Лечение с протеолитични системни ензими (6-та тема)

  • 88 003
  • 752
  •   2
Отговори
# 255
  • софия
  • Мнения: 564
didabs,  изчетох всичките теми за проеолитични ензими.разбрах, че целта се постига с максимални дози от всеки един от трите ензима в препоръчвания пакет. за момента, за себе си преценявам, че това съдържание в една табл. на серазим - 100 000 U е доста близо до препоръчваното.  ако видя, че не върши работа, ще купя по-скъпия вариант. но аз вече 3 месеца съм пила серрапептаза - 120 000 U, заедно с бромелаин - имам добър ефект и следя. всеки сам преценява. успех!

# 256
  • Мнения: 80
Аз също пия серапептаза и бромелаин от 1 месец, но ми се отвори страшен апетит. Всъщност нямам точно определено заболяване, за което да го пия, но имам фиброза в гърдите, оплаквания в отделителната система, болки и  гръбначни проблеми. Започнах да слушам честоти музика за хармонизиране на чакрите и болките намаляха, дали е съвпадение или са помогнали, не знам. Може и комплексно да са подействали.

# 257
  • Мнения: 57
Здравейте! Мога ли да пия ензими, докато кърмя? Иска ми се да пробвам, доста проблеми съм понатрупала, но смятам да кърмя поне още година.

# 258
  • София
  • Мнения: 864
Аз също пия серапептаза и бромелаин от 1 месец, но ми се отвори страшен апетит. Всъщност нямам точно определено заболяване, за което да го пия, но имам фиброза в гърдите, оплаквания в отделителната система, болки и  гръбначни проблеми. Започнах да слушам честоти музика за хармонизиране на чакрите и болките намаляха, дали е съвпадение или са помогнали, не знам. Може и комплексно да са подействали.
какви са тези честоти за хармонизиране? Може ли да пуснеш линк

# 259
  • Мнения: 1 262
Привет,все чета  темичката и все се каня да пробвам ензимите за детето,по-точно само  Serrapeptase, тя е с големи сливици и почти постоянна задна хрема,понякога оскъдна но гъста ,понякога по обилна и водна.Някой ,дали има отзиви за този проблем?

# 260
  • Мнения: 504
Здравейте, сега започнах да чета темите, ще ми отнеме доста време докато изчета всичко и се ограмотя Simple Smile За това на първо време имам питане - детенцето е на 3 г, бих искала да започна да му давам нещо, когато има задна хрема, за да избегнем приема на антибиотици / антибиотични капки и т.н. Прочетох за Серипразата... от къде мога да я поръчам и в какъв вариант за дете на 3 години, защото видях, че има няколко разновидности на този ензим... Също така бих искала да попитам и за себе си, аз имам проблеми като цяло със стомаха и червата след раждането - не мога да отида до тоалетната по голяма нужда редовно, след хранене имам тежест в стомаха и червата... и болка също от време на време - какви ензими да взема на себе си ? Страдам и от главоболие преди цикъл ... Обещавам да изчета детайлно всичките теми и да не задавам повече глупави въпроси, но ще ми отнеме известно време ...

# 261
  • София
  • Мнения: 736
Ливрена,  в темата за айхърб Денис е дала разяснения за Серапептаза за деца. Копирам тук"

Денис, поразрових се в темата и видях, че препоръчваш тази Серапептаза за деца

Скрит текст:Скрий

https://www.iherb.com/pr/doctor-s-best-best-serrapeptase-90-veggie-caps/4467 по 1 капсула при разболяване до оздравяване, нали така? Сутрин на гладно ли се пие? И може ли и аз да я пия, по колко капсули? На бебета от каква възраст може да се дава? Ако има и друга, по-добра, моля за линк. 
Благодаря много. ))))

Да, тази серапептаза ( по-слабата) може да се дава и на деца, но да са над 2 год.
Трябва да се прави гаргара ( но ако детето не може, не е проблем и да се изпива само - разтворена в много малко вода) или разтвор за капки за нос. Три пъти на ден се пие, а капки - може и повече, майката  преценява.
1 капс. може да се разтвори в 2-3 сл вода, да се отдели малко за капки, а останалото  кол-во за гаргара (или да се изпива)... и това да са не повече от 2-3 глътки.
Серапептаза почти не се разтваря, но полепва по лигавиците и действа локално на възпалението и патогените (ако има такива - гъбички, вируси, бактерии...).
Тези процедури се правят на гладно и  след тях, поне 30-40 мин, не се приемат течности и храна ... дори дъвка не трябва да се дъвчи ( напр.) за да може да остане възможно най-дълго полепналия ензим по лигавиците.
Ако има контакт с храна, той се превръща в храносмилателен ензим и действа по друг начин.

# 262
  • Мнения: 349
Аз не съм доволна от Серапептаза за деца при хрема. Давах на детето да я пие и също като капки за нос, никакъв ефект нямаше. Само си бях дала парите напразно.

# 263
  • Мнения: 80
Това са  честотите музиката , която слушам
https://www.youtube.com/watch?v=SNeFKBBjyYA
https://www.youtube.com/watch?v=mHS5HeJmnDI
Има и други , може да скролнете надолу и да ги разгледате.

# 264
  • Мнения: 20
Здравейте!
Пия пакета ензими от известно време- 3 пъти на ден по 1 таблетка от трите и в началото всичко беше ок, обаче 2 седмици по-късно започна да ми става лошо, да ми се гади. Единият ден дори повръщах и реших да ги спра. Спрях ги за известно време и всичко се нормализира. После обаче реших пак да пробвам и още след първия прием се започна пак с гаденето и повръщането.
Дали е някаква непоносимост или дозировката е проблем..

И сега <span class="corrected">не знам</span> как да постъпя. Искам да ги пия, ама с това повръщане...

Бихте ли ме посъветвали какво да правя?
Здравейте, правила съм няколко курса с трите ензима, но преди време започнах да имам същия проблем след прием на серапептаза. Даже първия път ме приеха по спешност в болница, защото се обезводних от повръщане.
Успяхте ли да намерите решение на проблема?

# 265
  • Мнения: 80
Здравейте!
Пия пакета ензими от известно време- 3 пъти на ден по 1 таблетка от трите и в началото всичко беше ок, обаче 2 седмици по-късно започна да ми става лошо, да ми се гади. Единият ден дори повръщах и реших да ги спра. Спрях ги за известно време и всичко се нормализира. После обаче реших пак да пробвам и още след първия прием се започна пак с гаденето и повръщането.
Дали е някаква непоносимост или дозировката е проблем..

И сега <span class="corrected">не знам</span> как да постъпя. Искам да ги пия, ама с това повръщане...

Бихте ли ме посъветвали какво да правя?
Здравейте, правила съм няколко курса с трите ензима, но преди време започнах да имам същия проблем след прием на серапептаза. Даже първия път ме приеха по спешност в болница, защото се обезводних от повръщане.
Успяхте ли да намерите решение на проблема?

Не. Отказах се.

# 266
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте, четох няколко неща за серапептазата, и ми хрумна, че тя може да е полезна като превенция срещу коронавируса, тъй като той се закрепвал към клетките със специфичен протеин, а нали тя разгражда протеини? Как мислите, дали е удачно?

# 267
  • Мнения: 1 700
Мдаа! Болящо гърло снощи насипах със серапептаза, днес е добре, но за през нощта ще повторя. Не правя гаргара, а сипвам една малка част от капсулата.

# 268
  • Мнения: 10 245
И аз бях с болно гърло предната седмица, но за пореден път се оповръщах от серапептазата. Точно два часа след приема ѝ ( и двата пъти, по часовник). Много ме е яд, че не мога да си помогна в такива моменти. Вече със сигурност знам, че е от нея. Ей значи няма такава като мен втора. Сега нали е модерно камбуча да се пие. Същата работа. Колкото пъти да пийна и после съм много зле. Прилошава ми, прималява ми, причернява ми. Ще припадна. Не знам защо тези полезности така лошо ми влияят. Разбрах, че има връзка с проблемен стомах. Проверявам го на всеки няколко години и все ми казват нищо ми няма. Но явно не е така.

# 269
  • Мнения: 184
Мдаа! Болящо гърло снощи насипах със серапептаза, днес е добре, но за през нощта ще повторя. Не правя гаргара, а сипвам една малка част от капсулата.
  Как я сипвате? Директно в гърлото ли?

Скрит текст:
И аз бях с болно гърло предната седмица, но за пореден път се оповръщах от серапептазата. Точно два часа след приема ѝ ( и двата пъти, по часовник). Много ме е яд, че не мога да си помогна в такива моменти. Вече със сигурност знам, че е от нея. Ей значи няма такава като мен втора. Сега нали е модерно камбуча да се пие. Същата работа. Колкото пъти да пийна и после съм много зле. Прилошава ми, прималява ми, причернява ми. Ще припадна. Не знам защо тези полезности така лошо ми влияят. Разбрах, че има връзка с проблемен стомах. Проверявам го на всеки няколко години и все ми казват нищо ми няма. Но явно не е така.
  Да, вероятно стомах, черва, хистаминова непоносимост...

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 08:59 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт