Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 252
  • 742
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 12 006
В момента според обстоятелствата държа козметиката, сешоар, епилатор, ролки и всичко за разкрасяване в едно долно голямо чекмедже на гадероба. Сортирала съм нещата в кутии, капаци от кутии и кутийчици от какво ли не(не разбрах какво им е на кутиите от обувки, в тях обувките са стояли само нови, освен това застилам парче бяла хартия,която периодично подменям) и в несесери. За мен е достатъчно едно чекмедже, като се има предвид, че ползвам много малко неща. Не знам как са суетните  Grinning
Oсвен, че това са изключтелно богати на всякакви бактерии и микроби? Обувките едва ли са стояли само нови /малко вероятно/. Практика в магазините е да стоят в кутиите си и когато някой иска да пробва номер, който не е изложен за мостра - пробва от другите. После се прибират обратно в кутията. В някои магазини почистват подметките с гъба за обувки и релано не се вижда мръсотия, но микробите са си там. Аз не бих си държала каквото и да е в такава кутия камо ли бельото си, освен обувки разбира се. Има икея, джъмбо, левчета и т.н. евтини магазини, в които има голямо разнообразие от кутии и панери за под 5-10лв. бройката. Да не говорим колко би било естетично да си отвориш гардероба и между дрехитте - кутии от обувки.

# 451
  • Мнения: 12 681
Не е само това, тия кутии не само от обувки, ами и от други неща, са подмятани из складове и къде ли не. Та мръсното изобщо не е само отвътре, понеже там имало обувки. Поне аз не бих ги вкарала в гардероба си или където си държа дрехи и бельо. Вариант е да се "опаковат" и отвътре, и отвън... в случай че на някой му се занимава.

# 452
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Те пък защото джъмбовските кутии и от левчето не пътуват от Китай и не се подмятат по складове. За бактериите им да не говорим...
Аз си опаковам кутиите с плат и силиконов пистолет или с цветни хартии пак с пистолета. На децата кутиите с играчки така ги направихме, че и дръжки си измайсторихме със свински опашки. Също и кутиите им с учебници и тетрадки. Стабилни са и седят подредени и изправени и всичко се вижда.
А кутиите с играчки са в един дълбок шкаф една върху сега и е удобно да се извадят за игра и после пак в шкафа.
Аз се чудя къде и как да прибирам олекотените завивки. Ние и лятото сме с такива (по-тънки), че времето си е почти постоянно хладно и само сменям сезонността им. Вакуумни пликове не съм виждала, ще се разходя по еуро магазинчетата, НО прахосмукачка нямам. Имам робот и малка ръчна като за кола и не знам дали ще засмуче добре. Натъпкала съм ги в единия гардероб, но стигат до ризите на мм и ме дразни. А вратата се затваря с шут Joy

# 453
  • София
  • Мнения: 12 006
Те пък защото джъмбовските кутии и от левчето не пътуват от Китай и не се подмятат по складове. За бактериите им да не говорим...
Скрит текст:
Аз си опаковам кутиите с плат и силиконов пистолет или с цветни хартии пак с пистолета. На децата кутиите с играчки така ги направихме, че и дръжки си измайсторихме със свински опашки. Също и кутиите им с учебници и тетрадки. Стабилни са и седят подредени и изправени и всичко се вижда.
А кутиите с играчки са в един дълбок шкаф една върху сега и е удобно да се извадят за игра и после пак в шкафа.
Аз се чудя къде и как да прибирам олекотените завивки. Ние и лятото сме с такива (по-тънки), че времето си е почти постоянно хладно и само сменям сезонността им. Вакуумни пликове не съм виждала, ще се разходя по еуро магазинчетата, НО прахосмукачка нямам. Имам робот и малка ръчна като за кола и не знам дали ще засмуче добре. Натъпкала съм ги в единия гардероб, но стигат до ризите на мм и ме дразни. А вратата се затваря с шут Joy

Кутиите са пластмасови и се мият лесно. Ако някой иска може и да си ги дезинфекцира. Не е като картонената кутия, която не може да се почисти от нищо освен от прах. Отделно, както каза Натка, - кутиите от обувки са подмятани по складове и къде ли не, вкл. по земята на магазина и не само в него.

# 454
  • Мнения: 18 551
Афродита , ти сега ми даде чудесна идея. Ще поръчам на свеки да ми направи такива кутии за играчки и съхранение . Тя има цяла система с шкафчета където си прибира нещата за хобито. С плат или с картон са облепени кутиите и ги е направила като чекмеджета, дори имат дръжки с перли. Ама тя си е майстор, а аз съм с две леви ръце.
И при нас завивките са проблем. Сега разбирам колко са практични старите ракли. Но нямаме място за такава. Спалното бельо ми заема цял един рафт в гардероба и така ме дразни,че няма накъде.

# 455
  • Мнения: 12 681
Мда, това имах предвид, че пластмаса или твърд плат се мият/перат без проблем. А кутия, независимо от обувки ли е или от някакъв малък уред - подмята се из складове, бусове/камиони, после в магазина стоят наредени по рафтове или направо по пода... и няма как да се почисти кой знае колко. Ми съжалявам за образното описание ама да си държа бельото в и около такива кутии ми е все едно да си подмятам гащите по рафтовете в магазин и да ги обуя после.

# 456
  • София
  • Мнения: 12 006
Мда, това имах предвид, че пластмаса или твърд плат се мият/перат без проблем. А кутия, независимо от обувки ли е или от някакъв малък уред - подмята се из складове, бусове/камиони, после в магазина стоят наредени по рафтове или направо по пода... и няма как да се почисти кой знае колко. Ми съжалявам за образното описание ама да си държа бельото в и около такива кутии ми е все едно да си подмятам гащите по рафтовете в магазин и да ги обуя после.
И аз за това си помислих. Или да си мотая бельото по пода на бус после по пода на магазин и т.н. и накрая да го сложа в гардероба, после да го обуя  Sick.

# 457
  • Мнения: 2 516
А от къде си купувате вакуумни торби, които да не се издуват отново след два часа? Взимала съм от My Best, от Немски център, но все не ми държат. Икейските хубави ли са?

# 458
  • Мнения: 1 660
Аз лично от Джъмбо, ползвам ги 2 поредни години и съм доволна.Има различни размери.

# 459
  • Мнения: 836
А от къде си купувате вакуумни торби, които да не се издуват отново след два часа? Взимала съм от My Best, от Немски център, но все не ми държат. Икейските хубави ли са?

След много неуспешни покупки на такива торби, взех от Икеа. Имам може би над 5 вкъщи и още толкова в дома на родителите ми и нито една не е мръднала.

# 460
  • Мнения: 120
Искам да се включа по-темата за кутиите ,независимо от обувки или други картонени ,да знаете че развъждат хлебарки !
Преди няколко години все откривах малки хлебарки в детската стая . Наложи се да извикам човек да напръска навсякъде в къщи Confounded
Още щом влезна в стаята на детето и видя кутиите от играчки и ще спомена ,предимно от Джъмбо ! Ми каза ,да махам всичко ! Картонените кутии за играчки ,обувки и всички от където и да идват си пристигат с китайските яйца на хлебарки ,да китайски хлебарки ,понеже човека който дойде да дезинфикцира ,ми каза ,че това не са тукашни хлебарки ,а китайски Flushed
От тогава не оставям ,нито кутии от обувки ,нито от играчки -никакви картони !

# 461
  • Мнения: 18 551
Малко встрани от темата, но как ги гледаш тези орхидеи. ? Ние имахме вече няколко, но и аз и майка ми не можем да гледаме цветя и ги уморихме. Казват, че уж са много претенциозни. Други хора пък са ми казвали, че не е така. И всъщност лесно се гледат. Аз обичам рози, но отново не успявам да си отгледам вътре мини розички, а  много искам. 😊
Абе накарахте ме да се замисля за тези кутии...
Подредих си иначе целия хол. Наредих новата секция, книгите, всичи шкафове. Махнах сума ти излишни неща. И сега съм толкова доволна от себе си. И ми е чисто и подредено. 😊😋

# 462
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Всеки има избора да прави каквото иска с кутиите си Simple Smile
Ползвах остатъци от тапети за да си облепя кутии, в които държахме дребните играчки на децата, на рафтовете в секцията. А една голяма и здрава, с капак и дръжка, облепих за да държа вътре албумчетата. Просто нямаше място по шкафовете. Така и на рафта си изглежда добре.
За твърди тапети обикновеното хартиено лепило не върши добра работа, затова там, където хартията не позволяваше да се залепи добре, използвах тиксо. Тиксото правя на рулце с лепящата страна навън и така става двойно залепящо. Това, защото нямах двойно залепящо Simple Smile .
Попаднах на тази идея за съхранение на пуловерите на закачалка, много подходяща за мъже ми се стори Grinning

# 463
  • Мнения: 120
Скоро си купих тези кутии ,предлагаха се в Лидл в 3 размера . Взех си от тези двата ,понеже третия размер е доста малък .  

Използвам засега някой от тях в кухнята ,но мисля и ,че ще бъдат удобни и за бельо и др .


Закупих ги спецялно за кухнята ,да прибера някой неща ,също и една от големите кутии ,ще си сложа препаратите и верото в нея под мивката ,заедно с гъбички,кърпи за почистване и др принадлежности .

Каролинче ,ще пиша в съответната тема Simple Smile
Ще ти помогна със съвети Flowers Hibiscus

# 464
  • Мнения: 68 629
Ама пише ли на етикета, че стават за гащи Stuck Out Tongue Winking Eye
Да не са с бисфенол...че е вреден за гащи Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт