Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 фев. 2018, 22:20 ч.

Гестационен диабет - тема 2

• 34 575
  • 451
  •   1
Отговори
# 450
При мен хубавото е, че сладко не ми се яде. Сутрин закусвам задължително трици от лимец, с кисело мляко 2% и сушени боровинки (не знам те дали са позволени), наблягам на салатите и чисто месо. Киви си хапвам следобяд.
Нещо, което много ми се яде е моцарела, позволена ли е? Като цяло за млечните нищо не ми казаха. Мога да ям всичко пълнозърнесто.

# 451
Ми според мен боровинките (макар че ми казаха специално сушени плодове да не ям) и млечните са позволени, но пак по колко и в какви комбинации си зависи от качването на захарта.
Аз лично точно плод ям за закуска, защото от препечени филийки примерно вдигам, а от ябълка, не, но като гледам различни правила и диети казват. За някой е ок да ядеш мед, но не и яйца, за други обратното.
Едно от сигурните неща е, че движението е много важно. Колкото повече се разхождаш и правиш някакви допустими упражнения, толкова повече се повлиява положително цялото ти състояние, а пък една 20 минутна разходка сваля напълно захарта, ако си се изпуснала нещо и си я качила (макар че пак не бива да я качваш, дори да можеш бързо да я свалиш).

Общи условия

Активация на акаунт