Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Малта /Тема 2/

• 33 682
  • 468
  •   1
Отговори
# 465
  • София
Момичета, как е положението в момента в Малта за пристигащи от страни в червената зона? Някой пътувал ли е тези дни и смята ли да пътува скоро? Ние сме след месец, но не са ми ясни правилата. Иска се тест, но за деца дали също трябва и от каква възраст? Тия 72 часа на теста от момента на вземането на пробата ли са или от вземането на самия тест и до кацането на самолета в Малта ли се отчитат?

България е в списък 'amber'/кехлибар/, не червен.

Ако те интересува от „червен списък“/мога да ти ги кажа/ … Пътниците, пристигащи от тези страни, трябва да са прекарали поне предходните 14 дни в една от страните с безопасен коридор, преди да стигнат до Малта.

Децата под три години и тези, страдащи от респираторни са освободени.

Времето за тест се изчислява от момента на взимане, до момента на показване.

Трябват ти още:  Декларация за  обществено здраве и формуляр за локация на пътници...
Ако искаш ще ти ги пусна...

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 19:28 от Bled

# 466
Момичета, как е положението в момента в Малта за пристигащи от страни в червената зона? Някой пътувал ли е тези дни и смята ли да пътува скоро? Ние сме след месец, но не са ми ясни правилата. Иска се тест, но за деца дали също трябва и от каква възраст? Тия 72 часа на теста от момента на вземането на пробата ли са или от вземането на самия тест и до кацането на самолета в Малта ли се отчитат?

Ако те интересува от „червен списък“/мога да ти ги кажа/ … Пътниците, пристигащи от тези страни, трябва да са прекарали поне предходните 14 дни в една от страните с безопасен коридор, преди да стигнат до Малта.

Трябват ти още:  Декларация за  обществено здраве и формуляр за локация на пътници...

Bled, ние летим от Белгия, мисля тя е в червената зона и не ми е ясно какво се изисква. Като вляза в сайта на белгийското министерство, пише за пътуващите за Малта да попълнят формуляр онлайн преди полета и ще получат смс дали е нужен тест. Най-вероятно ще трябва тест, за малката дъщеря на 9 години питах дали и за нея ще искат?! Толкова неизвестни и усложнения с това пътуване, сега се чудя дали да не сменя билетите за друга дестинация в Европа където няма да са нужни тестове, обаче честно не знам къде не се изискват такива ако се пътува от Белгия... Много сложно стана всичко....

# 467
Формулярите се раздават в самолета от стюардите и се събират после пак от тях. Напълно е възможно да не предадеш попълнен формуляр, както направи дъщеря ми, защото много държеше да попита за една подробност отговорните лица на летището, които се оказа, че не съществуват. Пълна бутафория типично по малтийски.

# 468
  • София
Скрит текст:
Скрит текст:

Bled, ние летим от Белгия, мисля тя е в червената зона и не ми е ясно какво се изисква. Като вляза в сайта на белгийското министерство, пише за пътуващите за Малта да попълнят формуляр онлайн преди полета и ще получат смс дали е нужен тест. Най-вероятно ще трябва тест, за малката дъщеря на 9 години питах дали и за нея ще искат?! Толкова неизвестни и усложнения с това пътуване, сега се чудя дали да не сменя билетите за друга дестинация в Европа където няма да са нужни тестове, обаче честно не знам къде не се изискват такива ако се пътува от Белгия... Много сложно стана всичко....[/spoiler]
[/quote]

Не, не е в Червен списък. Белгия/и то от всички летища/ е в същия списък, който е и България – кехлибар.
Поне за момента. Тоест същото…
Ако се насочиш към друга държава, ще ти кажа и за нея.

Формулярите се раздават в самолета от стюардите и се събират после пак от тях. Напълно е възможно да не предадеш попълнен формуляр, както направи дъщеря ми, защото много държеше да попита за една подробност отговорните лица на летището, които се оказа, че не съществуват. Пълна бутафория типично по малтийски.

Точно заради това, може да се попълнят предварително на спокойствие. Така поне правим ние.

Общи условия

Активация на акаунт