Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 269
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Аз това го практикувам от както се помня.
Няколко базисни неща съответно за зима и лято. Основни цветове панталони/поли + саката. Шаренийките са шалове, блузи и бижута.
Това разбира се , изобщо не пречи да нямам място Sweat Smile

Докато гледах децата и не ходех на работа карах със съвсем малко дрехи.

# 331
  • Мнения: X
Аз това го практикувам от както се помня.
Няколко базисни неща съответно за зима и лято. Основни цветове панталони/поли + саката. Шаренийките са шалове, блузи и бижута.
Това разбира се , изобщо не пречи да нямам място Sweat Smile
И аз така.....    Smile
Като чета как някои държат всяка блуза/тениска на закачалка, на мен ще ми трябва гардероба поне на Версай, за да накача по закачалки всичките си блузи, потници, тишъртки, ризи, жилетки.....Само роклите ми са около 20-на броя и заемат едно крило, плътно "наблъскани" една до друга на закачалки.

# 332
  • София
  • Мнения: 17 775
Wardrobe се ползва и за мебел, и за дрехите...



Като се замисли човек, това не са толкова малко дрехи. Аз нямам, защото съм против прибирането на сезонните дрехи. Повечето ми са "универсални". Т.е. върху рокля, която мога да нося на топло, слагам сако или жилетка+ един шал и готояо. И става за студено. Почти нямам пуловерчета и разни плетеници.

# 333
  • Мнения: 68 643
Аз дори нямам толкова обувки като в показаната капсула горе Joy

Сериозно,  тези глупотевици са за гооооляяяямм набор и брой дрехи, какъвто повечето от нас нямат. Нямам хиляда дрехи, че да ги комплектовам в капсули. Всичкият ми гардероб е една капсула. Satisfied

Висят ми блузи, потници и ризи с къс ръкав, отдолу ми висят дънките и панталоните - ей ми я капсулата за лятото....за на вън.
Домашните/къщните/ и спортните блузи, клинове и панталони са ми в скрина - това ми е капсулата за вкъщи.

# 334
  • София
  • Мнения: 3 677
НСЧ това приспособление от ИКЕА как се нарича,за да мога да го потърся като отида-много ми хареса
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 14:26 от Не се сърди, човече

# 335
  • sofia
  • Мнения: 8 936
За тениски и ризи практикувам следното. Като са изпрани ги набутвам в гардероба и чакат да ги изгладя. Като стигна до ютията, отмятам максимум от тениските и блузите и ги провисвам на вратата на гардероба от външната страна на нещо подобно (моите са пластмасови и се окачват на врата без дупчене). Така всичко за седмицата ми е пред погледа и не се мачка в гардероба. Ползвам металните закачалки от химическото.

Скрит текст:

# 336
  • Мнения: 1 756
НСЧ това приспособление от ИКЕА как се нарича,за да мога да го потърся като отида-много ми хареса
Скрит текст:

И аз не го намерих, ще чакам да се включиш, че вече съм му намерила място Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 14:26 от Не се сърди, човече

# 337
# 338
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
НСЧ това приспособление от ИКЕА как се нарича,за да мога да го потърся като отида-много ми хареса
Скрит текст:

https://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-cabinet-inter … a-33221/67865983/

За капсулите - все се каня да се науча да хвърлям и подарявам. Ама не мога и си се трупат. Летните ми рокли сигурно само са над 20  Blush И то при условие, че на работа не нося рокля и поли  Mr. Green Та капсулата е много добре идея.

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 14:27 от Не се сърди, човече

# 339
  • Мнения: 1 756
Мерси! А отдолу ми излезе и държач за ютия като бонус Heart Eyes

# 340
  • София
  • Мнения: 13 093
Аз изобщо не бях чувала за тази Мари, но попаднах на този тип гардероб по руските форуми преди няколко години. Открих, че наистина ми пести място, а и самата подредба по цветове и материи ми организира идеално дрехите. И винаги знам кое къде стои и подновявам само при нужда. Отделила съм си един дърпащ шкаф в комода, където сгъвам панталоните. В същия комод имам рафт за бельо, чорапи и бански. В гардероба в моята част са ми подредени по цветове леки якета, сака, после жилетки, поли, рокли, ризи и тениски. От изброеното почти всичко е едноцветно и в различни комбиниращи се цветове. Ризите си ги купувам шарени. Под дрехите имам 2 кутии с чанти. В надстройката прибирам дебелите връхни дрехи (якета и палта). В моята част от гардероба в коридора държа "бързи" връхни дрехи (тренчкоти, ветровка, дъждобран) и обувки, като съм си сложила лично ограничение от 3 до 5 чифта на сезон. Допълвам визията почти винаги с шал, затова имам много и по отношение на шаловете не се ограничавам като бройка, но те бързо се износват (пускат се нишки, губя ги и т.н.). Не прибирам и вадя сезонно дрехите, а само ги комбинирам (примерно, лятото нося панталон и риза, а зимата към същата комбинация добавям сако или жилетка). Целта ми е да не трупам, защото вкъщи сме много хора и пак излизат много нещата, като ги прочета написани, а и наистина излизат повече от тези, които "по правило" трябва да съдържа капсулният гардероб.

# 341
  • Мнения: X
Аз имам такива летни панталони
http://selected-bg.com/userfiles/productlargeimages/product_127073.jpg

http://efrea.com/fs/file/51f4d494-873b-4902-867e-3557dbf5ab23/ef … talon-turkoaz.jpg
и подобни рокли
https://image.floryday.com/image/floryday/500_685/01/20/01200069 … c2747c55ad781.jpg

http://www.way.bg/images/articles/420w/56.jpg

https://www.arogans.com/16750-home_default/dress-cheers.jpg

изобщо няма как да са всесезонни.
Стават най-много за по-прохладна есеннна вечер с някаква горна дреха.
За зима абсурд.
При мен решението е да намалявам количествата дрехи....в останалата част на къщата почти стигнах до минимализъм, време е и за гардероба.   Satisfied

# 342
  • Мнения: 68 643
Ох, аз с моя плексит, само като чуя тънка блуза и студено време в едно изречение, и вече съм се схванала отзад на плешката Joy

Без да искам да звуча саркастично, защото не искам, но на това му викам "чистка".
Някой друг му е сложил името "Метод на едикой си" - и станало модерно. Няма лошо принципно. Но човек се обърква, което за мен е излишно.

Като прочетох гардероб капсула си викам брей, какво иновативно наименование, сигурно е нещо супер трупер идейно и хитро. А то се оказа добре познатото старо.

По интуиция, и без да съм чела за въпросната госпожа, си подреждам блузите, а зимата и пуловерите, на закачалки по цветове - не защото това дава отражение върху броя ми дрехи, а просто защото ми радва окото.



# 343
  • София
  • Мнения: 3 677
Много благодаря
а тези дали ги е ползвал някой- с твърди бордове ли са
защото и на тях съм хвърлила око- да оползотворя мястото под леглото
https://www.ikea.bg/secondary-storage/Small-storage/Storage-boxe … b-53044/40290366/

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 14:42 от vnd

# 344
  • Мнения: 1 660
М да, и аз като вас нямам 20 тениски или пък 20 рокли.Аз и не нося рокли много.Тази година даже въобще не ми е роклено и съм обличала едни ежедневни с детето на вън.Имам определен брой дрехи, редя ги по цвят и това е.Не знаех, че и моя гардероб е капсулен, модерна съм!Сигурно и за това ми стигат закачалките, защото не обичам да имам много вещи, съответно дрехи.С годините се научих да махам дрехи, които не нося, подарявам, изхвърлям и т.н.Преди да купя нещо съобразявам има ли с какво да го облека.

Общи условия

Активация на акаунт