Минималистичен начин на живот

  • 438 631
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 7 575
  • София
  • Мнения: 13 072
Това пък с кредити, лизинги и подобни не е за нас. Там сме абсолютни минималисти. Никога не сме ползвали, с изкл. на една кредитна карта, която ползваме само за резервации.

# 7 576
  • Мнения: 7 260
Минимализмът съвсем не е това да живееш скромно, лишавайки се от много неща, за да имаш други.

# 7 577
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Коя от вас последно е кърпила чорапи или бельо ?

Тази сутрин Wink
Кърпя и пришивам всичко докато може да изглежда прилично.
Определено дупка на чорап не е причина да замине в кофата. Отнема минута да се закърпи.
То хубаво да се закърпи,ама ако е изтънял чорапа няма смисъл.Моите зимни чорапи нямат нито една дупка,ама прозъртат и ще заминат в контейнера за дрехи.Бельото и то така

# 7 578
  • Мнения: 15 960
Минимализмът съвсем не е това да живееш скромно, лишавайки се от много неща, за да имаш други.
Така е, ама не е и постоянно да купуваш и да изхвърляш, а доста такива примери четем.

# 7 579
  • София
  • Мнения: 13 072
Нито едно от двете не е. Нито да се лишаваш от едно, заради друго. Нито да купуваш и изхвърляш.
Идеята е да живееш само с най-необходимия. Изхвърлянето е по-близо, когато едно нещо вече не ти трябва и няма смисъл да го пазиш повече и да се затрупваш с излишни вещи.

# 7 580
  • Мнения: 201
Животът е да се "лишаваш" от едно, за да "имаш" друго. Някои хора се "лишават" от вещи, други от пътувания, трети от деца, или от свободно време, или от спокойствие... Не можеш да изхарчиш едни и същи пари два пъти.

# 7 581
  • Мнения: 15 960
Нито едно от двете не е. Нито да се лишаваш от едно, заради друго. Нито да купуваш и изхвърляш.
Идеята е да живееш само с най-необходимия. Изхвърлянето е по-близо, когато едно нещо вече не ти трябва и няма смисъл да го пазиш повече и да се затрупваш с излишни вещи.
Да, но зависи това "не ти трябва" дали наистина е така, или защото искаш нещо ново. Този, който например  държи да е винаги с последен модел айфон, също може да се смята за минималист, защото веднага се отървава от стария модел, все още идеално работещ.

# 7 582
  • Мнения: 28 435
Ми и в това няма лошо, продава го и доплаща за нов! Не да има три телефона и още два стари да се мотаят в шкафа, неработещи.  Не всеки може да държи стар телефон, фирмите производители спират поддръжката на софтуера, забива и т.н. Има бизнеси , които работят основно с телефон, за което трябва приличен модел.

# 7 583
  • Мнения: 2 266


Сега видях къде си.И ние сме тук.

# 7 584
  • Мнения: 1 355
С времето интересите се променят. Преди сме давали пари за едно, сега за друго. Децата са пораснали, имаме други приоритети и т.н.
По темата за бельото /важи и за други неща/ - всичко, което съм купувала НЕ от България, ми издържа много, чак ми се иска някой път да го хвърля, ама свиди ми се, здраво е.

# 7 585
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
И все пак... имането или нямането на кредит, лизинг, кредитна картина и т.н. не те прави минималист или неминималист. Също както и спестяването. Финасовата култура и минимализмът може и да имат допирни точни, но са си доста различни неща.

# 7 586
  • София
  • Мнения: 1 163
Подкрепям и аз за Victoria Secrets - имам най-различни модели и материи. Не са мръднали на по 5-6 години са. Ама няма конец да стърчи, няма протъркано, цветът си е същия. Не знам как са правени, всеки ден ги хваля. Че се перат често, даже не е нужно да се споменава.
такива  са oт asda /george ,и то на доста по-нормална цена. Даже и митница не може да ме спре да купувам от там бельо. Вечни са.

# 7 587
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Да ви попитам намалявайки броя на вещите почувствахте ли се по спокойни.При мен поне малко ми е по леко вече не се нерзая колко много глупости не мога да си позволя,а и вече част от парите спестени от импулсивни покупки ги заделям за нещо.Примерно сега имам нужда от печка и си казвам нямам нужда от поредните импулсивно закупени летни дрехи,защото там още имам доста неща които не нося,а само ги вадя с идеята,че това лято ще ги нося.Сега за пролетта си купих боти,2 клина и едно яке. Домашни посуда вече само при необходимост купувам,а не щото са ми харесали.

# 7 588
  • SF
  • Мнения: 21 164
Зависи кои вещи. Ако намеря приложение, подходящи собственици, на неизползвани с години неща, се радвам. Но в ежедневните си дрехи минимализъм не търся и не мога да постигна. Не съм от хората, които могат да въртят 2-3 тениски, чифт маратонки, яке и дънки. Предпочитам да съм в тренда, иначе не се чувствам добре.

# 7 589
  • София
  • Мнения: 13 641
Аз не съм намалявала бройките. Купувам само неща, които ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт