Детски ревматолог в Бургас

  • 1 662
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, повдигам тема за реактивен артрит. Моля помогнете за добър детски ревматолог в Бургас. Детето ми е на 7,5 години, поставена е диагноза- реактивен артрит, вследствие на ваксина от д-р Л. в София "Токуда". В момента се боря с комисията за ваксини. Бихте ли ми препоръчали ревматолог в Бургас. Педварително БЛАГОДАРЯ.

Последна редакция: вт, 27 фев 2018, 16:52 от vladimirovna

# 1
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте, повдигам тема за реактивен артрит. Моля помогнете за добър детски ревматолог в Бургас. Детето ми е на 7,5 години, поставена е диагноза- реактивен артрит, вследствие на ваксина от д-р Лисички в София "Токуда". В момента се боря с комисията за ваксини. Бихте ли ми препоръчали ревматолог в Бургас. Педварително БЛАГОДАРЯ.
В следствие на каква ваксина? Кой каза, че това е заради ваксината?

# 2
  • Мнения: 6
Имунизация против морбили, паротит и рубеола

# 3
  • Мнения: 6 076
И аз търся детски ревматолог в Бургас. Ако няма детски може и общ, но наистина да е добър.
 

# 4
  • Мнения: 47 963
Д-р Лисички е поставил ваксината или диагнозата?

# 5
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Д-р Лисички е поставил ваксината или диагнозата?

И аз това питам, защото е написано неясно. Явно Лисички е поставил диагнозата,  а кой е казал и доказал, че е вследствие на ваксината не става ясно.

# 6
  • Мнения: 6
Здравейте. На дъщеря ми й е сложена ваксина на 1 година и три месеца във град Бургас (през септември). След около 3 седмици, детето получи следната реакция - след следобеден сън, първоначално само плачеше, сами разбирате, че на тази възраст, да се обясни, къде го боли и какво му се случва е малко трудно. Към 17h вече пищеше при обръщане, всякаква двигателна функция от кръста надолу, просто не съществуваха. Половин час по-късно вече летяхме към всички възможни (частни и държавни) здравни институции. След четвъртия преглед в едно от заведенията и поредния специалист, имахме диагноза – нещо като мускулна треска, прием в болницата на системи (глюкоза), въпреки неясния произход на неподвижността на детето. Вече към 20h буквално летяхме към София в Токуда, тъй като раждах там. След 2 дни обстойни иследвания и прегледи-педиатър, невролог, ортопед, нефролог, ревматолог и др. Имахме диагноза – реактивен артрит- „възможна реакция след ваксина”, това е на хартия, а на думи всички са категорични , че вследствие на ваксина. Детето ми беше на системи за прочистване на организма. Имаме лечение с волтарен - външно и вътрешно, нурофен и т.н. До тук супер- но спираме волтарена и болките се възобновяват, както и възпаление на тазобедрените и коленните стави. Така го карахме близо 3 месеца, след което ни се назначи лечение със същият волтарен за половин година, последваха – проблеми със стомаха и отделителната система. Ако имаме вирус или някаква друга детска болест, следва прием на антибиотик, след това в рамките до 20 дни се възпаляват ставите. Прекрасен кръг,  започнахме с разни алтернативни методи. Кризите се разредиха, но въпреки това са страшни.

# 7
  • Мнения: 47 963
Доколкото знам в Бургас няма ни един свестен лекар, но дано да греша
Д-р Лисички е много опитен детски ревматолог, не може ли при него да се наблюдавате и лекувате. Далече е, но пък няма да е ежедневно, а периодично . Или евентуално друг лекар в София.
След като артрита е реактивен, не бих заложила на алтернативни методи, а на изследвания и антибиотици. Волтарена има ефект върху болката, която е водеща за детето и го мъчи, има и слаб противовъзпалителен ефект. Но едва ли може да ви е единствено лечение, особено ако след всяко боледуване удря в ставите. При кризи поне го пийте.

# 8
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте, не знам дали след толкова време ще съм полезна, но ако все още имате нужда от информация за специалист Детски ревматолог ми пишете.
Дъщеря ми страда вече 5 г от PFAPA и в София я наблюдава и лекува проф. Стефан Стефанов.

Общи условия

Активация на акаунт