Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 март 2018, 13:40 ч.

Booking.com /Тема 2/

• 33 682
  • 381
  •   1
Отговори
# 375
В резервацията посочено ли е колко легла има в запазения апартамент ?

# 376
  • София
Здравейте, направих резервация през Booking. Съгласно условията на резервация не е необходимо предварително заплащане на сумата, но на 13.06.2019 г. от хотела са дръпнали сумата за цялата резервация /все още стои в кредитната ми карта в поле Авторизации, не е минало в поле Транзакции/ .

Отделно от това обмислям да анулирам тази резервация и да направя нова. Офертата е с безплатно анулиране до 03.07.2019 г. Ако анулирам резервацията мислите ли, че сумата ще ми бъде възстановена? Не разбирам защо са я дръпнали. Миналата година резервирах за същия град, но друг хотел и нямаше такова нещо. Възможно ли е това да е временно и после да ми върнат парите, тъй като четох ето това в условията на Booking:
◦Ако няма политика за предплащане, то мястото за настаняване може да е изтеглило тестово плащане от картата ви. Това е временно блокиране на сума, която се използва, за да се гарантира резервацията ви и ще ви бъде възстановена.

На някой случвало ли се е и след колко дни ви върнаха парите?

# 377
  • Варна
На някой случвало ли се е и след колко дни ви върнаха парите?
Ако веднага анулират авторизацията, може да стане в срок от 1 до 10 дни. Ако не я анулират ще отпадне сама в срок между 20 дни и 1 месец.

# 378
  • Хасково
Същата ситуация имах и аз, случи се преди 4-5 дни, свързах се с хотела - само оторизирали, т.е. дръпнали са сума за една нощувка, след което веднага са я отказали /по техните думи/. Но все още ги няма парите. Парадоксално ще се получи, понеже идната събота трябва да ползваме нощувките, а може още да не са върнали дръпнатите пари - т.е. аз ще трябва да си платя двете нощувки, а сумата, която те уж са канселирали, може все още да ми е висяща. Дано все пак нямаме проблеми и всичко да е наред, това пожелавам и на вас.

# 379
  • София
Благодаря. Парите още са блокирани, което ме дразни адски много. Не знам ако анулирам до колко дни ще ми ги върнат, дали би станало по-бързо. Аз пък дебна един друг хотел, но той е с плащане на цялата сума. Та ако и аз уцеля оферта от тях ще остана за известен период от време без двойна сума за тази резервация. Много е неприятно особено ако в условията нищо не е записано за блокиране на сума или ауторизация на картата. Писах и на booking ама май ще ми отговорят чак като съм се върнала. Grinning

# 380
Боби, обадете се в банката и вижте дали не може да ги освободят парите.Аз съм го правила това.

# 381
  • София
Ще питам, благодаря за съвета. Hug

Общи условия

Активация на акаунт