Booking.com /Тема 2/

  • 55 156
  • 764
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 563
За блокирането зависи от хотела и от банката.
преди 2 дни  се върнах от истанбул сумата до последно ми беше в картата --при настаняването сумата ми се блокира--при напускане на хотела не платих нищо, те сами си дръпнаха парите. Нито карта са ми искали нито нищо.
В същия момент бях запазил билет за аткракция, блокираха сумата почти веднага, след 2ч го анулирах и на сутринта парите се бяха освободили.

# 256
  • Мнения: 6 034
Получих имейл за някаква промоция - връщане на 10% по картата при резервация до 8 април. Не знам дали е персонално до определени потребители или е за всички. Вижте си имейлите, ако ще правите резервация тези дни. Обаче се замислям, че така може би няма да се използва персонален код, което е все едно, че нищо не печелиш. Не знам дали съм права, не съм пробвала.

# 257
  • Мнения: 10 602
Аз пък с обратен проблем - в събота сутринта напуснах мястото за настаняване и все още пари не са блокирани или изтеглени от картата ми. Това нормално ли е?

# 258
  • Мнения: 4 808
Момичета, аз се върнах. Носех си пари, за да платя в брой, но ми казаха, че ще си вземат блокираните.

# 259
  • sf
  • Мнения: 10 142
И аз се върнах. Както и подозирах от написаното, не искаха пари в брой, бяха си дръпнали всичко от картата. Но до последно ме тресеше параноя.
С две думи- трябва да се чете внимателно в "условията".

# 260
  • Мнения: 400
Моите наблюдения от този сайт са, че винаги имат по високи цени от това да се обадиш и запазиш по телефона лично. Веднъж съм ги ползвала и не мисля да повторя. Всички хотели имат телефон или e-mail така, че ако е извън БГ лесно можеш да си направиш резервация без посредници.

# 261
  • Мнения: 4 808
Моите наблюдения от този сайт са, че винаги имат по високи цени от това да се обадиш и запазиш по телефона лично. Веднъж съм ги ползвала и не мисля да повторя. Всички хотели имат телефон или e-mail така, че ако е извън БГ лесно можеш да си направиш резервация без посредници.
Аз не съм съгласна с това мнение. Два пъти съм проверявала, цените бяха едни и същи. А последният път, сега за трети март, бяха по-ниски, освен това за същия хотел имаше ваучери в Грабо, които също бяха с по-високи цени.

# 262
  • Мнения: 400
Може,аз казвам моите наблюдение. Аз също съм проверявала и разликата в цената последния път беше 20лв. Не е много, но пък защо да ги давам Simple Smile

# 263
  • Мнения: 1 476
Аз също съм с впечатление, че Букинг не дава най-добрите оферти. Последните пъти резервирам с Експидия и Агода. Преди време бях споделила проблем с отказана резервация от Експидия. Искам да споделя развоя на събитията Simple Smile В няколко писма ми предлагаха ми други хотели /без да доплащам/, но неподходящи за нас и по тази причина отказвах. Държах да ми намерят хотел, а не да ми връщат парите, което беше предложено като вариант. Накрая аз им посочих няколко хотела от сайта им, които отговаряха на изискванията ми и веднага прехвърлиха резервацията ми към един от тях. Останах много доволна и смятам, че направиха максималното.
Ще ми бъде любопитно да сравним как Букинг решава такива ситуации. На мен един-единствен път ми отказаха резервация, направена чрез Букинг, при това с мен се свързаха директно хотела. Беше в последния момент, предлагаха ми варианти с доплащане и като цяло останах с много неприятен спомен...

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 17:23 от Queen L

# 264
  • Мнения: 11 075
Букинг и Агода са една и съща компания, част от холандския Booking Holdings. Ако има разлики в цените, те са изключения или се компенсират от допълнителни такси в Агода, или са при различни условия на резервацията (например non-refundable е нормално да е по-евтино).

Както и Експедия е едно с HomeAway, Hotels.com, trivago.
Впрочем веднъж резервирах с Hotels.com (цената беше по-изгодна от букинг) и няма такава мизерия в услугата и съпорта. Накрая и не ми публикуваха мнението за хотела.

На букинг съпортът също не е кой знае каква красота, но поне поддържат достъпни всички канали за контакт (имейл, онлайн форма, телефони на английски, телефони на български). Че е по-скъпо винаги, не е точно.
Например където пътувах миналата седмица, един и същи апартамент ми излизаше значително по-скъпо в airbnb, отколкото в букинг, заради огромните такси на сайта. Е, резервирах го от букинг, че и по условията на тази сделка платих на място, а airbnb щяха да ми дръпнат плащането предварително.
За по-дълги престои на едно място - почивка например, естествено си струва човек да контактува лично с хотела в очакване на по-добра цена, отколкото да използва посредници, но за 1-2 нощувки, резервирани в последния момент, е къде по-удобно да го направиш с два клика.

# 265
  • Мнения: 10 602
Параход, много се радвам, че изясни връзките между сайтове, за да знаят хората за тях!
Аз също резервирам предимно от букинг, проверявам и други сайтове, но много рядко съм намирала по-добри цени и условия.

# 266
  • Мнения: 11 075
Ами, и те не са цвете, с налагането им на пазара политиките в общите условия и комуникацията с клиентите стават по-зле. Обаче не се сещам по-добра уан-клик услуга в този бранш, и най-вече с по-широко портфолио от предложения.  
А и ясно е, че мизериите ги правят недобросъвестни хотелиери на локално ниво. Вече докъде се простират отговорностите на посредника да поправи щетите, е друга тема за размисъл.

# 267
  • Мнения: 4 322
Booking имат и best price guarantee, т.е. ако намерите другаде същия хотел и същите условия по-евтино, ще ви върнат разликата.
Но по принцип не смятам, че букинг са най-евтини, даже напротив. Обаче точно те имат най-голямата база от хотели. Обикновено където търся (не световноизвестни места) трябва да е или букинг или директно с хотела, другаде няма почти нищо. За други места е различно.

# 268
  • Мнения: 11 075
Обаче точно те имат най-голямата база от хотели. Обикновено където търся (не световноизвестни места) трябва да е или букинг или директно с хотела, другаде няма почти нищо.
Това са и моите наблюдения.

За best price guarantee, никога не съм пробвала с външни сайтове и не знам доколко работи гладко. Обаче преди време имах интересен опит в рамките на собствената им платформа. Един хотел се включи в програмата genius, след като вече го бях резервирала, и съответно цената ми падна с 10%. Реших да не съм клиент-измекяр и да анулирам (имах право все още) и после да резервирам същата стая на по-ниска цена, а да я запазя и да пиша на букинг да ми върнат парите до разликата, позовавайки се на best price guarantee. Е, 14 евро бяха, ама ги връщаха!

# 269
  • София
  • Мнения: 3 771
Booking Holdings е бившата известна Priceline Group.
Booking Holdings е американска компания.
А Booking.com е Дъщерно дружество със седалище в Амстердам .

А Priceline Group беше това на което американците най-много се доверяваха.
Продължават и сега, като резервират през https://www.priceline.com/.

Точно заради това беше сменено името, защото Priceline беше много по-малко познато в Европа.

Booking.com  са две компании, които Priceline Group купува преди много години.
През 2004 год. купува услугата за хотелски резервации Active Hotels в Обединеното кралство за 161 милиона долара.
След това придобива онлайн хотелска услуга, базирана в Амстердам, Bookings BV, за 133 милиона долара.
Обединяват двете и получават Booking.com.

В Booking Holdings влизат:
Booking.com
Priceline.com
Agoda.com
Kayak.com
Cheapflights
Rentalcars.com
Momondo
Mundi
OpenTable

Най-големият им конкурент е Expedia Group в които влизат:

BedandBreakfast.com
CarRentals.com
CheapTickets
Classic Vacations
Ebookers
Egencia
Expedia.com
Expedia Affiliate Network
Expedia Local Expert
Expedia CruiseShipCenters
Expedia Global Partner Solutions
HomeAway
Hotels.com
Hotwire Group
Orbitz
Travelocity
Trivago
Venere.com
Wotif
ALICE

Booking Holdings  не смята за конкуренция компании като Airbnb и Google !
Повечето им планове са насочени към Китай. Смятат го като № 1.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 19:45 от Bled

Общи условия

Активация на акаунт