Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 127
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 9 574
Аз само не разбирам как да си подредя дрехите по цвят, като на мен са ми общо взето в различни цветове. Също и ако оставя в гардероба само сезонните дрехи, къде да дяна останалите - да тъпча всичко под леглото ли? Тогава проблемът се измества просто на друго място... Иначе прочистването от време на време е необходимо и съвсем не нещо ново.

# 346
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Много благодаря
а тези дали ги е ползвал някой- с твърди бордове ли са
защото и на тях съм хвърлила око- да оползотворя мястото под леглото
https://www.ikea.bg/secondary-storage/Small-storage/Storage-boxe … b-53044/40290366/


Аз имам от по-малките, за гардероб, много съм доволна, да с твърди бордове са отстрани, отдолу не знам, но малките имат едни твърди пластмасови плоскости, които се пъхат, сигутно и тези имат.

# 347
  • Мнения: 46 437
Големите нямат нищо на дъното. Но за не много твърди неща стават. В такива си държим завивките и възглавниците за гости. Но не са много качествени, едно изхвърлих, че му се счупи ципа, друго имам със скъсана дръжка.

# 348
  • Мнения: 5 352
Момичета, използвали ли сте кутии за съхранение на дрехи и имате ли някакви оплаквания от тях? Мен лично малко ме притесняват и дори не мога да обясня защо Grinning
Дали такива кутии могат да се намерят в Jumbo? Трябва да са сравнително  ниски, за да могат да влезнат под леглото.
Тези дни правим ре-организация на гадеробите и шкафовете в спанята. Всичко става много по-подредено и оптимизарано, но и много дрехи (основно тези извън сезона) остават без място.

# 349
  • Мнения: 2 529
Аз ги държа във вакуумни пликове и в кутии под леглото, нямам никакъв проблем, даже е много удобно. Моите са от икеа, но сигурно и в джъмбо има. Даже с колелца съм виждала

# 350
  • Мнения: 68 372
А не прашасват ли отвън тези кутии?

Аз имам ужас от прах ПОД леглото. Все имаше вандаци там. За това сега си направих легло без пространство отдолу, без крака.

# 351
  • София
  • Мнения: 12 663
Твърди кутии за дрехи не ползвам, но много харесвам платнените с цип, които наподобяват куфари. Меки са и не дегормират дрехите. Не ги спарват, защото "дишат". Дори в гардеробите така ги прибирам. Лесно се редят едни върху други. Децата ги ползват много, особено за прибиране на тениски, пуловери и еднотипни дрехи. Под леглата вкъщи има подматрачни ракли и побират идеално всякакви едри и по-рядко ползвани неща.

# 352
  • Мнения: 5 352
Точно защото нямаме подматрачна ракла, искаме да използваме по някакъв начин пространството под леглото. Засега единствено се сещам за тези кутии.
Днес явно ще се ходи до Джъмбо, за да видя има ли такива.

# 353
  • Мнения: 68 372
Аз пак да попитам...как ще чистиш там. Всяка седмица да вадиш кутии и да минаваш с парцала...за мен си е мъка.

# 354
  • Мнения: 5 352
Тета, не ми е проблем да вадя кутиите и да ги пребърсвам. А за чистенето под самото легло, имаме IRobot и той се оправя идеално с тази задача.
Просто в момента имам един куп кърпи, спално бельо и разни дрехи, за които няма място. Каквото можахме вакумирахме и по шкафовете. Но пак останаха неща.

# 355
  • Мнения: 2 529
Еми прашат се, ама аз не съм маниак, как пък няма да ги вадя всяка седмица да ги мия...

# 356
  • Мнения: 1 872
Твърди кутии за дрехи не ползвам, но много харесвам платнените с цип, които наподобяват куфари. Меки са и не дегормират дрехите. Не ги спарват, защото "дишат". Дори в гардеробите така ги прибирам. Лесно се редят едни върху други. Децата ги ползват много, особено за прибиране на тениски, пуловери и еднотипни дрехи. Под леглата вкъщи има подматрачни ракли и побират идеално всякакви едри и по-рядко ползвани неща.

Може ли линк към тези кутии?

# 357
  • София
  • Мнения: 12 663
Утре, че през телефона ми е трудно да прикачам линкове.

Ето ги кутиите:

Последна редакция: пн, 02 юли 2018, 08:42 от Fever Ray

# 358
  • София
  • Мнения: 3 645
По същата причина като Rocket  и аз искам да използвам мястото под леглото.Затова вчера си взех от тези кутии за дрехи от Икеа ,защото са черни и няма да се забелязва ...а пък и влизат навътре и съвсем не се виждат.Там ще прибера неща, които няма да ползвам постоянно/а и може и изобщо/, които само ми пълнят гардероба.
Относно почистването, не мисля да ги вадя всяка седмица и да чистя...досега беше празно отдолу,само мъркучине на прахосмукачката стояха там, но кълба прах не съм забелязала.
Ние сме на първия етаж, а и аз не съм маниячака на тема чистота,но не е чак толкова прашно да ви кажа под леглото....

# 359
  • Мнения: 5 352
VND, може ли да споделиш колко литра събират и на каква цена ги взехте?
Аз вчера гледах едни в Джъмбо (в Стара Загора само това си имаме Grinning) по 30лв. Интересно ми е да видя как са цените в Икеа, че често имаме път към София, дали направо от там да не си взема. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт