Отговори
# 720
  • Мнения: 28
Мамита,излизането по бащинство включва ли се в смятането на доходи?

Да.


Благодаря!

# 721
  • Мнения: 3 604
Мамита,излизането по бащинство включва ли се в смятането на доходи?
Би трябвало.

# 722
  • Мнения: 1
Здравейте имам нужда от малко помощ бременна съм с близнаци ,а оставам без работа и доходи работих 1 година  и моята работодателка не пожела да ми пусне трудов договор ,а като разбра, че съм бременна ми каза да напусна.

# 723
  • Мнения: 838
Здравейте, как стои въпросът с енергийната помощ? Може ли да я получа на адрес, различен от този по лична карта?
И може ли списък с необходимите документи за детските от 40 лв.?

# 724
  • Мнения: X
Подават се документи по настоящ адрес, а не по постоянен, който ви е записан в личната карта. Отидете на първия пост. Описано е подробно за детските надбавки, а най отдолу има линк, от който може да изтеглите бланката, която попълвате при подаване. Ако нещо не ви е ясно, питайте.

# 725
  • Мнения: 838
понеже и двата ми адреса са на място, на което на живея: ако ми отпуснат дърва за зимата мога ли да искам да ги доставят на реалния ми адрес?!

# 726
  • Мнения: 68 372
Ами смени си настоящия адрес.

# 727
  • Мнения: 135
Здравейте, нова съм в темата и се извинявам , ако питам вече нещо дискутирано , но ме интересуват 2 неща - относно помощта при раждане на дете може ли по настоящ адрес (имам беше ка от общината за такъв) или трябва само по постоянен и второ отново помощите за отглеждане на дете , кога мога да подам документи, бебчо се роди преди месец? Благодаря предварително!

# 728
  • Мнения: X
В АСП се подава за всички помощи само и единствено по настоящ адрес. Щом вече сте взели оригинала на акта за раждане на детето, спокойно може да подавате и за двете помощи.

# 729
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте,
В раздела обезщетения записвам Общата сума от БТ която съм получавала? А в таблицата отгоре с"0" ли отбелязвам месеците в които съм на борсата? Същото ли е и с месеците по майчинството? Обърках се и ми е за първи път това попълване. Не намерих указания за попълване в нета. Ще съм благодарна за съдействие от ваша страна.

# 730
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте,
В раздела обезщетения записвам Общата сума от БТ която съм получавала? А в таблицата отгоре с"0" ли отбелязвам месеците в които съм на борсата? Същото ли е и с месеците по майчинството? Обърках се и ми е за първи път това попълване. Не намерих указания за попълване в нета. Ще съм благодарна за съдействие от ваша страна.
Не. В таблицата записваш поблученото обезщетение в месеца на получаване.
В един месец може да имаш платена заплата и/или обезщетение от НОИ например. Сумираш и вписваш.
Отдолу просто ги разделяш на видове доход, обезщетение и т.н.

# 731
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Благодаря 🌻

# 732
  • Мнения: 2 124
Току-що прочетох в един новинарски сайт(Plovdiv.24),че от август т.г. вече ще може по електронен път да се подават заявления/декларации за детските надбавки.

# 733
  • Мнения: 2 558
Току-що прочетох в един новинарски сайт(Plovdiv.24),че от август т.г. вече ще може по електронен път да се подават заявления/декларации за детските надбавки.


В сайта на АСП пише, че може онлайн да се подават, но с електронен подпис.  Peace

# 734
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Току-що прочетох в един новинарски сайт(Plovdiv.24),че от август т.г. вече ще може по електронен път да се подават заявления/декларации за детските надбавки.


В сайта на АСП пише, че може онлайн да се подават, но с електронен подпис.  Peace
Това ще еново, предстои евентуална промяна в ППЗСПД

Общи условия

Активация на акаунт