Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 279
  • 742
  •   2
Отговори
# 300
  • Бургас На пресечката за Рая
  • Мнения: 156
Sign ExclamationSign Exclamation
Ако майсторът не възрази, че гардеробът ще стане неустойчив, аз бих събрала двете отделения за ризи в едно общо голямо. Първо ще побера една риза повече и второ няма опасност да се окаже, че моето отделение е препълнено, а на съпругът ми е наполовина. Grinning
При мен с механизъм не може да се получи, събирането им в едно.Nature First Quarter Moon With Face
 
Sign ExclamationSign ExclamationМомичета тези които нямате стол, табуретка в спалнята къде си слагате ежедневните дрехи на двамата като лягате?

# 301
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
...Момичета тези които нямате стол, табуретка в спалнята къде си слагате ежедневните дрехи на двамата като лягате?
Имам монтирани 2 закачалки от този модел... на стената към, която се отваря вратата на спалнята и не се набиват на очи...



Има ги и в бяло...

# 302
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Аз в моя гардероб нямам рафтове, икейски е и в началото бях сложила няколко рафта, много неудобно, и след това накупих чекмеджета и кошници и съм супер доволна. Имам само един рафт най-горе и за там съм купила пак икейските кутии и в тях слагам олекотените завивки и одеялата.
това са кутиите https://www.ikea.com/gb/en/products/small-storage-organisers/clo … ite-art-30290362/.
Имам и два големи скрина, там са тениските сгънати и подредени вертикало, на закачалки се мачкат повече.

# 303
  • Мнения: 2 534
Момичета, как си организирате документите, пробвах уж с тънки папки, ама е толкова досадно, някои неща не се събират в прозрачните пликчета и накрая пак става кочина.

# 304
  • София
  • Мнения: 17 775
Ами, при мен почти всичко се събира в A4. Цялата хартия ми е в джобове и после тематично разпределени в такива папки/кутии. Отзад всяка има листче какво се съдържа.
Солено излиза, ако имаш доста неща. Аз още не съм набутала всичко така, но ми е по- удобно. Класьорите вече нещо не ми допадат.

# 305
  • Мнения: 2 534
Това изглежда удобно, по-удобно, отколкото в класьорите всеки път да щракаш, пъхаш...ще видя в Джъмбо дали се намира нещо подобно. Мерси Simple Smile

# 306
  • sofia
  • Мнения: 8 936
В твърди картонени папки от този тип (само дето моите са едноцветни). Вътре има меки папки, джобове, според вида на документацията. Три папки са ми ок.


И от този тип имам 2-3 броя за хвърчащи листа.

# 307
  • София
  • Мнения: 1 408
В твърди картонени папки от този тип (само дето моите са едноцветни). Вътре има меки папки, джобове, според вида на документацията. Три папки са ми ок.
Скрит текст:


И от този тип имам 2-3 броя за хвърчащи листа.

[/spoiler]
vesi1, откъде ги купи папките?Благодаря.

# 308
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 582
Момичета, как си организирате документите, пробвах уж с тънки папки, ама е толкова досадно, някои неща не се събират в прозрачните пликчета и накрая пак става кочина.
Моите документи са в такива папки - има ги с 20, 30 и 40 джоба. В такива папки са ми и гаранциите на уредите. На децата важни неща също съм отредила по една папка на дете.

# 309
  • Мнения: 3 788


В такива пликове.
Имаме общо 4.
Един за документи на уреди - гаранции, касови бележки, книжки с инструкции.
Един за моите лични документи - акт за раждане, договори за работа, за телефон и т.н.
Един за неговите лични документи.
Един за документите на колата и резервен ключ.
Освободих си вчера една голяма папка, твърда с копче тик-так и ще ги сложа вътре. И без това не е нещо, което трябва всеки ден.
За момента гардеробът ни е малък, но достатъчен, имаме и скрин с три чекмеджета. Ще ми се нещо по-голямо и красиво, но ще е като си имаме наше място някой ден.

# 310
  • sofia
  • Мнения: 8 936
В твърди картонени папки от този тип (само дето моите са едноцветни). Вътре има меки папки, джобове, според вида на документацията. Три папки са ми ок.
Скрит текст:


И от този тип имам 2-3 броя за хвърчащи листа.

[/spoiler]
vesi1, откъде ги купи папките?Благодаря.
Преди мноого години от магазин Метро. Simple Smile
Има ги в почти всички магазини за офис продукти. Даже и от Кауфланд съм купувала разни интересни папки, ама аз съм си канцеларски плъх и редовно си разглеждам рафтовете.
Сега, като си чета предния пост не става ясно, че меките папки са си отделно, аз просто ги държа в голямата, не са закачени "фабрично" за картонените. Просто са по-удобни от класьорите, защото не се изсипват и можеш да си ги премяташ.

# 311
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Здравейте, икам да попитам има ли някаква програма, с която мога да си проектирам нещо като склад/ килер/ мокро помещение.

Значи имаме едно помещение, дълго и тясно, което в момента в него има доста нахвърляни неща. Преди 6 месеца като временно решение сложихме един стилаж, на който съм наредила доста неща, но хич не е функционално.

Искаме в това помещение да сложим и сушилнята, защото това е единственият вариант.  Искам да има и стелажи и може държим различни неща- тоалетната хартия, кухненската хартия, препаратите и други от този тип неща.
Самото помещение е дълго 3,30 м. и 100 см широко. Има прозорец в далечния край, така че има светлина и ще може да се проветрява.
Аз си представям че сушилнята ще е под прозореца.

# 312
  • Мнения: 1 980
Нахлувам и аз в тази тема. Имам мания да подреждам и организирам и много ще се радвам да взема разни идеи от вас. Да споделя  как съм организирала някои неща вкъщи.
Гримовете съм ги разпределила в два несесера, като съм ги сортирала по категории в по- големи торбички от органза (червилата в една торбичка, моливите в друга и т.н.). Така никога не ми се налага да ровя и да търся кое къде е из несесерите. Лаковете за нокти са ми в един панер (те са малко). Обичам да купувам от сгъваемите платнени кутии и в тях подреждам различни неща: колани, часовници, аксесоари за коса и т.н. Чорапите и бельото съм ги наредила също в такива кутии с отделения.
По- голямата час от дрехите ми са сгънати по метода на Мари Кондо. Честно казано визуално много не ми допада, но пък намирам абсолютно всичко само с един поглед. Не ми се налага да извадя една дреха, за да взема друга. На мъжа ми дрехите ги подреждам смесено- едни по метода на Мари Кондо, други ги сгъвам по стандартния начин. Зависи в кой шкаф са.
За обувките имаме голям шкаф, който обаче не ги побира всички, затова всеки сезон вадя едни и прибирам другите в кутии под леглото.
Чантите си ги държа в гардероба, в отделението, където ми стоят дрехите на закачалки. По- малките съм сложила в по- големите. Лошото е, че по- дългите ми дрехи покриват самите чанти, но аз нямам кой знае колко, така че си ги намирам.
Подправките и на мен са ми проблем. Най- често използваните стоят в бурканчета и са ми винаги под ръка, обаче повечето са в опаковките си и все нещо се е разсипало. Понякога слагам кламери, но от самото прегъване на опаковката се изсипва някаква част от подправката. Сложила съм ги в един панер и съм ги разделила в две колони- за сладкиши и за солени храни, но нещо не ме удовлетворява тази подредба.
Ориз, боб, леща и т.н.държа в буркани, които имам останали от лютеници и доматени пюрета. Същото правя със захарта, солта, фидето, различните брашна, както и овесени, ръжени ядки. Лепя листчета на бурканите със срока на годност.
Препаратите съм ги наредила в една голяма пластмасова кутия.
В детската стая игрчаките на сина ни са в кутии, а по- големите в кош за играчки. Имам една отделна кутия, в която съм сложила играчки, за които смятам, че е още малък. Отделила съм му едно чекмедже, в което държа само сезонни дрехи. Така всичко ми е под ръка. Чорапите му съм наредила в кутия от тези пластмасовите, в които се слага храна. Имах една излишна и реших да й намеря приложение.
Важните документи държим разпределени по категории в отделни джобчета в класьор. Имаме си 3 папки (за мен, за мъжа ми и за детето), в които държим резултати от изследвания прегледи и всичко, свързано със здравето. Лекарствата съм ги наредила в един от шкафовете на моята тоалетка, като блистерчетата, които си нямат кутия съм ги събрала в плик с цип.
Много обичам да гледам разни видеа в youtube за подреждане и организация на дома.

Последна редакция: чт, 28 юни 2018, 18:15 от Forest rain

# 313
  • Мнения: 4 936
аз търся някакви кутии от този тип, но да са до 25 см

https://www.amazon.co.uk/Vintage-Style-Collapsible-Storage-Handl … words=storage+box

# 314
  • Мнения: 12 724
Ориз, боб, леща и т.н.държа в буркани, които имам останали от лютеници и доматени пюрета. Същото правя със захарта, солта, фидето, различните брашна, както и овесени, ръжени ядки. Лепя листчета на бурканите със срока на годност.
За подправки или друго пакетирано, прехвърлено в буркани и бурканчета, по едно време започнах да залепвам върху буркана отрязана тази част от пакета с надписа какво е, с каквото тиксо ми попадне под ръка в момента. Същото и с отрязан участъка със срока на годност - пак на  буркана. Не ми допада да надписвам на ръка, пиша грозно и ме дразни такъв надпис после, та за мен това си е решение. Отделно че хартиено листче върху нещо дето го пипам докато готвя... на второто-третото вадене на буркана вече ще ме дразни и то най-вероятно. Като свърши каквото е вътре, мия буркана, свалям "етикетите" и слагам нови, от празния пакет на новото съдържание.
За фризера залепвам върху празния плик парче от това бялото хартиено тиксо, надписвам поне датата, евентуално и грамаж и тогава пълня и замразявам. (No frost е, не знам при нормален фризер или камера дали би стоял надписът или дори самото хартиено тиксо.)

Общи условия

Активация на акаунт