що за глупост и то в тази тема?
И аз това правя. Ето го септември - правя разчистване, зареждам пликовете - и на когото трябва.
Този въпрос към мен ли беше?

# 2 989
  • Мнения: 5 262
Момичета, може ли да споделите как се възпирате от емоционални покупки? Под емоционални имам предвид онези моменти, когато ни е много криво и си купуваме нещо за да се почувстваме по-доре - гримче, дрешка и т.н. Миналата седмица реших да правя голямото разчистване на ненужни вещи и осъзнах, че повечето неща , които съм купувала в такива моменти след това не ми харесват и не ги нося. Или пък ми харесват, но не са мой стил и пак не ги нося. А имаше и такива, за които направо се зачудих - какво точно съм си мислела, когато съм ги купувала ?


Нали писах. Ходиш , обикаляш , харесваш си , трупаш … трупаш в каручката и когато вече видиш касите заставаш настрани и започваш да преглеждаш и пренареждаш нещата едно по едно и да си избираш какво от всичкото искаш да купиш. Защото според мен слабостта да се набъкаш с боклуци и да си похарчиш парите безсмислено и после да съжаляваш натоварва емоционално и психически.

# 2 990
  • Мнения: 427
Аз емоционално си купувам книги предимно. Не съжалявам.
.                                                                         И това съм спряла. Не ме разбирайте погрешно, аз съм за четенето на книги, но при мен се получи направо пристрастяване. Особено в тежки периоди от живота ми. Книгите бяха за мен бягство от реалността. Сега се опитвам в свободното си време да уча и да спортувам.

# 2 991
  • Мнения: 2 328
Аз страдам от безсъние на периоди и само леки любовни романчета ме приспиват успешно.Но не ги купувам,а свалям от читанката.

# 2 992
  • София
  • Мнения: 12 995
С цел ненатрупване на излишни вещи предстои да пробвам един вариант за есенните дрехи на децата. Правихме голямо разчистване на гардеробите на двамата по-малки, на които най-бързо окъсяват дрехите и събрахме 6 торби. Ще ги занесем в НМ за рециклиране и ще вземем 6 талончета, срещу които ще вземем точно 6 дрешки и нищо повече. И без това ходят с униформи и дрехи по определени стандарти, затова няма смисъл да прекаляваме. По 2 панталона и по 2 пуловера на всеки от двамата и евентуално анцуг и кецове за физическо. Така съм го намислила и дано се въздържа от излишни покупки.

# 2 993
  • Мнения: 2 328
Аз похвалих ли ви се,че с ММ преди десетина дни изхвърлихме дивана?Той беше скришното ни място.

# 2 994
  • Мнения: 5 262
Аз за книги съм супер минималист. Имам карта за една много добра библиотека в града и знам всички щандчета на размяна на книги в района. Също си разменяме с една съседка, пенсионирана учителка. Не съм купувала книга от мнооого години.
Само ако на децата им трябва за у-ще и не я намирам в библиотеката.

# 2 995
  • Мнения: 13 738
... Ще ги занесем в НМ за рециклиране и ще вземем 6 талончета, срещу които ще вземем точно 6 дрешки и нищо повече.
Те нямаха ли някакво изискване за сметка над 40 лв. Под 40 лв талончето не може да се ползва. При това дали не беше за 1 артикул да е 40 лв, не всички заедно.

# 2 996
  • София
  • Мнения: 1 360
Аз за книги съм супер минималист. Имам карта за една много добра библиотека в града и знам всички щандчета на размяна на книги в района. Също си разменяме с една съседка, пенсионирана учителка. Не съм купувала книга от мнооого години.
Само ако на децата им трябва за у-ще и не я намирам в библиотеката.

Щандчета за размяна на книги? Какво е това?
За емоционалното пазаруване - при мен липсва такова нещо. Влизам в магазин само ако ми потрябва нещо. И купувам само това, от което имам нужда. Спомням си преди как си харесвах нещо и само се чудех за какво мога да го използвам вкъщи, за да си го купя. Т.е., бях обърнала реда на нещата - харесвам нещото и се опитвам да се убедя, че ми трябва. Вместо обратното - първо да усетя потребността от дадена вещ и тогава да я потърся. Стремя се към минимализъм във възможно най-много области, не само дрехи и обувки, примерно.

# 2 997
  • София
  • Мнения: 3 145
... Ще ги занесем в НМ за рециклиране и ще вземем 6 талончета, срещу които ще вземем точно 6 дрешки и нищо повече.
Те нямаха ли някакво изискване за сметка над 40 лв. Под 40 лв талончето не може да се ползва. При това дали не беше за 1 артикул да е 40 лв, не всички заедно.
Общо 40 лв и намаляват най-скъпия.
Ако искате да ползвате талонче за всяка дреха, трябва да са по над 40 лв парчето, което в ХМ е трудно за детски неща.

# 2 998
  • Мнения: 7 236
При нас е много разпространено, на различни места в парковете или централните площади има щандове за размяна на книги. В България дали има не знам.

# 2 999
  • София
  • Мнения: 12 995
Едно талонче е за 1 артикул. Ние ще пазаруваме накуп, освен за малките, някои дребни ежедневни неща за мен и за кака им. Ако вземем нещо за най-голямата кака, която замина вече, но ще се прибере за Коледа, ще навъртим необходимата сума.

Общи условия

Активация на акаунт