Къде остана справедливостта?

  • 80 861
  • 1 663
  •   1
Отговори
# 1 650
  • Мнения: X
По принцип е доста просташко да изпляскаш някакви гигантски фермани, на всичкото отгоре изискващи абонамент, и да си врътнеш четирибуквието, без дори да си направиш труда да цитираш частите, подкрепящи тезата ти (каквато в конкретния случай просто липсваше, като изключим необосновано навирения нос).

# 1 651
  • Мнения: X
Има тълкувателно решение на вкс какво е влизане с взлом. To вече е цитирано в тази тема. Който желае може да си го намери по назад или в книжарницата в секция Право, справочник на тълкувателните решения на вкс. Когато дискусията стигне до досадници и четирибуквия, това е ужасно. Губи се смисъл да се обяснява каквото и да било.

Последна редакция: нд, 25 мар 2018, 23:47 от Анонимен

# 1 652
  • Мнения: 3 677
Той въпросът не беше зададен към теб, досаднико, с нерви лабави...
Явно са ни различни разбиранията за дискусия, младежо, докато ти си водил някаква дискусия, аз си мислех, че се упражняваш на копи- пасте от гугъл, сори. За воденето ти на дискусия много още може да се каже, но аз съм добра душа, а ти доста лабилен, от мен да мине, освобождавам те!
В общи линии, и нежно казано, искаше ми се да прочета някой, който може да мисли самостоятелно, може да изслушва чужди мнения, и умее да води дискусия, интелигентно,без да си изпуска нервите, както и без да е неуважителен към читателите. Нарочно казвам, читатели, а не останалите участници в "дискусията", ето, аз примерно си бях най-обикновен читател.
Стори ми се, че това можеше да е възможно след въпроса на tays към Джуди, и се разочаровах, че пак ти си се разписал...Обаче гледам, че и Джуди се разсърдила през това време, жалко.
 Но нищо, и друг път ми се е случвало да очаквам прекалено много. Smiley
Не се тръшкай така, не е мъжко!

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 03:24 от меркантилница

# 1 653
  • Мнения: 24 467
Просто е, като бобена супа. Темата бъка с глупави твърдения от типа на вече цитираните, че човек можел да се "самоотбрани" "само когато" влезели в дома му, че се защитавал само живот, не и имущество от закона и т. н. - да не губя ценно вреве да цитирам всичката смешка от тема. Петъчните пък бяха в насока, че взлом било туй, що го признавал някакъв застраховател. И още много има. Който иска да се посмее, има върху какво.
Пък който иска-ще схване за какво е домашното. Хич не се каня да обаснявам на нежелаещи. Отдавна съм се отказала. Чиста загуба на време.

# 1 654
  • Мнения: X
Ами то и влизането ти тука е загуба на време, ама ей на, не пропускаш да ни уведомиш за ценните си мисли.

# 1 655
  • Мнения: 24 467
Когато ти чета писанките - да, така е, пълна загуба на време. Безсмислици са повечето ти такива, на това отгоре - повторени по амнайсет пъти всеки ден.
Обаче има други хора, които пишат смислено и четенето им си заслужава. Затова влизам. Не се възгордявай - изобщо не е заради теб и кликата.  Laughing

# 1 656
  • Мнения: 14 966
Джуди ,
Ако си прочела дискусията от почивните дни , ще те замоля да ми отговориш на въпроса какво видя толкова ценно и градивно в цитираните от теб решения , които си направих труда да извадя и постна тук. Интересно ми е каква твоя теза точно те подкрепят.
А се въздържам да те питам изобщо за твое лично мнение по въпроса какво е взлом. Защото пак ще извадиш някакви решения , без твой коментар. Високото самочувствие по принцип го ценя , дори когато е демонстрирано. Но в случая с теб е на този етап самоцелно. Ще ми е приятно да участваш в споровете  с лична позиция , подкрепена от Решения на ВКС , а и с изводи от същите.
Пък и да имаме предвид , че това не  е спор между юристи , а форум , в който хората изразяват личното си мнение по разни законодателни разрешения.

# 1 657
  • Мнения: X
Когато ти чета писанките - да, така е, пълна загуба на време. Безсмислици са повечето ти такива, на това отгоре - повторени по амнайсет пъти всеки ден.
Обаче има други хора, които пишат смислено и четенето им си заслужава. Затова влизам. Не се възгордявай - изобщо не е заради теб и кликата.  Laughing

А пък аз като чета как "участваш в дискусия", си мисля, че ако си представителна извадка на българските правораздавателни дейци, то е напълно обясним фактът, че масата от престъпниците се разхождат спокойно по улиците и имат възможността да си упражняват занаята без особен страх от закона.

# 1 658
  • Мнения: X
Скрит текст:
Той въпросът не беше зададен към теб, досаднико, с нерви лабави...
Явно са ни различни разбиранията за дискусия, младежо, докато ти си водил някаква дискусия, аз си мислех, че се упражняваш на копи- пасте от гугъл, сори. За воденето ти на дискусия много още може да се каже, но аз съм добра душа, а ти доста лабилен, от мен да мине, освобождавам те!
В общи линии, и нежно казано, искаше ми се да прочета някой, който може да мисли самостоятелно, може да изслушва чужди мнения, и умее да води дискусия, интелигентно,без да си изпуска нервите, както и без да е неуважителен към читателите. Нарочно казвам, читатели, а не останалите участници в "дискусията", ето, аз примерно си бях най-обикновен читател.
Стори ми се, че това можеше да е възможно след въпроса на tays към Джуди, и се разочаровах, че пак ти си се разписал...Обаче гледам, че и Джуди се разсърдила през това време, жалко.
 Но нищо, и друг път ми се е случвало да очаквам прекалено много. Smiley
Не се тръшкай така, не е мъжко!
Меркантилница, ако се върнеш и прочетеш постовете ми в темата ще видиш че 90% от тях са лично мои като мнения и тези:  Ето част от тях.
Скрит текст:
Цитат
Мисленето, че държавата е длъжна да се грижи за децата, давайки пари само защото съществуват (раждам и деца на тая държава), защото са отличници и т.н., принципно не се различава много от циганското мислене, че държавата е длъжна да им дава помощи.

Ето това е хубава тема за политически дебат (не е офтопик Simple Smile ). Предназначена е за будни хора. Моля националистически дейци да не ме коментират. Аз като десен също съм на мнение че държавата трябва колкото може по малко да присъства в обществения живот. Но дясното няма всички отговори на проблемите иначе държавите вече щяха да са открили печелившата формула на управление и нямаше да има партии а само кандидати. Именно защото слабо образованите демографски слоеве (тук не говоря само за българи и цигани а за развити и изоставащи страни) имат съвсем различен начин на живот и децата имат различна роля в него. За западните общества към които като устройство (но не и мироглед за съжаление) спадаме и ние, децата чисто икономически се превръщат в тежест. Тяхната издръжка е дълга и скъпа, като с покачващите се образователни изисквания бързо става по скъпа. Така че в чисто икономически аспект децата са скъпо струващ разход. В България заради слабото заплащане и мизерните детски този проблем се мултиплицира. Световната еманципация на жените допълнително утежнавя ситуацията. Във все повече сем. в България жената има по високи доходи, и поставена пред избор: или да продължи с работата си която осигуравя голяма част от сем. доходи, или да ражда деца които пречат на кариерата й, тя избира първото. Реакцията на този процес и в България и на запад е една и съща спад на раждаемостта. В изостаналия слабообразован свят децата от най ранна възраст се превръщат в актив вместо разход. Те вместо да учат работят, (легално или нелегално) за да помагат на сем. (при циганите събират боклуци, старо желязо, просят и крадат). Затова циганите отговарят като социален строй на слабообразования близък изток, където има същия модел (какъвто е бил и в Европа преди индустриализацията на 20 век) по тази причина си приличат с мюсюлманите като силен патриархат където 3 поколения живеят под един покрив и жената се използва само за разплод. Именно защото децата са актив и помагат за прехраната на сем. в неразвитите о-ва (участват в сеитбата, в строежа на къщата, помагат във фермата и събирането на реколтата)  а не са разход както в развитите о-ва когато децата никога не са актив (след като се изучат те се отделят и започват да работят за себе си), циганите раждат много деца, не заради мизерните детски надбавки. Това е причината за обратнопропорциалната връзка между образованието и раждаемостта в света. Поради тази причина въпреки че съм десен човек смятам че държавата трябва да приложи тъкмо лява политика (мощно субсидиране и стимулиране на образованието), което би спряло демографските процеси и при българи и при цигани. Доказателство за всичко това е и разликата с циганския проблем при социализма и при демокрацията. Такава политика за високи детски надбавки за всяко дете и
впоследствие ученик която някои ще нарекат "толериране" на циганите ще се отрази еднакво положително колкото за българското семейство (жената няма да е поставена в ситуацията: върви на работа и изкарвай парите които са нужни на семейството, но си стой у дома и си гледай децата, което ще доведе до ръст на раждаемостта) толкова и за циганското сем. (при тях с образованието ще дойде конкурентния индивидуализъм присъщ за развитите общества който ще измести семейната солидарност присъща за неразвитите, което ще доведе до спад на раждаемостта). При такава политика раждаемостта на българи и цигани само за едно поколение ще се изравни. Темата не е офтопик защото всеки опит за прокарването на такава политика бива удавян от дивашки националистически възгласи, чиито излияния само задълбочават по-горе описаните процеси.

 
Скрит текст:
Цитат
Сигурна съм, че и на вас ви е ясно, че една евентуална подобна "грижа" за отличниците - за която така или иначе няма пари - ще стимулира не ученето, а писането на оценки.
  

Добра вметка, предполагам че трябва да се въведе тестова точкова с-ма на оценяване, както е в САЩ за да се намали до минимум субективното решение на всеки отделен учител, и влияния на външни фактори и децата да бъдат равнопоставени. Иначе смятам че трябва да се стимулира успеха финансово не за друго а защото няма контрол върху учениците и много от тях, не само роми, не ходят на у-ще а да си намираш лекарски бележки е много лесно, иначе най важно е ходенето на у-ще, успеха е второстепенен Пари има предостатъчно веднага могат да се освободят няколко милиярда от спиране на безсмислени корупционни проекти като саниране, аец белене, като се пресече корупцията с държавни поръчки, което е много лесно, с отварянето на онлайн портал достъпен за всеки данъкоплатец, където да се въвеждат критерийте за държавни поръчки и всеки да пуска своята оферта пред всички. (В момента държавните поръчки се публикават във в-к Новинар с тираж 3 бройки, но пък ни се казва че корупцията е само вестникарско внушение и някакво усещане). Герб са изхарчили само за електронно управление 2 млрд. резултат 0, а всичко това може да се направи с няколко хиляди лв. и няколко IT специалисти,    в България дал бог.  (Въпрос за 1млн. къде са отишли 2 млрд.)  Така че пари има достатъчно, това което няма е политическа воля.
Скрит текст:
Цитат
Струва ми се, че някак ти се иска към циганите да се прилагат някои закони, ама не всички.
Нечестно е спрямо останалите граждани, не мислиш ли?
И няма никакъв възпитателен ефект върху етноса.

Изобщо не вярвам, че ги държат умишлено на това ниво, просто толкова си могат, циганите са висока топка, не само тук създават проблеми.

По принцип когато се роди един циганин той е толкова интелигентен колкото и бял и негър и индианец. От там нататък го поема обкръжаващата среда и го моделира към крайния резултат, така че циганите могат повече. Това че имат само 1 Чирков и нищо повече е плод на субективни фактори а не на ген. И негрите доскоро нямаха нищо, но вече имат президент, там където са били роби, така че всичко е въпрос на интеграция. В САЩ например успяха да интегртират и негрите и циганите, Унгария от бившите соц-страни най успешно интегрира своите цигани, така че това не е невъзможно. Иначе няма такова нещо че искам да не спазват законите. Но нали знаеш принципа в правото, един закон работи дотогава докато повече от половината го спазват. За да спазват те нашите закони първо трябва да живеят като нас. Самият факт че говорим за "тях" а не за част от народа прави това неприложимо.
Иначе ако спазим буквата на закона утре трябва да им съборим незаконните махали и да оставим 500 000 без дом, това с какво ще помогне освен че набезите по селата ще се увеличат от орди цигани които ще си търсят нов дом. Ако нещата бяха толкова прости да приложим някакви репресивни мерки за да ги накараме да спазват закона нямаше да го има циганския проблем.

Къде видя копи/пейст? Копи/пейст е наложителен когато опонент поиска (правилно), да подкрепиш твоите тези с факти и примери. Какво лошо има в това. Аз съм се отнесъл неуважително само към 1 потребител с крайни виждания, и заради тези мои постове, съм срещнал подобно отношение от него. Нормално е да отвърна със същото. Към никой от останалите опоненти, които не са съгласни с мен, но се въздържат да излизат от добрият тон и да използват лични нападки, не съм се отнесъл неуважително. Ако има някой друг засегнат нека да посочи с какво и ще му се извиня.
П.С. Не се сърдя и не се тръшкам, времето е ценно (това не е неуважение към читателя), няма смисъл да се губи в безсмислени спорове на махленско ниво с едни и същи клишета и личностни квалификации и нападки.
Скрит текст:
Тълкувателно решение на вкс от 1972 г. "Когато една врата е заключена и противоправно отворена по какъвто и да било начин това е влизане с взлом"

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 23:16 от Анонимен

# 1 659
  • Мнения: 3 677
Добре, Никола, ще го прочета до утре, и пак ще помисля.
 Аз видях някои твои постове, от които ми стана неприятно, че съм те прочела вобще, чувствителна натура съм. После гледах да не те чета. 
 Ще прочета пак.

# 1 660
  • София
  • Мнения: 2 015
https://www.thetimes.co.uk/article/london-murder-rate-beats-new- … s-surge-f59w0xqs0

по  по темата за връзката между притежанието на оръжие и убийствата. Странно как тогава Лондон, където дори полицаите нямат огнестрелно оръжие е успял да задмине Ню Йорк. И как въвпреки рестрикците и забраните броя на убйствата в Лондон расте с бързи и устойчиви темпове

# 1 661
  • Мнения: X
Е, ти пък сега! Културни особености са това, то като видиш Мис Бирмингам, и си вадиш съответните изводи.

# 1 662
  • Мнения: 9 196
https://www.thetimes.co.uk/article/london-murder-rate-beats-new- … s-surge-f59w0xqs0

по  по темата за връзката между притежанието на оръжие и убийствата. Странно как тогава Лондон, където дори полицаите нямат огнестрелно оръжие е успял да задмине Ню Йорк. И как въвпреки рестрикците и забраните броя на убйствата в Лондон расте с бързи и устойчиви темпове

В Лондон нямат оръжие уличните "полицаи", които стоят там като изтукани нон стоп. Дори не се наричат точно полицаи. Стане ли инцидент идват другите полицаи ... и те си имат прилично оръжие ... и си ходят по 4-8 минимум, не като нашите по двама келеши в една патрулка с по едно пистолетче Simple Smile

# 1 663

Общи условия

Активация на акаунт