Туристическа виза за САЩ /Тема 2/

  • 41 627
  • 807
  •   1
Отговори
# 195
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Оправи се сайта на посолството, има дати и за юни, но са малко, за юли има повече.
Ако някой си е направил интервюто за септември по принуда може да си го смени.

# 196
  • Мнения: 7
Да, аз запазих час за 27-ми юни, последен останал, другите започваха от 8 юли. Олекна ми доста Simple Smile

Правилно ли разбрах че интервютата за B2 визи се водят на български?

# 197
  • Мнения: 3 292
На английски са, но може на български също, но трябва да кажеш на място.

# 198
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Да, аз запазих час за 27-ми юни, последен останал, другите започваха от 8 юли. Олекна ми доста Simple Smile

Правилно ли разбрах че интервютата за B2 визи се водят на български?

На какъвто език ги поздравиш, на такъв продължава интервюто.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 202
Мои роднини ще пътуват скоро с туристическа виза за САЩ. Английският им е на доста ниско ниво и се чудех дали още се попълват митнически декларации, които преди  години се раздаваха още в самолета. Ако още се попълват имате ли представа откъде могат да се вземат предварително, за да им помогнем с превода.

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Мои роднини ще пътуват скоро с туристическа виза за САЩ. Английският им е на доста ниско ниво и се чудех дали още се попълват митнически декларации, които преди  години се раздаваха още в самолета. Ако още се попълват имате ли представа откъде могат да се вземат предварително, за да им помогнем с превода.

Нищо не се попълва в самолета, но на много от летищата има едни машинки за паспортен контрол:
https://www.youtube.com/watch?v=Ig4UJNp3VzM

# 201
  • Мнения: 1
Здравейте, родителите ми искат да посетят САЩ за първи път.
Баща ми работи в Германия (с БГ гражданство е), а майка ми в България. И двамата си имат постоянен трудов договор. Питането ми е свързано, как би било най-лесно да вземат туристическа виза? И двамата ли трябва да кандидатстват заедно в България или баща ми може да кандидатства в Германия и майка ми съответно тук?  Благодаря на отзовалите се.

# 202
  • Мнения: 3 839
Мои роднини ще пътуват скоро с туристическа виза за САЩ. Английският им е на доста ниско ниво и се чудех дали още се попълват митнически декларации, които преди  години се раздаваха още в самолета. Ако още се попълват имате ли представа откъде могат да се вземат предварително, за да им помогнем с превода.

Нищо не се попълва в самолета, но на много от летищата има едни машинки за паспортен контрол:
https://www.youtube.com/watch?v=Ig4UJNp3VzM



Явно зависи от самото летище. Преди месец в Сиатъл - няма такива машинки и в самолета раздаваха митнически декларации по 1 на семейство.

# 203
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Явно не сме попадали на такова летище все още.

# 204
  • Мнения: 22
Здравейте,

Да разкажа за интервюто, че аз като се подготвях и ми беше много интересно да чета, но няма особено много подробни разкази за съжаление.
Интервюто ми беше за 9:15 часа, но аз бях там в 8:30 и още щом се приближих към посолството охраната ми каза да се подредя на опашката. Преди мен имаше 5-6 човека. Най-напред се минава пред едно гише още вън, от ляво на входа. Там ви преглеждат паспорта, питат за телефони и казват да се изключат. Слагат номерче в паспорта. След това се подреждате за вход в посолството. Викат по двама.
Вътре минавате скенер, както на летищата. Вземат ви телефона, питат за ел устройства.
След това минавате вътре в двора на посолството, има табели, които водят да залата за интервюта. Там се минава най-напред на едно гише, където си давате паспорта и ДС160, после на друго гише давате всички документи, които искате да представите и чакате да ви извинат за пръстови отпечатьци.
И остава да изчакате да ви извикат за същинското интервю, което продължава 3-5 минути.
Успех!

# 205
  • Мнения: 16 871
Не каза, най-важното - дадоха ли ти виза?
Какви въппоси ти задаваха?

# 206
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Посочените машинки за паспортен контрол не са за хора с визи.

Те са за американски и канадски граждани, зелени карти, европейски граждани с ЕСТА (не при първо влизане).
На машинката има и въпроси  от митническата декларация.
Ние минаваме на такива машини в НЙ (с ЕСТА сме), след което само подаваш листа на граничния полицай и ти слага печат в паспорта.

И въпреки, че декларациите при повторно влизане с ЕСТА не са необходими в самолета ги раздаваха на всички чужденци (по едно на семейство).

# 207
  • Мнения: 22
Да, получих виза.
Представих бележка от работата, извлечение от банковите ми сметки и последните 2 фиша за заплата.
Питаха ме с какво се занимавам, завършила ли съм университет и кога, омъжена ли съм, имам ли деца и къде в САЩ ще ходя.

# 208
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Посочените машинки за паспортен контрол не са за хора с визи.

Те са за американски и канадски граждани, зелени карти, европейски граждани с ЕСТА (не при първо влизане).
На машинката има и въпроси  от митническата декларация.
Ние минаваме на такива машини в НЙ (с ЕСТА сме), след което само подаваш листа на граничния полицай и ти слага печат в паспорта.

И въпреки, че декларациите при повторно влизане с ЕСТА не са необходими в самолета ги раздаваха на всички чужденци (по едно на семейство).


Не е вярно, може и с В виза да се мине през машинката. Аз лично съм го правила на Кенеди.

# 209
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Ние също сме с визи.

Общи условия

Активация на акаунт