Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 258
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 275
Аз даже не знам как се казва,за да потърся в нета.Иначе идеята е много добра.Реших на стената да сложа такава "закачалка" ,а на около 30 см да сложа градински пластмасов шкаф.Така,като закача метлата,мопа...ще се виждат само дръжките. Шкафа е на промоция в Бриколаж от 80 на 70 лв. Тези от Амазон ми харесват повече,но май не могат да се поръчат от Бг.

# 496
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз не се впечатлих по снимките на papi6.
Първата снимка добър замисл, но лошо изпълнение. Дори нямаше да снимам тоя безпорядък. Пък с кръгли панерчета не се оползотворява добре пространството. По втората и третата снимка нямам забележки, симпатични и подредени пространства. Но четвъртата, с бебешките, кой нормален ще подрежда бодита и гащеризони по закачалки. Че като гледам, са и със закопчани дъна. Ба-си играчката Stuck Out Tongue Winking Eye
Още не съм решила как да си организирам козметиката. Дали да “изгоня” бельото на мм от първото чекмедже на скрина и там да държа всичко, вкл сешоарът, който в момента е в кутия под леглото или да си взема някакъв органайзер за над самия скрин, където си седят и сега натрупани мазилцата и ме дразнят. В чекмеджето бих побрала и машата, мсшинката на мм също. Обаче си мисля как всичко ще се търкаля при отваряне и затваряне.
Обмислям и идеи за оползотворяване на мини помещение под стълбищно пространство. Има два рафта по протежение на дългата стена, но осветление няма. И буквално го ползвам да отворя вратата и да метна нещо вътре...
Отивам да навивам дрехите на руло, навихте ме Simple Smile


Лосионите за тяло си ги държа в плетен панер с хастар върху скрина, а сешоарът ми е закачен на закачалката с коланите. Пресите за изправяне - едната мисля, че е в банята, а другата ми е в една платнена кутия на най-горния рафт в гардеробното, където държа малко използвани неща.

Не може ли да се сложат ЛЕД ленти в това постълбищно пространство?





# 497
  • Мнения: 18 551
Аз на малката вече нищо не редя на закачалки. Загубена кауза е. Нямам излишно време и нерви за подреждане на тия залци по закачалките. Освен някои по-официалните й рокли. То е загуба на време и пространство. Нещата са й в двата шкафа под леглото й и още в три шкафа има на леглото( с тези с повивалник е).
Имам цял скрин в хола за нея. Единия шкаф е пълен с аксесоарите й за коса подредени в кутии и панерчета по цветове. А другите сега ще ги освобождавам за есенните й дрехи. И тъй като постоянно умалвят и купувам нови, но махам старите място все си има засега.

Пресите и сешоара вай ще прибера в новата секция в един от шкафовете. Много ме дразнят(няколко вида са ). Не искам да ги слагам в отделен шкаф.

# 498
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Взех си панерчета пластмасови. Те пък паснаха по три и уплътниха точно 1/3 от чекмеджето. В другата маст наредих сешоара, машинката на мм и дифузора. Доволно се побра всичко.
Това с ластиците много ми допадна като идея. Ще взема още панерчета за чекмеджето с аксесоарите на момичетата.
Под наем сме и не ни се занимава да инвестираме по какъвто и да е начин в къщата. Не знам и реално колко още ще сме в нея. По-скоро си мислех да закача някаква преносима лампа/фенер в това пространство. Как пък не са помислили за осветление, не знам...
Утре ще се заема и с него.
Имаме още едно складче между спалните, 1м/1м, там пък трупаме кашони и куфарите. Абе така сме се разпилели и умирам да си подредя и да го почувствам по-уютно.

# 499
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Виж икейските лампи на батерии. Мисля, че ще ти свършат работа.

# 500
  • Русе
  • Мнения: 11 918
По-скоро си мислех да закача някаква преносима лампа/фенер в това пространство. Как пък не са помислили за осветление, не знам...

  В Джъмбо имаше едни лампи на батерии, които са със сензор и се включват автоматично при движение в пространството.

# 501
  • Мнения: 1 275
Момичета..да се похваля.Цял ден я умувам тази тераса и тази вечер минути преди да затвори Лидл видях последната бройка на промоция  на градинска ракла /70лв: 350л. :размери 119"59"52/ Пише че е с подсилен капак и може да се използва за пейка.Много съм щастлива...не питайте как я домъкнах до вкъщи:laughing:
Здравейте! Не е много по темата,но някой може да ми даде идея.Местя се да живея в гарсониера с голяма открита тераса.Нямам възможност да слагам сега дограма.Та въпроса ми е какви шкафчета(гардеробчета) да сложа в двата края,за да ги използвам за прибиране на кофи,метли,мопове?Терасата е 7\1 метра,южна и материала трябва да издържа на слънце.Благодаря!

# 502
  • FRANCE
  • Мнения: 2 223
Здравейте. А навитите на руро дрехи не се ли мачкат много? Имам едно сравнително малко чекмедже в което са тениските и потниците на едната девойка. Но всеки път когато иска да си избере нещо става супа. Търся идея как да ги подредя. Хем да са видими но и да не са на баница (гладя на куп и подреждам). Благодаря

# 503
  • Мнения: 18 551
Потниците са много гадни. Освен на купчина за друго не се сещам. На закачалка не става,пробвала съм. То е падане, закачане, ужасия някаква.
Дрехи на руло не бих навила. Само кърпите и хавлиите. Указа се успешна стратегия. Много място спестих, защото хавлиите са ми дебели и големи. Добре стана. Чудесна и хитра идея.

# 504
  • София
  • Мнения: 6 010
А на рафт ли ги държите хавлийте на руло? Ние сме с чекмеджета и също може да стане, но се чудя за големите кърпи за баня няма ли да са на много дебело руло. Тях как ги навивате?

# 505
  • Мнения: 13 187
Като ги навиеш, ако са много високи и не се събират в чекмеджето, леко сплескваш рулото. По този начин правя чаршафите - навивам горен, долен чаршаф и калъфките, навивам на руло и натискам - събират се много повече на ред и е красиво.

# 506
  • София
  • Мнения: 13 081
Специално хавлиените кърпи аз ги навивам на руло и ги редя перпендикулярно в кутия от Юск. Чаршафите също редя на руло, но един до друг на съответния рафт и си ги подреждам по цветове. Simple Smile
Дрехи на руло навивам само при подреждане на багаж за пътуване. Тогава дори не се мачкат толкова, колкото ако са сгънати. Вкъщи блузи, сака, ризи, леки връхни дрехи, официални рокли, жилетки и др. ги слагам на закачалки. Редя ги по материи и цветове. Панталоните ги сгъвам на 2 и ги редя в комода. Дебелите връхни дрехи и тези, които се вадят само сезонно - в торби за дрехи и в раклите под леглата. Зимните рокли и немачкаеми туники - в кутии за дрехи и на горния рафт в гардероба. Бельото - в кутии и в комода - по видове. Дамските чанти - в няколко кутии на дъното на гардероба. Козметиката - в няколко кутии до чантите. "Оборотната" козметика - т.е. ползваната активно в момента от самата мен - в нарочно чекмедже на гардероба в коридора. Общата за ползване козметика за цялото семейство - всякакви шампоани, сапуни, мазила и т.н. - в шкафчетата в банята и в тоалетната. Всички препарати - в кошница в шкафа под мивката в кухнята. Прахосмукачка, метли, четки, подочистачки и уреди за почистване - в килера. Торби за пазар, мокри кърпи, тоалетна хартия и еднократни постелки за кучетата - в гардероба на коридора - в кутии под закачалката с "оборотните" връхни дрехи. Оборудване за планина, къмпинг, разни игри, топки и вещи за открито - на рафт в килера (под уредите за почистване). На друг такъв рафт стоят инструментите на съпруга ми и неща за автомобилите ни. Открити тераси нямам, за съжаление, защото сме ги усвоили, но едната я ползваме като мини-стая за почивка и там има шкаф, на който отгоре си редя цветята, а вътре събираме всички тематични украси (елхата за Коледа, топки, играчки, гирлянди, кошницата за великденските яйца, маски за маскаради и Хелоуин, всякакви шапки, свирки и хартиени надписи за рожден ден, посрещане у дома и какво ли не още).
Опитвам се постоянно да поддържам всичко по местата му, защото 6 човека вкъщи е кошмарът на всяка домакиня. Затова често ме критикуват, че предпочитам да ми е "аптека" и всичко да е прибрано някъде, без да имам "украси", но ми стига хаосът в двете детски стаи, където уж всеки месец правим сериозна уборка и след няколко дни вече не се знае кое къде е.

# 507
  • Мнения: 3 788
Скрит текст:
Може ли идея?
Имаме този гардероб: https://www.ikea.bg/bedroom/Wardrobes-Bedroom-Storage/Wardrobes/ … s-28299/50270136/

Под закачалките съм натрупала чаршафи и кърпи за лице/коса/тяло, но ми се иска да ги подредя малко и да заемат по-малко място.
Видях това:

https://jysk.bg/shranenie/garderobi/aksesoari/stelazh-za-gardero … -barkholt-4-kosha

И много ми хареса. Мога да го мушна от едната страна, където седят по-късите дрехи (напр. ризите на ММ) и да натрупам всичко в него, но ми се вижда твърде скъп. В момента няма как да вземем по-голям гардероб, поради липса на място. Нещо подобно като идея да ми дадете? Благодаря!
https://www.ikea.bg/secondary-storage/Small-storage/Storage-boxe … a-18588/30219281/
https://www.ikea.bg/secondary-storage/Small-storage/Storage-boxe … b-50452/00290368/

Благодаря за отговора, но в такива кутии не мисля , че ще ми е удобно, дори да ги навия на руло. Идеята ми беше да се виждат и лесно да се вадят/прибират..Продължавам да търся./.

# 508
  • Мнения: 1 275
Лана..ако намериш по–евтини от тези които си показала моля да споделиш..ще ми бъде полезно!

# 509
  • Мнения: X
предлагам да си сложите рафт/ове, ако  за този гардероб не предлагат в Икеа, може да си купите ПДЧ от бриколажа по ваш размер, самото ПДЧ е евтино (не знам колко струва кантирането)

Общи условия

Активация на акаунт