Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 205
  • 742
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 977
natka, това е хубава идея. Честно казано и мен тези листчета малко ме дразнят. Гледала съм разни етикети, които се принтират специално за такива цели, но на всяко миене ще трябва да се сменят. У нас като цяло излишни храни не се задържат дълго време, понеже гледам да не купувам големи количества.

# 316
  • Мнения: 4 936
виждали ли сте някакви кутии по-големи (за съдове, например) имитация на стари куфари или нещо подобно? Искам да ги наредя в пространството между горния ред шкафове и тавана, но горния ред е тесен - 25 см трябва да са тесни за да не стърчат над него

# 317
  • Мнения: 12 591
natka, това е хубава идея. Честно казано и мен тези листчета малко ме дразнят. Гледала съм разни етикети, които се принтират специално за такива цели, но на всяко миене ще трябва да се сменят. У нас като цяло излишни храни не се задържат дълго време, понеже гледам да не купувам големи количества.
Пак ще е хартия, ако ще и да изглежда добре. Виждала съм по снимки, но не знам от какво са направени, иначе някои са много сладки такива специално принтирани, хем еднакви всичките.
Парче целофан с надпис от пакета, в затворен шкаф дори не ми е все пред очите, а ми улеснява живота с подправки дето трябва иначе много да се взирам или да отворя бурканчето да ги помириша че да ги различа. Или с варива, които не помня преди колко време са купени, понякога ми се задържат.

# 318
  • Мнения: 46 484
виждали ли сте някакви кутии по-големи (за съдове, например) имитация на стари куфари или нещо подобно? Искам да ги наредя в пространството между горния ред шкафове и тавана, но горния ред е тесен - 25 см трябва да са тесни за да не стърчат над него
Ако не откриеш може да поръчаш при дърводелец и да си ги направиш, както ти харесва. Към 17 лв. ми струваше бройката. После си ги украсих като сандъци.

Скрит текст:


# 319
  • Мнения: 3 780
За подправките май от една друга тема видях да се слагат в пликове с ципче и да се надписват, така направих, а всичките ги защипах с щипки за пране (по-големички). Резултатът е много място в шкафа и всичко е на удобно + не се мие, директно се сменя пликчето като свърши. Пликовете ги взех от Лидл за 3 лв за 20 бр. май бяха.

# 320
  • Бургас
  • Мнения: 1 446
https://www.amazon.co.uk/dp/B0788R2BXP/?coliid=I3QFPUD75OHE1G&am … _=lv_ov_lig_dp_it    аз си купих за готови пакети това

# 321
  • Мнения: 4 578
Търся решение за гардероба с дрехи. Те са толкова много, че едвам се побират на закачалките, а мястото е претъпкано до макс. Чувала съм за някакви приспособления с които ги вадиш навън....ама не ми е ясно...

# 322
  • Бургас
  • Мнения: 1 446
И пак за пакетчетата от подправки - ето тези ги чакам
https://www.amazon.co.uk/dp/B01M0BF2RT/?coliid=IOMSIUNQVOT4V& … _=lv_ov_lig_dp_it

# 323
  • Мнения: 1 400
Търся решение за гардероба с дрехи. Те са толкова много, че едвам се побират на закачалките, а мястото е претъпкано до макс. Чувала съм за някакви приспособления с които ги вадиш навън....ама не ми е ясно...

Аз използвам метода на Мари Кондо - гардероб капсула, моя вариант е малко по-различен от тези, които срещам в интернет. Но идеята е на 3 месеца да се сменят дрехите според сезона и самите дрехи да наброяват около 30, 40 бройки. Имах страшно много дрехи от които не успявах да си намеря какво да облека + че не ми харесваха дрехите. Сега си направих за всеки сезон - всички дрехи да си пасват горе-долу. Дори моя мъж ми похвали гардероба, че е много подредено така и изглежда добре.
Иначе има закачалки Снимка от този вид.

# 324
  • София
  • Мнения: 13 012
Капсулният гардероб ми е любим и от няколко години поддържам такъв. Още имам останали дрехи от преди за доизносване, но са компактни и съчетаеми. Аз дори се старая голяма част от тях да са всесезонни, за да не се налага да вадя и прибирам на няколко месеца. Голямо удобство е по отношение на съхранението. Дори ме е яд, че не съм го открила по-рано.

# 325
  • Мнения: 46 484
Може ли снимка на този капсулен гардероб? Търсих в гугъл, но явно не задавам правилно думите и нищо не открих.

# 326
  • Мнения: 68 564
http://petpandablog.com/2016/09/12/%D1%89%D0%BE-%D0%B5-%D1%82%D0 … 1%80%D0%BE%D0%B1/

Доколкото схващам, капсулният гардероб не е решение за подредба на много дрехи, а просто ни съветва да изхвърлим половината си дрехи и така просто останалата половина ще се побере в който и да е гардероб. Това аз разбрах.

# 327
  • София
  • Мнения: 13 012
Близо си до истината, Тета, но не съвсем.
Идеята е да имаш определен брой дрехи (чанти, обувки и др.), които да се съчетават лесно помежду си и да можеш от тях да правиш множество комбинации. Подредбата им се свежда до малък брой и се подреждат по цветове и типове на дрехите, за да се улесни изборът. Така не изпадаш в ситуацията "Няма какво да облека" и не трупаш дрехи, които купуваш, заради самата дреха.
Малко по-късно ще се опитам да обясня повече по въпроса.

# 328
  • Мнения: 68 564
Нещо такова.

Човече, няма да има снимка на такава капсула, защото под "гардероб" се разбира в случая просто набор от дрехи и обувки , а не самата мебел.

Тоест отделяш си част от дрехите и си ги овесваш само тях на закачалката и тикаш с тях цял сезон. А останалите или прибираш под леглото като сезонни такива, или засилваш към кофата.

Мнението ми като цяло е, че това не е откриване на топлата вода и не е нещо ново. Просто добре познатото старо с ново наименования тип капсула, мари кордо и т.н....Simple Smile
Простете недоверието ми, но така ги виждам нещата Simple Smile

# 329
  • Мнения: 46 484
Ясно. Моят си е капсулен и без Мари-то Joy

Общи условия

Активация на акаунт