Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 263
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 013
При вас как е подредбта на тавите и тенджерите, моите са една върху друга, но когато ми се налага да взема средната трябва да сваля горните и това искам да го избегна Simple Smile

Аз ползвам такъв тип органайзер за тави:

Много ми е удобно и определено не заема много място. Моят е с регулируема ширина на всяко отделение.

За тиганите ползвам аналогичен, но хоризонтален органайзер:


Търсих няколко месеца, докато намеря органайзер за тави и за тигани, които се побират точно един до друг в шкаф с ширина 60 см. Но е голямо удобство.

Тенджерите ми са една в друга, но в чекмедже под фурната. Имам лесен достъп до тях, макар и да са една в друга.

# 181
  • Мнения: 1 410
Ами точно така е при мен имам всякакви размери и вече си мисля, че нямало смисъл да купувам различни размери и видове ида се чудя как да ги подредя и да ми е подредено

# 182
  • софия
  • Мнения: 4 180
Да ще се радвам на снимки, а с тенджерите как процедирате. В моя случай пак са една в друга Sad

Тенджерите и при мен са една върху друга, колкото и да се мъчих не можах да измисля как да ги подредя по друг начин. Дразнят ме така,ама какво да се прави.

# 183
  • Мнения: 1 410
Макарон от къде си купи такъв органайзер. По домашните потреби няма но може в Джъмбо дали ще има, там по принцип няма нещо което да няма

# 184
  • Мнения: 1 660
Аз също много разредих тенджерите и тавите, даже сега съм замислила да се сбогувам с 2 тигана.Не съм готвила в тях цяла година, значи няма да ми трябват и ги махам!
С тавите също ще си взема чао с някои.При мен проблема са сладкарските неща.Имам 2 форми за торта с различен размер искам и с различна форма да си взема.Много видове форми за мъфини, различни приспособления за украси.Но ги намествам някак си.

# 185
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз също много разредих тенджерите и тавите, даже сега съм замислила да се сбогувам с 2 тигана.Не съм готвила в тях цяла година, значи няма да ми трябват и ги махам!
И аз така направих и съжалих после, защото тези, които ползвах, се скапаха едновременно и можеше да си ползвам старите. А на старите нищо им нямаше, за какво ги изхвърлих... Понеже не се миели в миялна. Е, купих си втори път, добре, че не бяха скъпи.

# 186
  • Мнения: 5 013
Макарон от къде си купи такъв органайзер. По домашните потреби няма но може в Джъмбо дали ще има, там по принцип няма нещо което да няма

От Амазон, в България не намерих подходящ размер (имах много конкретна визия за това как да е разпределен шкафа и държах да я реализирам  Laughing). Иначе може да опиташ в Джъмбо, макар че не съм виждала там да има.

# 187
  • София
  • Мнения: 13 082
При мен и тавите, и тиганите, и тенджерите са едни в други по размер и вид. Така ми заемат най-малко място, а не ми е трудно да извадя необходимия. С годините все повече ги разреждам. Навремето, когато се омъжих и отделих, натрупах много. Реално ползвам само няколко, които са ми удобни, а другите само стоят. Затова изхвърлих най-старите, а най-новите и неползвани подарих. Още няколко даже трябва да махна. Установих реално колко са много, когато преди няколко години обзавеждахме един апартамент в друг град, който моят съпруг наследи и решихме да го направим наше ваканционно жилище. За там не сме купували никаква посуда, а занесохме от нас и се оказа, че пак останаха неизползвани сервизи, комплекти, тенджери и какво ли не още.

# 188
  • София
  • Мнения: 17 775
Ами точно така е при мен имам всякакви размери и вече си мисля, че нямало смисъл да купувам различни размери и видове ида се чудя как да ги подредя и да ми е подредено
Избери си 7-8 бр., които ползваш най- често и ги сложи така, че да не са едно в друго. При нас е така. Останалите може и да са едно в друго, но няма да ги вадиш често.

# 189
  • Мнения: 9 647
Харесах си тази идея за съхранение на подправки. Хем са лесно достъпни, хем прибрани. Така и така не им трябва по принцип дълбок шкаф.

# 190
  • София
  • Мнения: 1 365

И това е хубаво за под мивката.
Това много ми хареса. Simple Smile

# 191
  • Мнения: 1 876
Включвам се в темата с лука и картофите - държа ги на количка за сервиране. Домати също държа там, защото мразя домати от хладилника. Бананите също, заради малкия най-вече винаги да има под ръка. .

Подправки държа и в пликчета в кутии, и в бурканчета за подправки. Бурканчетата за подправки са ми отстрани на кухненския остров, другите в шкафа. Също имам и такива, които си се предлагат в стъклени шишенца, те също са в шкафа.

Прекрасна кухня Simple Smile От къде ви е количката за сервиране? И дървеното какво трябва да е (не кутията за хляб)?

# 192
  • Мнения: 1 876
Записвам се в темата да следя за идеи къде да съхранявам зеленчуците. Към момента са в хладилника,но не ми допада особено. За подправките съм открила най-удобното, красиво и практично за мен решение- тази въртяща се поставка със стъклени бурканчета. Събира 16 броя, единствен минус е, че е инокс, заради отпечатъците от пръсти.

От къде е стойката за подправки?

# 193
  • Мнения: 1 876
При вас как е подредбта на тавите и тенджерите, моите са една върху друга, но когато ми се налага да взема средната трябва да сваля горните и това искам да го избегна Simple Smile

Аз ползвам такъв тип органайзер за тави:

Много ми е удобно и определено не заема много място. Моят е с регулируема ширина на всяко отделение.

За тиганите ползвам аналогичен, но хоризонтален органайзер:


Търсих няколко месеца, докато намеря органайзер за тави и за тигани, които се побират точно един до друг в шкаф с ширина 60 см. Но е голямо удобство.

Тенджерите ми са една в друга, но в чекмедже под фурната. Имам лесен достъп до тях, макар и да са една в друга.

Може ли линк за тези органайзери, конкретно за първия всъщност

# 194
  • София
  • Мнения: 1 175
bethefirst, стойката за подправки е поръчвана преди години от английски сайт, не помня кой точно, но я има в Амазон:
В немския  
В английския

И поставка за тавите

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 17:42 от 4μΕ

Общи условия

Активация на акаунт