Памперсите

  • 5 298
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 513
Може ли и аз да кажа нещо?
Моята дъщеря се научи да пиша и ака извън гащите си това лято. Причината е изобретателността на приятелката ми, която много преди моето, научи своето дете!
Първо лятото е добър сезон за подмокряне, което е неминуемо.
Второ малкото ми беше на 1г. и 6 м. и всичко разбираше.
Значи приятелката ми и говореше така: "Я ела сега да се изпишаме под онова дръвче(на онази полянка), да видиш колко ще пораснат тревичките и глухарчетата!", "Няма да пишаш и акаш в гащите, нали, защото мама ще се сърди!" и такива от сорта.  Sunglasses
 Най-важното беше че за всяко пишане и акане имаше много "Браво" и пляскане с ръце минимум от мен и приятелкатат ми, а акоможе и от цялата компания майки с деца наоколо! People Angel
Резултатът беше че за 1 седмица дъщеря ми се научи да се стиска. Като я повиках да се изпиша, не отказваше, ако отказва, значи не и се пиша. По-късно дойде казването за пишането. Но кога точно не помня.  Embarassed
 Сега е на 2 години и месец приблизително и сама си сваля гащите, сяда на гърнето,пиша, ака и ако е акала казва високо -"Готова съм!" иначе сама си вдига гащите! Много и е весело сама да се оправи и да и кажа "Браво!"
Извинете за дългия постинг! Исках да кажа само че детето трябва да е достатъчно разумно и да се подходи към него много благо и добронамерено!  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 8 769
Цитат на: lydi

Значи приятелката ми и говореше така: "Я ела сега да се изпишаме под онова дръвче(на онази полянка), да видиш колко ще пораснат тревичките и глухарчетата!", "Няма да пишаш и акаш в гащите, нали, защото мама ще се сърди!" и такива от сорта.  Sunglasses
 

Абе и мойто получава поздравления, браво-та и т.н., ама такива приказки като горните хич, ама хич не му правят впечатление....просто си знае своето и това е. Може би е в периода, описан от Флаш Rolling Eyes  Wink

# 47
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Туфи
Абе и мойто получава поздравления, браво-та и т.н., ама такива приказки като горните хич, ама хич не му правят впечатление....просто си знае своето и това е. Може би е в периода, описан от Флаш Rolling Eyes  Wink

И при нас поздравленията не помагат особено Rolling Eyes
Последният номер на Оги е да се напишка в гащите, да ги свали и да ми ги донесе... аз гърне в цялата тази последователност не мога да вкарам  Imp

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 728
Моя син доскоро изобщо не искаше да седне без памперс на гърнето( с дрехите сядаше), а се беше научил когато беше на 10 месеца ( видя от братовчеда си и му хареса). Ама после взе да не ще. Сега като ги слагат в яслата започна и в къщи да сяда, но да си каже е направо абсурд. А и все още тича да се крие като ака!!!

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Лиди, това се смята за нормално - в смисъл, осъзнатото 'ходене на гърне' идва след 18 месеца, точно на колкото е било и твоето дете. Разбира се, не всички реагират с такова желание и ентусиазъм, има и деца, при които е изпуснат момента, в който са били готови да сядат на гърне (пак говорим за след 18-месечна възраст), които могат да ходят доста по-дълго време с пампи. Общо взето, най-много деца се научават да ходят между 1,5 и 3,5 години. Малко са децата, които са с пампи след 3,5г., казва статистиката.

# 50
  • Мнения: 2 655
MOМИЧЕТА, МОЛЯ ВИ само по темата!
В този форум цари мир и разбирателство, откакто е създаден. Не разваляйте общото усещане за форума!

Да уважаваме различното мнение.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 513
Съгласна съм с теб, Бу, това наистина е осъзнато "ходене на гърне". Аз просто исках да споделя начина на приучаване. Не че аз преди това не се бях пробвала - седеше си детето на гърнето, когато му се пиша се изпишваше, но си акаше в гащите. Само че аз подхождах доста по-грубо от начина на приятелката ми! Embarassed  #Splat Което явно не е било правилния начин! Явно всяко нещо с времето си ... и начина си! People Angel

Общи условия

Активация на акаунт