Малта /Тема 2/

  • 52 627
  • 805
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 608
Проверете Коледното село в Рабат и всички други неща, които се организират допълнително, защото много атракции отпаднаха покрай короната. Проверете и селото на Попай преди да тръгнете за там. Да не се окаже затворено всичко.
Биргу е част от Трите Града срещу Валета и е най-атрактивният от трите. Още на входа му има крепост за разглеждане отвън, после през центъра се слиза до яхтеното пристанище и от там покрай яхите се стига до форта, който е на носа на града. Ако работят асансьорът от Ъпър Барака и фериботът отдолу, можете да идете до Биргу директно от Валета, като същевременно разгледате Valletta Waterfront. Там има и ресторанти.
Аз лично много харесвам някои от музеите в Малта, но не всеки е почитател, та не смея да препоръчвам.
Валета, както може да се обиколи за час и половина, така и пет години може да не ви стигнат (аз на петата все още откривах нови неща, къщи, музеи, ресторанти). Иначе за час се минава по улиците.

# 451
  • Мнения: X
Аз на Валета всяко ъгълче съм го виждала по няколко пъти и никога не мога да й се наситя. Няма такъв кеф като да хапнеш там в някое от ресторантчетата и да си изпънеш после краката в някое кафене.

"Малтийците не са кулинари" е доста смело изказване. И повърхностно, може би колкото моето за престъпността. Бездомници и аз видях, дори един увит като пашкул в котешката градинка. Логично е и да правят бели, но не само те, защото икономиката покрай вируса яко се е скапала. Емблематични заведения са затворени, дори в Портомазо. И въпреки това, грам не сме имали поводи да се притесним, дори и за дъщеря ни, която си обикаляше без нас, докато например в Германия далеч не е така.

# 452
  • Мнения: 2 608
Малтийците не са кулинари.
След n на броя години мога да го кажа и аз. Никога не съм знаела какво да предложа на гости, които искат да отидат някъде и да опитат традиоционна храна. Не че няма традиционни ресторатни, има. Но знам, какво има в тях и какъв вкус... няма. Малтийците се хранят с глетави пайове, бургери и полу-готови тестени изделия. Прословутите им пастици са мазни и твърди. Имат една вдовишка супа и само на едно място на Гозо е наистина вкусна.
Винаги ми е било чудно, как може да се намираш между Сицилия и Северна Африка, с разкошните им кухни, и да си успял нищо, ама нищо да не закачиш от там. Всички рецепти, които са привнесли от Сицилия, като аранчини, каноли и пармиджана, са някак помалтийчени и развалени. Дори конското.
Да, има къде да се яде - има свестни ресторатни и свестни готвачи. Но това, което предлагат и става за ядене не е малтийско. Риба на фурна и пържени картофи могат да сготвят на някои места наистина добре, но това не е кулинария.

# 453
  • Мнения: X
Аз не говоря за малтийска кухня, като заек и техния вариант на паста. Само че имам доста приятели малтийци, които просто не ядат това. Продукти има всякакви а и с чудни ресторанти е пълно. Не сравнявам с България в никакъв случай или с Турция и Гърция,  но ела да хапнеш в Германия. 🤭

Пастиците този път ги печаха и продаваха пакистанци. Пробвах, но я хвърлих веднага. Не знам колко пъти беше претоплено и рикотата беше сива.

# 454
  • Мнения: 2 608
За мен кулинари са сицилианците. Ядеш и плачеш от кеф Blush
Малтийците не седят гладни, но готвенето не е нещо, което да си вземеш от тях.

# 455
  • Мнения: 4 730
За трансфер от летището до хотела в Слиема от букинг ми искат 19,50 евро в една посока. Някъде назад в темата четох, че ако вземеш от летището е твърда цена 20 евро.Така ли е все още? Ако извикам такси на място от приложението дали е по-евтино или по-скъпо ще излезе? За връщане ще ми трябва такси от Слиема до Марсашлок, това колко може да е като цена?

# 456
  • Мнения: 2 608
eCabs искат 12.20 евро за стандартна кола и 16.00 за ван за летище - Слима на сайта си в момента.
Болт гледат да държат и по-ниски цени, та не знам 20 евро дали не е множко.

# 457
  • Мнения: 861
Потвърждавам, Ecabs ни взеха 10 евро и нещо от Msida до летището. Така че 20 са много, да.

# 458
  • Мнения: X
На нас ecabs онзиден ни взеха 11.70 от Слима до летището. Цената се обявява още при резервацията и после на устройството в самото такси. Аз букнах през сайта им още предния ден, таксито дойде на секундата.

# 459
  • на село
  • Мнения: 821
Цените са паднали заради коронавируса, възможно е Ecabs да са най-евтините в момента, но аз не ги харесвам, защото не са много точни с пристигането. Имало е случаи да чакам доста.

Преди пандемията, от Msida (близо до Sliema) до летището ни излизаше 12-13 евро, а от Слима до летището (сега питах мъжа) е излизало около 14-15 евро. Напоследък е паднала доста работата, вероятно и цените.

Когато пътувам в непозната държава, обикновено поръчвам някой да ме чака, но в Малта е много лесно да се придвижиш с приложенията, а летището е мъничко и спокойно, просто няма как да се объркате. Само не взимайте белите таксита - те са по-скъпи и даже не знам как си калкулират цените. Докато на приложението си излиза колко ще ти излезе пътуването.

Последна редакция: чт, 01 окт 2020, 22:45 от _Monster_

# 460
  • Мнения: X
Супер точни бяха този път ecabs. Много пъти ги ползвахме, и с предварителна заявка, и за веднага. Във втория случай идваха до 2-3 минути, в първия на секундата. Автомобилите чисти и с всякакви анти корона мерки, включително и монтиран диспенсър за дезинфекция на задната седалка. На предната изобщо не може да се сяда и има преграда. Като спре таксито до крайната точка, веднага ни изпращаха фактура.

# 461
  • Мнения: 4 730
На нас ecabs онзиден ни взеха 11.70 от Слима до летището. Цената се обявява още при резервацията и после на устройството в самото такси. Аз букнах през сайта им още предния ден, таксито дойде на секундата.

А кой е сайта им от където да букна предварително такси? Понеже са празници и не ми се рискува да поръчвам на място, искам да ми е предварително уговорено... А в таксито ли се плаща или при поръчката онлайн?  Въобще заради короната плаща ли се кеш? Или може и в таксито с карта?

# 462
  • Мнения: X
Плащане може и кеш, и с карта. Ние плащахме кеш. Ето сайта, има и приложение, с което знам, че се плаща директно с картата, но не сме го ползвали.
https://www.ecabs.com.mt

# 463
  • MT
  • Мнения: 534
С приложението също става. Аз не препоръчвам ecabs, само става за нещо това тяхно “предварително поръчване”(но и там има бакии, не мислете, че винаги всичко е 6+). Мъжът ми работи там месеци и го принуждаваха да виси без да е пусната колата, без климатил, в най-големите студове, да ходи да взема клиент, когато резервацията е след седмица и да му губят времето и клиента да е бесен. Не подкрепям компании, които се държат със служителите си, като с бездомни кучета(същото важи и за транспорт малта, и там е работил мъжът ми повече от година и беше кошмар, но за там няма голям избор за пътуващите). Преди бяха добре, сега не са. Болт ги предпочитам на 1000%, макар и те да имат кусури. Никога не съм чакала повече от 5 минути, освен ако има по-голямо задръстване в час пик или шофьора приключва с друг маршрут и приложението си преброява наново минутите според това и известява клиента. Може да се провери в гугъл мапс дали има трафик постоянно, във всяко кътче на Малта.

За Ecabs само да спомена, че шофьорите нямат идея как да инсталират столчетата за деца, аз не съм искала, но поне да покажат на родителя, който да сложи детето там и да си го инсталира нормално. Също карат с много висока скорост, често дори я превишаваъ, което за мен е ужасно.

# 464
  • Мнения: 4 730
Момичета, как е положението в момента в Малта за пристигащи от страни в червената зона? Някой пътувал ли е тези дни и смята ли да пътува скоро? Ние сме след месец, но не са ми ясни правилата. Иска се тест, но за деца дали също трябва и от каква възраст? Тия 72 часа на теста от момента на вземането на пробата ли са или от вземането на самия тест и до кацането на самолета в Малта ли се отчитат?

Общи условия

Активация на акаунт