Туристическа виза за САЩ /Тема 2/

  • 41 439
  • 807
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 345
Посолството ни във Вашингтон е много по-удачен вариант, тъй като момичето в момента е на територията на Сащ, а тя е български гражданин. Вие знаете най-добре.

# 601
  • софия
  • Мнения: 829
Ъпдейт за пътуване до САЩ. Прибрах се от там преди 2 седмици. Пътувах през Истанбул. Единствено там, преди полета за Америка проверяват ПСР теста. В Америка никой, нищо не ми е поискал и нямах никакви проблеми с проверката и влизането в страната. Не съм била под карантина и т.н.  На връщане летях през Германия с ваксинационния сертификат. ПСР никъде не ми искаха. Не си измисляйте глупости, без реално да знаете как стоят нещата. Обстановката бързо се променя, така че трябва да се следи информацията на сайта на МВнР. 

# 602
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 059
Даже и PCR не е нужен за влизане в САЩ, може и с бърз антигенен тест Wink
По въпроса за визите: тъй като нашето посолство не се знае до кога няма да прави интервюта, може да се пробва в Белград.

# 603
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Пускат се дати за интервюта, но извънредно малко. Вчера пуснаха и успя да запише за м.01.

# 604
  • Мнения: 25 675
Пускат се дати за интервюта, но извънредно малко. Вчера пуснаха и успя да запише за м.01.
За туристическа ли?

# 605
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Пускат се дати за интервюта, но извънредно малко. Вчера пуснаха и успя да запише за м.01.
За туристическа ли?
Студентска е неината, но не знам дали датите не са за всички.
Така е било вчера, снимката е от позната, чието дете също учи там.
 

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 08:46 от Ала-Бала

# 606
  • Мнения: 25 675
Това е чудесна новина.

# 607
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Имайте предвид новите мерки, свързани с настоящата обстановка

https://www.nytimes.com/2021/10/15/us/politics/vaccine-mandate-travel-us.html

# 608
  • Мнения: 475
Има ли вече ваксинирани из между пишещите тук и каква ваксина сложихте? По повод предстоящите мерки питам, то касае само чужденците по настоящем…

# 609
  • Мнения: 25 675
Много отдавна сме ваксинирани, и всички в семейството ми са. Различни ваксини.
Преди да вляза в САЩ се ваксинирах, тъй като имахме право на избор на ваксина, не знаех дали ще имам тази привилегия и във САШ.
В работата не са ни задължили да бъдем ваксинирани, но тенденцията е всеки да има ваксина до края на годината.

# 610
  • Мнения: 3 267
Много отдавна сме ваксинирани, и всички в семейството ми са. Различни ваксини.
Преди да вляза в САЩ се ваксинирах, тъй като имахме право на избор на ваксина, не знаех дали ще имам тази привилегия и във САШ.
В работата не са ни задължили да бъдем ваксинирани, но тенденцията е всеки да има ваксина до края на годината.
Чета в нета, че може да се влезе с бърз антигенен и ПСР, като и за двата срока е 72 часа по-рано, което ми е малко странно. Навсякъде бързия важи 48 часа и се чудя, дали това е вярно за 72-та часа.

# 611
  • Мнения: 475
Теста се прави същия или предния ден преди старта на пътуването. На който когато му е удобно. Дори може и на летището да се тества.

# 612
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Алекс, същото е и за влизане в Италия от САЩ и други страни от списък Д - ваксина плюс тест ПСР или антигенен, направени до 72ч преди влизане в страната (с изкл. ВБ - 48ч).

Ваксинирани сме естествено, с Pfizer. При нас в Ломбардия са над 90% ваксинираните.

# 613
  • Мнения: 475
Когато влязохме в Италия преди няма и месец, абсолютно ама буквално никой не ни пита нито за тест, нито за ваксина. Единствено когато тръгвахме от Америка ни искаха тестовете. В Европа нищо.

# 614
  • Milano
  • Мнения: 3 612
При тръгване се иска. Компаниите трябва да проверяват.

Общи условия

Активация на акаунт