Енгин Акюрек. Нови и стари проекти – Тема 367

  • 69 216
  • 742
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 34 030


Момичета, интервю на  Дженгиз Семерджиолу  с Енгин Акюрек за сп. „Kelebek“  /част 1/ - превод Light /Свети/.

В КИНОТО СИ ПО-ОСВОБОДЕН. КОГАТО СНИМАШ СЕРИАЛ ТИ ХОДИШ ДВЕ ГОДИНИ С ЕДНА И СЪЩА БРАДА.

В настоящето в Латинска Америка бушува „вятърът“ Енгин Акюрек. За него говорят: „Той е по-популярен от Марадона“... Книгите, които той чете, моментално стават бестселъри в Аржентина. Неговите фенове от Колумбия до Чили дори ми пишат за да питат за Енгин. Намирайки възможност преди премиерата на неговия филм „Поверявам ви децата“, която ще се случи през следващата седмица, аз отидох да се срещна с него и да го разпитам. Ние започнахме с участието му в сериали и стигнахме до писателската му дейност ... обсъждаме откъде изникнаха слуховете за Джансу Дере, след това обсъждахме въпроса има ли си любимо момиче.

Дженгиз С. : Знам, че си родом от Анкара. Мъчно ли ти е за Анкара или си вече истински истанбулец?
Енгин Акюрек: От Анкара съм. Обичам Истанбул, но моето семейство е в Анкара. Родил съм се и съм израснал там. С Анкара връзката ми е различна. Имам чувство за принадлежност. Но ако ми кажеш „ върви и живей там“ ще е сложно и няма да мога да го направя.

Дженгиз С. : Колко братя имаш?
Енгин Акюрек: Имам един брат. Той е банкер. Живеем заедно.

Дженгиз С. : С какво се занимават родителите ти? Когато реши да участваш в конкурса „Звездите на Турция, те не те ли съветваха да избереш друга професия?
Енгин Акюрек: Баща ми е пенсиониран чиновник. Моите родители винаги са ни оставяли да правим изборите си сами. Довериха ми се , за което съм им благодарен. В наше време това беше трудно за тях. Тогава нямаше много конкурси от такъв вид или дори нещо подобно. Съществуваше само шоуто „Поп звезда“. Когато се записах за конкурса, в този момент имах колебания. Предстоеше ми неизвестно какво.

ФАТМАГЮЛ Е ЕДНА УНИВЕРСАЛНА ИСТОРИЯ
Дженгиз С. : Ние сме свикнали сериалите с твое участие да са дълги. А последният ти – „До живот“ – беше кратък. С какво го свързваш?
Енгин Акюрек: Беше 13 серии. Всяка работа я започвам с вяра. Но винаги е възможно зрителят да не хареса историята. Или може и ние да не я разкажем както трябва. Случва се в нашата работа. Ако сега попитате къде е тайната на успеха на тези проекти, които се явяват успешни , никой няма да ви даде точен отговор. И дори след края също никой не може да ви даде правилен отговор.

Дженгиз С. : Защо „Мръсни пари и любов“ имаше успех?
Енгин Акюрек: Струва ми се, че детективската част в него беше много добра. Освен това, любовната история бе много силна. Но сериал не може да се крепи на една любовна история. Нужно е като цяло историята да е силна.

Дженгиз С. : Добре, а как спечели зрителите с „Каква е вината на Фатмагюл“?
Енгин Акюрек: Това е много универсална история. История, с която зрителят може да се сблъска във всяка точка на света, но тя носи и голям риск. Струва ми се , че я разказахме по най-правилния начин. Беше добре дозирана и точно такава, каквато трябва да бъде. Колко хубаво щеше да е, ако и сега се разказваха такива истории! Но не виждам подобни на екрана.

Дженгиз С. : В момента с какво се занимаваш?
Енгин Акюрек: Сега заснех филм. В момента изживявам вълненията около него. Имам намерение да направя нещо и по телевизионен проект. В момента нямам предвид нищо конкретно, но мисля, че до септември ще стане известно.

Дженгиз С. : Когато бях в Барселона и докато превключвах каналите, видях че излъчват сериала „Каква е вината на Фатмагюл“. Ти имаш много сериозна маса фенове и в Латинска Америка. Как се чувстваш от това?
Енгин Акюрек: Много се гордея с това. Испания е много важна. Досега не успявахме да пробием в техните телевизии. Струва ми се, че това, че са започнали да ни излъчват, е голям успех. „Каква е вината на Фатмагюл“ е сериал, успешен във всяка страна. Може би, вратата, която той отвори, да помогне и на други наши сериали за Испания и Латинска Америка.

Дженгиз С. : На какво отдаваш голямата си популярност в Латинска Америка?
Енгин Акюрек: Кълна се, трябва да питате тях. Много ми е трудно да обясня нещо, свързано с мен самия. Преди ни гледаха хора от нашия географски регион и до известна степен ги разбирах. Но ако турски сериали се гледат на другия край на света, ситуацията е вече малко социологическа. Няма да е лошо някой да направи изследване и да напише разработка по тези проблеми. Несъмнено има някакъв общ знаменател. Може би, помните, че в един период в Америка много се търсеха средиземноморските актьори. Струва ми се, че това е свързано с техните емоции и сърдечност. Може би нашият начин на изразяване на чувствата им допада.

Дженгиз С. : Покрай сериалите там се появи феномен като „Енгин Акюрек“. Казват, че си надминал по популярност самия Марадона.
Енгин Акюрек: Сравнението с Мародана е много мило. В някои страни си има концепции, които не могат да бъдат надминати. Възможно е в страните, за които говорим, да им е омръзнало да гледат американски сериали.

Дженгиз С. : Сигурен съм, че латиноамериканските ти феновети пишат в социалните мрежи.
Енгин Акюрек: Аз не присъствам в социалните мрежи. Но виждам всичко, което пишат за мен. Не е задължително да имаш акаунт за това. Така и никога не съм имал такъв.

Дженгиз С. : Ти живееш скрито?
Енгин Акюрек: Не знам... От кого да се крия? Не считам, че животът ми е затворен. На практика имам си свой живот. В тази професия има неща, които правиш публично и всички го очакват от теб. Не знам, може би, защото аз не ги правя, затова създавам такова впечатление.

Дженгиз С. : Няма те в социалните мрежи, ти не водиш нощен живот, за теб не пишат често новини за любовите ти... затова създаваш впечатление за затворен живот.
Енгин Акюрек: Аз не се усещам така. Мисля, че в живота – доколкото е възможно – съм екстроверт. Дори да не работех това, пак щях да си бъда такъв. Но това не значи, че щом работя това, непременно трябва да променя по някакъв начин живота си.

Дженгиз С. : Какъв живот водиш? С какво предимно се занимаваш?
Енгин Акюрек: Имам си свой живот в азиатската част на Истанбул. Основно съм там. Моите приятели и обкръжението ми също са там. Ако нямам работа, не посещавам европейската част. Докато не работя, правя неща, които заради заетостта си и липсата на време преди не съм успял да свърша.

Дженгиз С. : Кои са най-близките ти приятели?
Енгин Акюрек: Имам приятели актьори, също приятели от квартала, както и приятели от Анкара, с които общувам. Обичам да прекарвам времето си сам със себе си. Обожавам да ида някъде и да почета книга.

Дженгиз С. : Когато видяха, че четеш Пол Остър, тази книга стана бестселър в Аржентина.
Енгин Акюрек: Това истина ли е? Ако е истина, то аз съм станал причина за нещо много хубаво.

Дженгиз С. : Харесваш ли Пол Остър?
Енгин Акюрек: Много. Мисля, че към момента той е един от най-добрите писатели от живите сега.


Следва продължение....

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 23:35 от mariana51

# 316
  • Мнения: 3 243


Цитат
Дженгиз С. : Кои са най-близките ти приятели?
Енгин Акюрек: Имам приятели актьори, също приятели от квартала, както и приятели от Анкара, с които общувам. Обичам да прекарвам времето си сам със себе си. Обожавам да изляза някъде и да почета книга.

Ето защо, когато феновете  са го снимали някъде в заведение, той е все с книга в ръката!  
Обича да излезе някъде и да почете книга!

# 317
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 630
Лелееее,няма изчитане на новините днес!Много,много благодаря,Марианче,Свети! bouquet bouquet bouquetЗдравейте на всички сега.Толкова много материал за четене и за размисъл!Пу,пу пу,да не ни урочаса някой!
за заглавието на филма:и аз мисля,че така,както сте го превели в началото,е добре."Поверявам ти децата" звучи добре.Но каквото и име да изписваме,съдържанието е това,което ни интересува.
Ох,бе момичета,след такава голяма суша,сега направо да се чуди човек от къда да започне!Невероятно удоволствие изпитвам от потвърждението на това,което ние знаем вече-Енгин е сериозен,отговорен мъж!Затова е и обичан по целия свят.

# 318
  • Мнения: 23 196


Момичета, интервю на  Дженгиз Семерджиолу  с Енгин Акюрек за сп. „Kelebek“  /част 1/ - превод Light /Свети/.

Скрит текст:
В КИНОТО СИ ПО-ОСВОБОДЕН.  КОГАТО СНИМАШ СЕРИАЛ ТИ ХОДИШ ДВЕ ГОДИНИ С ЕДНА И СЪЩА БРАДА.

В настоящето в Латинска Америка бушува  „вятърът“ Енгин Акюрек. За него говорят:  „Той е по-популярен от Марадона“... Книгите, които той  чете, моментално стават бестселъри в Аржентина. Неговите фенове от Колумбия до Чили дори ми пишат  за да питат за Енгин. Намирайки  възможност преди  премиерата на неговия филм „Поверявам ви децата“, която ще се случи през следващата седмица, аз отидох да се срещна с него и да го разпитам.  Ние започнахме  с участието му  в сериали и стигнахме до писателската му дейност ... обсъждаме откъде изникнаха  слуховете за Джансу Дере, след това обсъждахме въпроса има ли си любимо момиче.

Дженгиз С. : Знам, че си родом от Анкара. Мъчно ли ти е за Анкара или си вече истински истанбулец?
Енгин Акюрек: Да, от Анкара съм. Обичам Истанбул, но моето семейство е в Анкара. Родил съм се и съм израснал там. С Анкара връзката ми  е различна. Имам чувство за принадлежност. Но ако ми кажеш „ върви и живей там“, ще е сложно и  няма да мога да го направя.

Дженгиз С. : Колко братя имаш?
Енгин Акюрек: Имам един брат. Той е банкер. Живеем заедно.

Дженгиз С. : С какво се занимават  родителите ти? Когато реши да участваш в конкурса  „Звездите на Турция, те не те ли съветваха да избереш друга професия?
Енгин Акюрек: Баща ми е вече пенсиониран чиновник. Моите родители винаги са ни оставяли да правим изборите си сами. Довериха ми се , за което  съм им благодарен. В наше време  това беше трудно за тях.   Тогава нямаше много конкурси от такъв вид  или дори нещо подобно.  Съществуваше само шоуто „Поп звезда“. Когато се записах за конкурса, в този момент имах колебания. Предстоеше ми неизвестно какво.

ФАТМАГЮЛ Е ЕДНА УНИВЕРСАЛНА ИСТОРИЯ
Дженгиз С. : Ние сме свикнали сериалите с твое участие  да са дълги. А последният ти – „До живот“ – беше кратък. Коя е причината според теб?
Енгин Акюрек: Беше 13 серии. Всяка работа я започвам с вяра. Но  винаги е възможно зрителят да не хареса историята. Или може и ние да не я разкажем по точния  начин. Случва се в нашата работа. Ако сега попитате къде е тайната на успеха на тези проекти, които се явяват успешни , никой няма да ви даде точен отговор.   И дори след края също никой не може да ви даде правилен отговор.

Дженгиз С. : Защо „Черни пари и любов“ имаше успех?
Енгин Акюрек: Струва ми се, че детективската част  в него беше много добра. Освен това, любовната история бе много силна. Но сериал не може да се  крепи на една  любовна история. Нужно е като цяло историята да е силна.

Дженгиз С. : Добре, а как  спечели зрителите с  „Каква е вината на Фатмагюл“?
Енгин Акюрек: Това е много универсална история.  История, с която зрителят може да се сблъска във всяка точка на света, но тя носи  и  голям риск. Струва ми се , че я разказахме по най-правилния начин. Беше добре дозирана и точно такава, каквато трябва да бъде. Колко хубаво щеше да е, ако и сега се разказваха такива истории! Но не виждам подобни на екрана.

Дженгиз С. : В момента с какво се занимаваш?
Енгин Акюрек: Сега заснех филм. В момента изживявам вълненията около него. Имам намерение да  направя нещо и по телевизионен проект. В момента нямам предвид нищо конкретно, но мисля, че до септември ще стане известно.

Дженгиз С. : Когато бях в  Барселона и докато превключвах каналите, видях че излъчват сериала „Каква е вината на Фатмагюл“. Ти имаш много сериозна маса фенове и в Латинска Америка. Как се чувстваш от това?
Енгин Акюрек: Много се гордея с това. Испания е много важна. Досега не успявахме да пробием в техните телевизии. Струва ми се, че това, че са започнали да ни излъчват, е голям успех. „Каква е вината на Фатмагюл“ е сериал, успешен  във всяка страна. Може би, вратата, която той отвори, да помогне и на други наши сериали за Испания и Латинска Америка.

Дженгиз С. : На какво отдаваш голямата си популярност в Латинска Америка?
Енгин Акюрек: Кълна се, трябва да питате тях. Много ми е трудно да обясня нещо, свързано с мен самия. Преди ни гледаха хора от нашия географски регион и до известна степен ги  разбирах. Но ако турски сериали се гледат на другия край на света, ситуацията е вече малко социологическа. Няма да е  лошо някой да направи изследване и да напише разработка  по тези проблеми. Несъмнено има някакъв общ знаменател. Може би, помните, че в един период в Америка много се търсеха средиземноморските актьори. Струва ми се, че това е свързано с техните емоции и сърдечност. Може би нашият начин на изразяване на чувствата им допада.

Дженгиз С. : Покрай сериалите там се появи феномен като „Енгин Акюрек“. Казват, че си надминал по популярност самия Марадона.
Енгин Акюрек: Сравнението с Мародана е много мило. В някои страни си има концепции, които не могат да бъдат надминати. Възможно е в страните, за които говорим, да им  е омръзнало да гледат американски сериали.

Дженгиз С. : Сигурен съм, че латиноамериканските ти обожателки ти пишат в социалните мрежи.
Енгин Акюрек: Аз не присъствам в социалните мрежи. Но виждам всичко, което пишат за мен. Не е задължително да имаш акаунт за това. Така и никога не съм имал такъв.

Дженгиз С. : Ти живееш скрито?
Енгин Акюрек: Не знам... От кого да се крия? Не считам, че животът ми е затворен. На практика имам си свой живот. В тази професия има неща, които правиш публично и всички го очакват от теб. Не знам,  може би, защото аз не ги правя, затова създавам такова впечатление.

Дженгиз С. : Няма те в социалните мрежи, ти не водиш нощен живот, за теб не пишат често новини за любовите ти... затова създаваш впечатление за затворен живот.
Енгин Акюрек: Аз не  усещам такова нещо. Мисля, че в живота – доколкото е възможно – съм екстроверт. Дори да не работех това, пак щях да си бъда такъв. Но това не значи, че щом работя това, непременно трябва да променя по някакъв начин живота си.

Дженгиз С. : Какъв живот водиш? С какво предимно се занимаваш?
Енгин Акюрек: Имам си свой живот в азиатската част на Истанбул. И основно съм там. Моите приятели и обкръжението ми също живеят там. Ако нямам работа, не посещавам европейската част. Тъй като в момента не работя, правя неща, които заради заетостта си и липсата на време преди не съм успял да свърша.

Дженгиз С. : Кои са най-близките ти приятели?
Енгин Акюрек: Имам приятели актьори, също приятели от квартала, както и приятели от Анкара, с които общувам. Обичам да прекарвам времето си сам със себе си. Обожавам да изляза някъде и да почета книга.

Дженгиз С. : Когато видяха, че  четеш Пол Остър, тази книга стана бестселър в Аржентина.
Енгин Акюрек:Това  истина ли е? Ако е истина, то аз  съм станал причина за нещо много хубаво.

Дженгиз С. : Харесваш ли Пол Остър?
Енгин Акюрек: Много. Мисля, че към момента той е един от най-добрите писатели от живите сега.


Следва продължение....

Свети за превода

Днес направо сме затрупани с приятни емоции, настроение и красота. Което е прекрасно!
И  отговорността за това се пада на нашия талантлив, чаровен и харизматичен Енгин!  txtloves
Момичета, заслужавате най-малкото цветя и почерпка за всички преводи, новини, снимки, разяснения и обяснения, споделени мнения...
Чак ви завиждам на възможността да можете да търсите и слагате информация другата седмица. Аз ще съм временно само телефонна.


Скрит текст:

# 319
  • Мнения: 4 133
Леле, Енгин се е променил толкова много, в първият момент като видях новите снимки и зяпнах от изненада. Crazy Заякнал е много, сигурно ходи на фитнес. Изглежда страхотно, облича се с вкус, визията му е безупречна!  Kissing Heart

Страхотни интервюта, много се радвам, че ще го гледаме във филм. Нямам търпение вече. Simple Smile

Единственото, което ме притесни в интервютата е, че спомена, че иска да се насочи повече към киното, а на нас ни се иска да го гледаме и в сериали, защото така имаме възможност да го гледаме по-дълго! Simple Smile Енгин е в страхотна форма в момента и наистина трябва да използва това и да снима и филми, и сериали, сигурна съм, че има предложения, само да избере нещо, което си заслужава! Simple Smile

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 34 030


/част 2/ - превод Light /Свети/.

МНОГО ХУБАВИ ИСТОРИИ РАЗКАЗВАМЕ ТВЪРДЕ ПОСРЕДСТВЕНО
Дженгиз С.: Когато четеш добри романи, казваш ли си: „Какво пишат хората, а какво играем ние!“?
Енгин Акюрек: Мисля, че в нашите истории няма проблем. Имаме проблем с начина на представянето им. Нима по тези земи можем да страдаме от недостиг на истории? Те извират отвсякъде. Някои смятат, че успехът на нашите сериали е случаен, но аз не мисля така. Ако покажем същата работа и постижения в киното, тогава в ръцете ни ще има успех в световен мащаб. Тоест, ние разказваме доста посредствено иначе добри истории. А също, помислете за американското кино. Колко добре разказват иначе посредствени истории. Обобщението за  турското кино е това, че посредствено разказва много добри истории .

Дженгиз С.: А Чаан Ърмак как разказва историята?
Енгин Акюрек: Според мен, много добре. Още не съм гледал филма, но тъй като се снимах в него, знам с какви чувства е изпълнен.

Дженгиз С.: Отново ли ще плачем?
Енгин Акюрек: Възможно е да поплачете. Считам, че филмът е много романтичен. В същото време, ще ви застави да бъдете  в напрежение. Може и да се изплашите. Има от всичко по малко. Като цяло, може да се каже, че това  е „психологически трилър“. Мисля, че ако този филм има успех, след него ще бъдат снимани още филми в същия жанр, с такива оттенъци.

Дженгиз С.: Какъв е оттенъкът на филма „Поверявам ти децата“?
Енгин Акюрек: В тази история има тайна, затова не бих искал  предварително  да разкривам  сюжетната линия. Много от нас живеят в съвременните градове. И поради тази причина сме силно обременени. Нашето душевно състояние е такова, че независимо от болката даваме вид, че животът продължава. И аз не знам как да се избавим от това. Всъщност филмът разказва именно за това. Как един човек се среща лице в лице с миналото, с травмата си и със самия себе си.

Дженгиз С.: Тогава заглавието „Поверявам ти децата“ идва точно оттам...
Енгин Акюрек: Всъщност, това е обръщение към зрителите. Всички тези чувства се поверяват на вас.

Дженгиз С.: По-рано работили ли сте с Чаан Ърмак?
Енгин Акюрек: Не сме работили. Преди всичко съм много щастлив, че го опознах като човек. Това, че в този бизнес има  хора като него, ме кара да се чувствам добре. Чаан  и като човек, и като режисьор  е много специален. Нека  винаги да създава и да го има. Той има идеи за  много хубави истории.

ТОЗИ ФИЛМ ЩЕ ПРИНУДИ ЗРИТЕЛЯТ  ДА СЕ ИЗПРАВИ САМ СРЕЩУ СЕБЕ СИ
Дженгиз С. : „Малък септемврийски проблем“ бе много добър филм. Смяташ ли, че ти е провървяло в киното? Как мислиш, този филм сега ще го надмине ли?
Енгин Акюрек: Това бе много добър филм. Мисля, че повечето почитатели на „Малък септемврийски проблем“ ще харесат също и „Поверявам ти децата“. Защото и този филм бе тежък за възприемане. Това беше филм за любов и  до последно принуждаваше зрителите да се питат: „Какво става? Какво става там?“. И този филм също ще събуди чувство на любопитство. Мисля, че се получи много добър филм. Ще накара зрителя да се изправи сам срещу себе си. Ние направихме филма,  но той ще бъде завършен съвместно със зрителите. Мисля, че всеки  ще излезе от залата с различни чувства.

Дженгиз С.: Кога заснехте филма?
Енгин Акюрек: Ние го снимахме през октомври. Но завършителната работа продължи дълго.

Дженгиз С.: Кога  е премиерата?
Енгин Акюрек: На 21 март, сряда.

Дженгиз С.: Казват, че филмите са по-дълготрайни.  По време на заснемането на филми, по- концентриран ли си?
Енгин Акюрек: Когато играя в сериал, нося героя в себе си през цялото време на заснемане.  Затова е нужно много внимателно да се избира, за да не ви доскучее. Ако започнете работа в проект, в който не сте убеден, че трябва да играете, след  осмата серия ще ви омръзне. Или пък ако си мислите: „Моят герой не би постъпил така“, ще започнете  да манипулирате историята и да я изместите в съвършено различна посока.  От друга страна животът си тече. Налага се 1.5 – 2 години да се живее с една и съща прическа и брада. В този аспект  киното е по-свободено и удобно. Ако харесате историята, то истински може  да се потопите в нея.

Дженгиз С.: До днес имал ли скучна роля?
Енгин Акюрек: Слава Богу, не съм имал. Причината за интервалите на изчакване е внимателно да се отърся от  всичко, тясно свързано с героя.  За да си върша работата и тя да не ми доскучее. Ако не си обичате  ролята, може и да ви омръзне.

НАЙ-ДОБРЕ РОЛЯТА НА ФАТИХ СУЛТАН МЕХМЕД ЩЕ ИЗИГРАЕ Кенан Имирзалъолу
Дженгиз С.: Хареса ли ти ролята на Фатих султан Мехмед  в изпълнение на Кенан Имирзалъолу ?
Енгин Акюрек:  В университета изучавах история.  Говоря от сърце,  желая им успех. Ако подобни проекти не успеят, обикновено никога отново не се прави  нещо подобно. Желая им успех, за да могат да се снимат още такива неща. Защото в нашата история има много красиви събития. И смятам, че сред онези, които биха се справили най- добре с тази роля  е Кенан. Освен това, той е и мой приятел.

ИСКАМ ДА ЗАСНЕМА ИСТОРИЯ, КОЯТО ДА НАПИША САМ
Дженгиз С.: В Саудитска Арабия забраниха турските сериали. Какво мислиш по този повод?
Енгин Акюрек: Считам, че всичко това ще премине. Няма да остане така завинаги.

Дженгиз С.: Ти имаш много арабски фенове. Посещавал  ли си арабските страни? Много актьори получават покани да отидат и изкарват много пари.
Енгин Акюрек: Не, не съм бил. Но за това трябва да питате не мен, а моя мениджър. Явно не ни е попадал подходящ проект за там. В качеството си на турист също не съм бил в тези региони.  Защото там пак ще ми се отвори работа. Обичам да пътувам без да съставям план и програма. През последната година и половина съм в процес на писане и четене. Прииска ми се да спра  и да пиша. И това ми повлия добре. Възможно е след излизането на филма пак да избягам нанякъде.

Дженгиз С.: Но ти често ходиш в Каш..
Енгин Акюрек: Каш е нещо,  което е известно. Аз ходя там, за да се гмуркам.  Всъщност посещавам  много  места.

Дженгиз С.: Ти каза : „Аз пиша“. Какво пишеш?
Енгин Акюрек:  Пиша разкази.  Имаме  списание  Kafasına göre. То излиза веднъж на два месеца. Занимавам се със съдържанието му и освен това, публикувам свои разкази. Изпращаме  го и в чужбина, има много желаещи. И това ме прави много щастлив. Хората го превеждат на различни езици и четат. Това е много ценно. Историите в списанието са много разнообразни.

Дженгиз С.:  Пишеш ли сценарии?
Енгин Акюрек: Да. Дай Боже, за в бъдеще и това ще направя.

Дженгиз С.:  А мечтаеш ли да станеш режисьор?
Енгин Акюрек: По принцип, да. Защото, като започнете да пишете,  то разбирате, че трябва да заснемете това, което е в главата ви.

Дженгиз С.:  Това не е ли егоистично?
Енгин Акюрек: Ако искате да разкажете написана от вас история и тя е свързана с вашия вътрешен свят, трябва да я снимате вие. Не се виждам като писател или сценарист. Това са различни неща. Аз описвам своите чувства и усещания като актьор. Не смятам, че това е писателстване. Би било неуважение към писателското изкуство.

Следва продължение...

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 21:01 от mariana51

# 321
  • Мнения: 3 243



/част 2/ - превод Light /Свети/.

МНОГО ХУБАВИ ИСТОРИИ РАЗКАЗВАМЕ ТВЪРДЕ ПОСРЕДСТВЕНО


Скрит текст:
Дженгиз С.: Когато четеш добри романи, казваш ли си: „Какво пишат хората, а какво играем ние!“?
Енгин Акюрек: Мисля, че в нашите истории няма проблем. Имаме проблем с начина на представянето им. Нима по тези земи можем да страдаме от недостиг на истории? Те извират отвсякъде. Някои смятат, че успехът на нашите сериали е случаен, но аз не мисля така. Ако покажем същата работа и постижения в киното, тогава в ръцете ни ще има успех в световен мащаб. Тоест, ние разказваме доста посредствено иначе добри истории. А също, помислете за американското кино. Колко добре разказват иначе посредствени истории. Обобщението за  турското кино е това, че посредствено разказва много добри истории .

Дженгиз С.: А Чаан Ърмак как разказва историята?
Енгин Акюрек: Според мен, много добре. Още не съм гледал филма, но тъй като се снимах в него, знам с какви чувства е изпълнен.

Дженгиз С.: Отново ли ще плачем?
Енгин Акюрек: Възможно е да поплачете. Считам, че филмът е много романтичен. В същото време, ще ви застави да бъдете  в напрежение. Може и да се изплашите. Има от всичко по малко. Като цяло, може да се каже, че това  е „психологически трилър“. Мисля, че ако този филм има успех, след него ще бъдат снимани още филми в същия жанр, с такива оттенъци.

Дженгиз С.: Какъв е оттенъкът на филма „Поверявам ти децата“?
Енгин Акюрек: В тази история има тайна, затова не бих искал  предварително  да разкривам  сюжетната линия. Много от нас живеят в съвременните градове. И поради тази причина сме силно обременени. Нашето душевно състояние е такова, че независимо от болката даваме вид, че животът продължава. И аз не знам как да се избавим от това. Всъщност филмът разказва именно за това. Как един човек се среща лице в лице с миналото, с травмата си и със самия себе си.

Дженгиз С.: Тогава заглавието „Поверявам ти децата“ идва точно оттам...
Енгин Акюрек: Всъщност, това е обръщение към зрителите. Всички тези чувства се поверяват на вас.

Дженгиз С.: По-рано работили ли сте с Чаан Ърмак?
Енгин Акюрек: Не сме работили. Преди всичко съм много щастлив, че го опознах като човек. Това, че в този бизнес има  хора като него, ме кара да се чувствам добре. Чаан  и като човек, и като режисьор  е много специален. Нека  винаги да създава и да го има. Той има идеи за  много хубави истории.

ТОЗИ ФИЛМ ЩЕ ПРИНУДИ ЗРИТЕЛЯТ  ДА СЕ ИЗПРАВИ САМ СРЕЩУ СЕБЕ СИ
Дженгиз С. : „Малък септемврийски проблем“ бе много добър филм. Смяташ ли, че ти е провървяло в киното? Как мислиш, този филм сега ще го надмине ли?
Енгин Акюрек: Това бе много добър филм. Мисля, че повечето почитатели на „Малък септемврийски проблем“ ще харесат също и „Поверявам ти децата“. Защото и този филм бе тежък за възприемане. Това беше филм за любов и  до последно принуждаваше зрителите да се питат: „Какво става? Какво става там?“. И този филм също ще събуди чувство на любопитство. Мисля, че се получи много добър филм. Ще накара зрителя да се изправи сам срещу себе си. Ние направихме филма,  но той ще бъде завършен съвместно със зрителите. Мисля, че всеки  ще излезе от залата с различни чувства.

Дженгиз С.: Кога заснехте филма?
Енгин Акюрек: Ние го снимахме през октомври. Но завършителната работа продължи дълго.

Дженгиз С.: Кога  е премиерата?
Енгин Акюрек: На 21 март, сряда.

Дженгиз С.: Казват, че филмите са по-дълготрайни.  По време на заснемането на филми, по- концентриран ли си?
Енгин Акюрек: Когато играя в сериал, нося героя в себе си през цялото време на заснемане.  Затова е нужно много внимателно да се избира, за да не ви доскучее. Ако започнете работа в проект, в който не сте убеден, че трябва да играете, след  осмата серия ще ви омръзне. Или пък ако си мислите: „Моят герой не би постъпил така“, ще започнете  да манипулирате историята и да я изместите в съвършено различна посока.  От друга страна животът си тече. Налага се 1.5 – 2 години да се живее с една и съща прическа и брада. В този аспект  киното е по-свободено и удобно. Ако харесате историята, то истински може  да се потопите в нея.

Дженгиз С.: До днес имал ли скучна роля?
Енгин Акюрек: Слава Богу, не съм имал. Причината за интервалите на изчакване е внимателно да се отърся от  всичко, тясно свързано с героя.  За да си върша работата и тя да не ми доскучее. Ако не си обичате  ролята, може и да ви омръзне.

НАЙ-ДОБРЕ РОЛЯТА НА ФАТИХ СУЛТАН МЕХМЕД ЩЕ ИЗИГРАЕ Кенан Имирзалъолу
Дженгиз С.: Хареса ли ти ролята на Фатих султан Мехмед  в изпълнение на Кенан Имирзалъолу ?
Енгин Акюрек:  В университета изучавах история.  Говоря от сърце,  желая им успех. Ако подобни проекти не успеят, обикновено никога отново не се прави  нещо подобно. Желая им успех, за да могат да се снимат още такива неща. Защото в нашата история има много красиви събития. И смятам, че сред онези, които биха се справили най- добре с тази роля  е Кенан. Освен това, той е и мой приятел.

ИСКАМ ДА ЗАСНЕМА ИСТОРИЯ, КОЯТО ДА НАПИША САМ
Дженгиз С.: В Саудитска Арабия забраниха турските сериали. Какво мислиш по този повод?
Енгин Акюрек: Считам, че всичко това ще премине. Няма да остане така завинаги.

Дженгиз С.: Ти имаш много арабски фенове. Посещавал  ли си арабските страни? Много актьори получават покани да отидат и изкарват много пари.
Енгин Акюрек: Не, не съм бил. Но за това трябва да питате не мен, а моя мениджър. Явно не ни е попадал подходящ проект за там. В качеството си на турист също не съм бил в тези региони.  Защото там пак ще ми се отвори работа. Обичам да пътувам без да съставям план и програма. През последната година и половина съм в процес на писане и четене. Прииска ми се да спра  и да пиша. И това ми повлия добре. Възможно е след излизането на филма пак да избягам нанякъде.

Дженгиз С.: Но ти често ходиш в Каш..
Енгин Акюрек: Каш е нещо,  което е известно. Аз ходя там, за да се гмуркам.  Всъщност посещавам  много  места.

Дженгиз С.: Ти каза : „Аз пиша“. Какво пишеш?
Енгин Акюрек:  Пиша разкази.  Имаме  списание  Kafasına göre. То излиза веднъж на два месеца. Занимавам се със съдържанието му и освен това, публикувам свои разкази. Изпращаме  го и в чужбина, има много желаещи. И това ме прави много щастлив. Хората го превеждат на различни езици и четат. Това е много ценно. Историите в списанието са много разнообразни.

Дженгиз С.:  Пишеш ли сценарии?
Енгин Акюрек: Да. Дай Боже, за в бъдеще и това ще направя.

Дженгиз С.:  А мечтаеш ли да станеш режисьор?
Енгин Акюрек: По принцип, да. Защото, като започнете да пишете,  то разбирате, че трябва да заснемете това, което е в главата ви.

Дженгиз С.:  Това не е ли егоистично?
Енгин Акюрек: Ако искате да разкажете написана от вас история и тя е свързана с вашия вътрешен свят, трябва да я снимате вие. Не се виждам като писател или сценарист. Това са различни неща. Аз описвам своите чувства и усещания като актьор. Не смятам, че това е писателстване. Би било неуважение към писателското изкуство.
Марианка Hug Свети Hug благодаря ви!

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 21:28 от mari52

# 322
  • Мнения: 23 196


/част 2/ - превод Light /Свети/.

Скрит текст:
МНОГО ХУБАВИ ИСТОРИИ РАЗКАЗВАМЕ ТВЪРДЕ ПОСРЕДСТВЕНО
Дженгиз С.: Когато четеш добри романи, казваш ли си: „Какво пишат хората, а какво играем ние!“?
Енгин Акюрек: Мисля, че в нашите истории няма проблем. Имаме проблем с начина на представянето им. Нима по тези земи можем да страдаме от недостиг на истории? Те извират отвсякъде. Някои смятат, че успехът на нашите сериали е случаен, но аз не мисля така. Ако покажем същата работа и постижения в киното, тогава в ръцете ни ще има успех в световен мащаб. Тоест, ние разказваме доста посредствено иначе добри истории. А също, помислете за американското кино. Колко добре разказват иначе посредствени истории. Обобщението за  турското кино е това, че посредствено разказва много добри истории .

Дженгиз С.: А Чаан Ърмак как разказва историята?
Енгин Акюрек: Според мен, много добре. Още не съм гледал филма, но тъй като се снимах в него, знам с какви чувства е изпълнен.

Дженгиз С.: Отново ли ще плачем?
Енгин Акюрек: Възможно е да поплачете. Считам, че филмът е много романтичен. В същото време, ще ви застави да бъдете  в напрежение. Може и да се изплашите. Има от всичко по малко. Като цяло, може да се каже, че това  е „психологически трилър“. Мисля, че ако този филм има успех, след него ще бъдат снимани още филми в същия жанр, с такива оттенъци.

Дженгиз С.: Какъв е оттенъкът на филма „Поверявам ти децата“?
Енгин Акюрек: В тази история има тайна, затова не бих искал  предварително  да разкривам  сюжетната линия. Много от нас живеят в съвременните градове. И поради тази причина сме силно обременени. Нашето душевно състояние е такова, че независимо от болката даваме вид, че животът продължава. И аз не знам как да се избавим от това. Всъщност филмът разказва именно за това. Как един човек се среща лице в лице с миналото, с травмата си и със самия себе си.

Дженгиз С.: Тогава заглавието „На теб поверявам децата“ идва точно оттам...
Енгин Акюрек: Всъщност, това е обръщение към зрителите. Всички тези чувства се поверяват на вас.

Дженгиз С.: По-рано работили ли сте с Чаан Ърмак?
Енгин Акюрек: Не сме работили. Преди всичко съм много щастлив, че го опознах като човек. Това, че в този бизнес има  хора като него, ме кара да се чувствам добре. Чаан  и като човек, и като режисьор  е много специален. Нека  винаги да създава и да го има. Той има идеи за  много хубави истории.

ТОЗИ ФИЛМ ЩЕ ПРИНУДИ ЗРИТЕЛЯТ  ДА СЕ ИЗПРАВИ САМ СРЕЩУ СЕБЕ СИ
Дженгиз С. : „Малък септемврийски проблем“ бе много добър филм. Смяташ ли, че ти е провървяло в киното? Как мислиш, този филм сега ще го надмине ли?
Енгин Акюрек: Това бе много добър филм. Мисля, че повечето почитатели на „Малкият  проблем на Ейлюл“ ще харесат също и „Поверявам ти децата“. Защото и този филм бе тежък за възприемане. Това беше филм за любов и  до последно принуждаваше зрителите да се питат: „Какво става? Какво става там?“. И този филм също ще събуди чувство на любопитство. Мисля, че се получи много добър филм. Ще накара зрителя да се изправи сам срещу себе си. Ние направихме филма,  но той ще бъде завършен съвместно със зрителите. Мисля, че всеки  ще излезе от залата с различни чувства.

Дженгиз С.: Кога заснехте филма?
Енгин Акюрек: Ние го снимахме през октомври. Но завършителната работа продължи дълго.

Дженгиз С.: Кога  е премиерата?
Енгин Акюрек: На 21 март, сряда.

Дженгиз С.: Казват, че филмите са по-дълготрайни.  По време на заснемането на филми, по- концентриран ли си?
Енгин Акюрек: Когато играя в сериал, нося героя в себе си през цялото време на заснемане.  Затова е нужно да много внимателно да се избира, за да не ви доскучее. Ако започнете работа в проект, в който не сте убеден, че трябва да играете, след  осмата серия ще ви омръзне. Или пък ако си мислите: „Моят герой не би постъпил така“, ще започнете  да манипулирате историята и да я изместите в съвършено различна посока.  От друга страна животът си тече. Налага се 1.5 – 2 години да се живее с една и съща прическа и брада. В този аспект  киното е по-свободено и удобно. Ако харесате историята, то истински може  да се потопите в нея.

Дженгиз С.: До днес имал ли скучна роля?
Енгин Акюрек: Слава Богу, не съм имал. Причината за интервалите на изчакване е внимателно да се отърся от  всичко, тясно свързано с героя.  За да си върша работата и тя да не ми доскучее. Ако не си обичате  ролята, може и да ви омръзне.

НАЙ-ДОБРЕ РОЛЯТА НА ФАТИХ СУЛТАН МЕХМЕД ЩЕ ИЗИГРАЕ Кенан Имирзалъолу
Дженгиз С.: Хареса ли ти ролята на Фатих султан Мехмед  в изпълнение на Кенан Имирзалъолу ?
Енгин Акюрек:  В университета изучавах история.  Говоря от сърце,  желая им успех. Ако подобни проекти не успеят, обикновено никога отново не се прави  нещо подобно. Желая им успех, за да могат да се снимат още такива неща. Защото в нашата история има много красиви събития. И смятам, че сред онези, които биха се справили най- добре с тази роля  е Кенан. Освен това, той е и мой приятел.

ИСКАМ ДА ЗАСНЕМА ИСТОРИЯ, КОЯТО ДА НАПИША САМ
Дженгиз С.: В Саудитска Арабия забраниха турските сериали. Какво мислиш по този повод?
Енгин Акюрек: Считам, че всичко това ще премине. Няма да остане така завинаги.

Дженгиз С.: Ти имаш много арабски фенове. Посещавал  ли си арабските страни? Много актьори получават покани да отидат и изкарват много пари.
Енгин Акюрек: Не, не съм бил. Но за това трябва да питате не мен, а моя мениджър. Явно не ни е попадал подходящ проект за там. В качеството си на турист също не съм бил в тези региони.  Защото там пак ще ми се отвори работа. Обичам да пътувам без да съставям план и програма. През последната година и половина съм в процес на писане и четене. Прииска ми се да спра  и да пиша. И това ми повлия добре. Възможно е след излизането на филма пак да избягам нанякъде.

Дженгиз С.: Но ти често ходиш в Каш..
Енгин Акюрек: Каш е нещо,  което е известно. Аз ходя там, за да се гмуркам.  Всъщност посещавам  много  места.

Дженгиз С.: Ти каза : „Аз пиша“. Какво пишеш?
Енгин Акюрек:  Пиша разкази.  Имаме  списание  Kafasına göre. То излиза веднъж на два месеца. Занимавам се със съдържанието му и освен това, публикувам свои разкази. Изпращаме  го и в чужбина, има много желаещи. И това ме прави много щастлив. Хората го превеждат на различни езици и четат. Това е много ценно. Историите в списанието са много разнообразни.

Дженгиз С.:  Пишеш ли сценарии?
Енгин Акюрек: Да. Дай Боже, за в бъдеще и това ще направя.

Дженгиз С.:  А мечтаеш ли да станеш режисьор?
Енгин Акюрек: По принцип, да. Защото, като започнте да пишете,  то разбирате, че трябва да заснемете това, което е в главата ви.

Дженгиз С.:  Това не е ли егоистично?
Енгин Акюрек: Ако искате да разкажете написана от вас история и тя е свързана с вашия вътрешен свят, трябва да я снимате вие. Не се виждам като писател или сценарист. Това са различни неща. Аз описвам своите чувства и усещания като актьор. Не смятам, че това е писателстване. Би било неуважение към писателското изкуство.

Следва продължение...

Хиляди благодарности за всичко!
Направо сте разкошни момичета Two Hearts но предполагам и уморени от толкова труд, при това в почивния ден.
Кафето беше в предната благодарност - сега ще е нещо друго.
newsm03

Скрит текст:

# 323
  • Мнения: 3 243





Сладури.........!

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 34 030


/част 3/ - превод Light /Свети/.

ТУРСКОТО КИНО ОСТАНА ЗАКЛЕЩЕНО МЕЖДУ МЕЛОДРАМИТЕ И КОМЕДИИТЕ
Дженгиз С. : През последните години в турското кино по касовите приходи стана ясно, че бъдещето е в комедиите. Какво ще кажеш? Ти следиш ли комедийните филми?
Енгин Акюрек: Гледам всичко. Голям любител съм на киното и следя всичко – и нашите, и чуждите филми. Нашият проблем  е, че турското кино има много недостатъци. То е ограничено  между мелодрамите и комедиите. От едната страна са комедиите, в които се снимат звезди, а от другата – мелодрами, а третата -независимите тежки художествени филми. Основният поток на киното, който е по средата,  е слаб. Филми на режисьори като Чаан и Явуз Тургул  трябва да излизат по-често. И повече трябва да се гледат. Мисля, че точно те са способни да развият този сектор.

Дженгиз С. : Ти би ли играл в комедия?
Енгин Акюрек: Да. Не мога да се нарека комедиен актьор, но бих искал да работя над една хубава комедия. Би било прекрасно.

И ТУБА , И БЕРЕН СА МНОГО ДОБРИ В  РАБОТАТА
Дженгиз С. : Къде виждаш Енгин след десет години? Например като  писател или  режисьор?
Енгин Акюрек: Актьорството е в центъра на всичко. Харесва ми да съм актьор и винаги за това мечтая. Но едновременно с това ми се иска да разказвам и свои истории.  Възможно е да участвам в съвместен проект зад граница. В продължение на 10 години бях концентриран в телевизионни проекти. Мисля, че е време да се съсредоточа върху киното. Досега имам три филма. Бих могъл да присъствам в киното с  различни филми.

Дженгиз С. : Кой наш/ чуждестранен сериал следиш в последно време?
Енгин Акюрек: Сега започнах „La Casa De Papel“ („Книжен дом“), който всички гледат. Той е платен. Гледам и наши сериали от време навреме. Опитвам се най-вече да проследя първите епизоди.  Много от тях, ако не ми допадат, се старая да гледам поне първите серии. Няма цял сериал, който да следя  и към който да имам отношение.

Дженгиз С. : Има ли актриса, с която би искал да играеш в един проект?
Енгин Акюрек: Не. Това се определя от ролята. Във всичките ми проекти беше точно така.

Дженгиз С. : Кой от проектите си обичаш най-много?
Енгин Акюрек: Може да се каже , че те всичките  са мои деца /смее се/. В „Ако бях облак“ беше първата ми главна роля. Написа я покойната Мерал Окай. За мен тя беше много ценен човек. Нека да почива в мир... „Ако бях облак“ заема особено място в сърцето ми. „Каква е вината на Фатмагюл“ позволи на света да научи за мен, получи се  много специална  работа. „Мръсни пари и любов“ продължи този период. Също специален проект. Благодарение на него бях номиниран за Емми и получих наградата в Сеул.

Дженгиз С. : Кое избираш – „Каква е вината на Фатмагюл“ или „Мръсни пари и любов“?
Енгин Акюрек: Това е като въпроса кого избираш – сина или дъщеря си…. Те са близнаци, обичам и двата.

Дженгиз С. : Добре, тогава – Туба Бюйюкюстюн или Берен Саат?
Енгин Акюрек: И двете са добри. Това са актриси, които добре си вършат  работата.

МУЗИКАТА - НАЙ- ГОЛЯМИЯТ НЕДОСТИГ  В ЖИВОТА МИ
Дженгиз С. : В какви отношения си с музиката? Свириш ли на някакъв инструмент?
Енгин Акюрек: Не. Това е най-големият ми недостатък, за който понякога се ядосвам  сам на себе си. Понякога мисля да отворя YouTube и да се науча да свиря акорди на китара. Но винаги се  намира нещо по-важно и това остава на втори план. Впрочем, сега пак ми се свири на китара. Вече може да не ходиш никъде и да научиш всичко от интернет. Може да започна от „Средиземноморски вечери“...

АКТЪОРИТЕ СА КАТО ДЕЦАТА,  ИСКАТ  ДА  ИГРАЯТ
Дженгиз С. : Кое е най-странното предложение, което си получавал от арабските си  фенове?
Енгин Акюрек: Не съм получавал никакви предложения. Най-много  хората да поискат  да се снимат с мен или да посетят снимачната площадка. Може да дойдат до вкъщи и да ми оставят цветя. Необичайните предложения, това са работи, останали от старите звезди. Да бъдат недостъпни... Но животът вече не е такъв. Всеки може да се свърже с  всеки.

Дженгиз С. : Добре, а  вниманието не те ли уморява?
Енгин Акюрек: Не. Това е много хубаво нещо. За какво правим всичко това? Не е ли за това да се харесаме и да ни обичат? Защо един човек става актьор - за  да се харесва на хората. Всъщност  това е отправната точка. Когато едно 13-14 годишно момиче или момче казват, че искат да станат актьори, чувството, което е заложено - това е усещането за  самоутвърждение, желанието да се харесаш. Затова актьорите са малко като децата. Искат да се самоутвърдят.

НЯМАМ ЛЮБИМА,  АКО ИМАМ, ЩЕ ТИ КАЖА
Дженгиз С. : Откъде изникнаха слуховете за любов с Джансу Дере?
Енгин Акюрек: Аз не знам. Вие сте в центъра на тази работа. Вас трябва да питам. Откъде се вземат такива новини? Джансу за последен път я видях на церемонията по връчването на „Златната пеперуда“. Ако вие не знаете, значи никой не знае.

Дженгиз С. : От доста време не си имал продължителна връзка, за която ние да знаем.
Енгин Акюрек: Ако говорите за близка връзка, няма такава.

Дженгиз С. : В момента има ли някой в живота ти?
Енгин Акюрек: В момента не. Ако има и ме попитате, ще ви кажа. Няма да лъжа. Ако в живота ми има някой, а аз излъжа, това е преди всичко позорно и неуважително по отношение на  този човек. Но аз няма да дойда при тебе и няма да ти кажа: „Брат, имам си любима“.

СЪВРЕМЕННИЯТ ЖИВОТ ПРЕВИШИ ДОЗАТА НАСИЛИЕ
Дженгиз С. : В Турция има много сериозен проблем с насилието.  Какво ще кажеш  по този въпрос?
Енгин Акюрек: Мисля, че на тази земя няма нито един човек, който би приел тези ужасни неща  и да  застане в защита на такива отвратителни неща. На мен като актьор естествено ми е неприятно да гледам картините, които се появяват в обществото. Човек се пита... Винаги ли е било така? Дали в съвременния живот не превишаваме дозата. Медиите ли са средството за да научаваме това? Опитвам се да разбера. Преди 30-40 години този проблем също го е имало, но оставайки незабележим пак е измъчвал хората.  Може би след  20 години ще можем да го разберем още по-добре. Възможно е проблемът да съществува, но не всичко се е споменавало в новините. Средствата от съвременната епоха са  средство да погледнем на проблемите от друг  ъгъл. И имаме възможност да следим всичко това. Някой пуска туит и ние всички следим за това произшествие.

ВНИМАВАМ КАК СЕ ХРАНЯ
Дженгиз С. : Ти току-що си поръча кафе с мляко без лактоза. Грижиш ли се за здравето си?
Енгин Акюрек: Внимавам как се храня. Обикновеното  мляко не ми понася.

Дженгиз С. : А спортуваш ли? Ти си много висок. Да не си играл баскетбол в миналото?
Енгин Акюрек: Да, спортувам. Висок съм 1,90, но не съм играл професионално баскетбол.. Някога играехме на двора в квартала.

ТРЕТИ ФИЛМ
"Съдба" на Зеки Демиркубуз, "Малък септемврийски проблем" на Керем Дерен, след това "Поверявам ти децата" на Чаан Ърмак - третият филм на Енгин Акюрек.


КРАЙ

# 325
  • Мнения: 1 026


                     Здравейте момичета! Hug



     Не мога да ви стигна Rolling Eyes още не съм изчела всичко. Докато си чакахме
и се молехме за някоя снимка, изведнъж ни засипаха и със снимки, и интервюта.
Супер, Енгин е страхотен newsm10   Е, ако може да не се подстригва толкова късо,
и тъкмо за новия сериал косата да е по-дълга. Heart Eyes

Момичета, благодаря за всичко, което слагате! Hug newsm51
Марианка bouquet  Свети bouquet  за преводите на интервютата!  bouquet







Марта bouquet  благодаря ти за снимките от видеото  bouquet
и за черпавките Hug love001

# 326
  • Мнения: 3 243


/част 3/ - превод Light /Свети/.
Скрит текст:
ТУРСКОТО КИНО ОСТАНА ЗАКЛЕЩЕНО МЕЖДУ МЕЛОДРАМИТЕ И КОМЕДИИТЕ
Дженгиз С. : През последните години в турското кино по касовите приходи стана ясно, че бъдещето е в комедиите. Какво ще кажеш? Ти следиш ли комедийните филми?
Енгин Акюрек: Гледам всичко. Голям любител съм на киното и следя всичко – и нашите, и чуждите филми. Нашият проблем  е, че турското кино има много недостатъци. То е ограничено  между мелодрамите и комедиите. От едната страна са комедиите, в които се снимат звезди, а от другата – мелодрами, а третата -независимите тежки художествени филми. Основният поток на киното, който е по средата,  е слаб. Филми на режисьори като Чаан и Явуз Тургул  трябва да излизат по-често. И повече трябва да се гледат. Мисля, че точно те са способни да развият този сектор.

Дженгиз С. : Ти би ли играл в комедия?
Енгин Акюрек: Да. Не мога да се нарека комедиен актьор, но бих искал да работя над една хубава комедия. Би било прекрасно.

И ТУБА , И БЕРЕН СА МНОГО ДОБРИ В  РАБОТАТА
Дженгиз С. : Къде виждаш Енгин след десет години? Например като  писател или  режисьор?
Енгин Акюрек: Актьорството е в центъра на всичко. Харесва ми да съм актьор и винаги за това мечтая. Но едновременно с това ми се иска да разказвам и свои истории.  Възможно е да участвам в съвместен проект зад граница. В продължение на 10 години бях концентриран в телевизионни проекти. Мисля, че е време да се съсредоточа върху киното. Досега имам три филма. Бих могъл да присъствам в киното с  различни филми.

Дженгиз С. : Кой наш/ чуждестранен сериал следиш в последно време?
Енгин Акюрек: Сега започнах „La Casa De Papel“ („Книжен дом“), който всички гледат. Той е платен. Гледам и наши сериали от време навреме. Опитвам се най-вече да проследя първите епизоди.  Много от тях, ако не ми допадат, се старая да гледам поне първите серии. Няма цял сериал, който да следя  и към който да имам отношение.

Дженгиз С. : Има ли актриса, с която би искал да играеш в един проект?
Енгин Акюрек: Не. Това се определя от ролята. Във всичките ми проекти беше точно така.

Дженгиз С. : Кой от проектите си обичаш най-много?
Енгин Акюрек: Може да се каже , че те всичките  са мои деца /смее се/. В „Ако бях облак“ беше първата ми главна роля. Написа я покойната Мерал Окай. За мен тя беше много ценен човек. Нека да почива в мир... „Ако бях облак“ заема особено място в сърцето ми. „Каква е вината на Фатмагюл“ позволи на света да научи за мен, получи се  много специална  работа. „Мръсни пари и любов“ продължи този период. Също специален проект. Благодарение на него бях номиниран за Емми и получих наградата в Сеул.

Дженгиз С. : Кое избираш – „Каква е вината на Фатмагюл“ или „Мръсни пари и любов“?
Енгин Акюрек: Това е като въпроса кого избираш – сина или дъщеря си…. Те са близнаци, обичам и двата.

Дженгиз С. : Добре, тогава – Туба Бюйюкюстюн или Берен Саат?
Енгин Акюрек: И двете са добри. Това са актриси, които добре си вършат  работата.

МУЗИКАТА - НАЙ- ГОЛЯМИЯТ НЕДОСТИГ  В ЖИВОТА МИ
Дженгиз С. : В какви отношения си с музиката? Свириш ли на някакъв инструмент?
Енгин Акюрек: Не. Това е най-големият ми недостатък, за който понякога се ядосвам  сам на себе си. Понякога мисля да отворя YouTube и да се науча да свиря акорди на китара. Но винаги се  намира нещо по-важно и това остава на втори план. Впрочем, сега пак ми се свири на китара. Вече може да не ходиш никъде и да научиш всичко от интернет. Може да започна от „Средиземноморски вечери“...

АКТЪОРИТЕ СА КАТО ДЕЦАТА,  ИСКАТ  ДА  ИГРАЯТ
Дженгиз С. : Кое е най-странното предложение, което си получавал от арабските си  фенове?
Енгин Акюрек: Не съм получавал никакви предложения. Най-много  хората да поискат  да се снимат с мен или да посетят снимачната площадка. Може да дойдат до вкъщи и да ми оставят цветя. Необичайните предложения, това са работи, останали от старите звезди. Да бъдат недостъпни... Но животът вече не е такъв. Всеки може да се свърже с  всеки.

Дженгиз С. : Добре, а  вниманието не те ли уморява?
Енгин Акюрек: Не. Това е много хубаво нещо. За какво правим всичко това? Не е ли за това да се харесаме и да ни обичат? Защо един човек става актьор - за  да се харесва на хората. Всъщност  това е отправната точка. Когато едно 13-14 годишно момиче или момче казват, че искат да станат актьори, чувството, което е заложено - това е усещането за  самоутвърждение, желанието да се харесаш. Затова актьорите са малко като децата. Искат да се самоутвърдят.

НЯМАМ ЛЮБИМА,  АКО ИМАМ, ЩЕ ТИ КАЖА
Дженгиз С. : Откъде изникнаха слуховете за любов с Джансу Дере?
Енгин Акюрек: Аз не знам. Вие сте в центъра на тази работа. Вас трябва да питам. Откъде се вземат такива новини? Джансу за последен път я видях на церемонията по връчването на „Златната пеперуда“. Ако вие не знаете, значи никой не знае.

Дженгиз С. : От доста време не си имал продължителна връзка, за която ние да знаем.
Енгин Акюрек: Ако говорите за близка връзка, няма такава.

Дженгиз С. : В момента има ли някой в живота ти?
Енгин Акюрек: В момента не. Ако има и ме попитате, ще ви кажа. Няма да лъжа. Ако в живота ми има някой, а аз излъжа, това е преди всичко позорно и неуважително по отношение на  този човек. Но аз няма да дойда при тебе и няма да ти кажа: „Брат, имам си любима“.

СЪВРЕМЕННИЯТ ЖИВОТ ПРЕВИШИ ДОЗАТА НАСИЛИЕ
Дженгиз С. : В Турция има много сериозен проблем с насилието.  Какво ще кажеш  по този въпрос?
Енгин Акюрек: Мисля, че на тази земя няма нито един човек, който би приел тези ужасни неща  и да  застане в защита на такива отвратителни неща. На мен като актьор естествено ми е неприятно да гледам картините, които се появяват в обществото. Човек се пита... Винаги ли е било така? Дали в съвременния живот не превишаваме дозата. Медиите ли са средството за да научаваме това? Опитвам се да разбера. Преди 30-40 години този проблем също го е имало, но оставайки незабележим пак е измъчвал хората.  Може би след  20 години ще можем да го разберем още по-добре. Възможно е проблемът да съществува, но не всичко се е споменавало в новините. Средствата от съвременната епоха са  средство да погледнем на проблемите от друг  ъгъл. И имаме възможност да следим всичко това. Някой пуска туит и ние всички следим за това произшествие.

ВНИМАВАМ КАК СЕ ХРАНЯ
Дженгиз С. : Ти току-що си поръча кафе с мляко без лактоза. Грижиш ли се за здравето си?
Енгин Акюрек: Внимавам как се храня. Обикновеното  мляко не ми понася.

Дженгиз С. : А спортуваш ли? Ти си много висок. Да не си играл баскетбол в миналото?
Енгин Акюрек: Да, спортувам. Висок съм 1,90, но не съм играл професионално баскетбол.. Някога играехме на двора в квартала.

ТРЕТИ ФИЛМ
"Съдба" на Зеки Демиркубуз, "Малък септемврийски проблем" на Керем Дерен, след това "Поверявам ти децата" на Чаан Ърмак - третият филм на Енгин Акюрек.


КРАЙ

Благодаря ви момичета!
Марта, Hug благодаря за почерпката!
Страшни интервюта, евалла на Енгин!Възпитан, интелигентен ,умен човек!

# 327
  • Мнения: 23 196


/част 3/ - превод Light /Свети/.

Скрит текст:
ТУРСКОТО КИНО ОСТАНА ЗАКЛЕЩЕНО МЕЖДУ МЕЛОДРАМИТЕ И КОМЕДИИТЕ
Дженгиз С. : През последните години в турското кино по касовите приходи стана ясно, че бъдещето е в комедиите. Какво ще кажеш? Ти следиш ли комедийните филми?
Енгин Акюрек: Гледам всичко. Голям любител съм на киното и следя всичко – и нашите, и чуждите филми. Нашият проблем  е, че турското кино има много недостатъци. То е ограничено  между мелодрамите и комедиите. От едната страна са комедиите, в които се снимат звезди, а от другата – мелодрами, а третата -независимите тежки художествени филми. Основният поток на киното, който е по средата,  е слаб. Филми на режисьори като Чаан и Явуз Тургул  трябва да излизат по-често. И повече трябва да се гледат. Мисля, че точно те са способни да развият този сектор.

Дженгиз С. : Ти би ли играл в комедия?
Енгин Акюрек: Да. Не мога да се нарека комедиен актьор, но бих искал да работя над една хубава комедия. Би било прекрасно.

И ТУБА , И БЕРЕН СА МНОГО ДОБРИ В  РАБОТАТА
Дженгиз С. : Къде виждаш Енгин след десет години? Например като  писател или  режисьор?
Енгин Акюрек: Актьорството е в центъра на всичко. Харесва ми да съм актьор и винаги за това мечтая. Но едновременно с това ми се иска да разказвам и свои истории.  Възможно е да участвам в съвместен проект зад граница. В продължение на 10 години бях концентриран в телевизионни проекти. Мисля, че е време да се съсредоточа върху киното. Досега имам три филма. Бих могъл да присъствам в киното с  различни филми.

Дженгиз С. : Кой наш/ чуждестранен сериал следиш в последно време?
Енгин Акюрек: Сега започнах „La Casa De Papel“ („Книжен дом“), който всички гледат. Той е платен. Гледам и наши сериали от време навреме. Опитвам се най-вече да проследя първите епизоди.  Много от тях, ако не ми допадат, се старая да гледам поне първите серии. Няма цял сериал, който да следя  и към който да имам отношение.

Дженгиз С. : Има ли актриса, с която би искал да играеш в един проект?
Енгин Акюрек: Не. Това се определя от ролята. Във всичките ми проекти беше точно така.

Дженгиз С. : Кой от проектите си обичаш най-много?
Енгин Акюрек: Може да се каже , че те всичките  са мои деца /смее се/. В „Ако бях облак“ беше първата ми главна роля. Написа я покойната Мерал Окай. За мен тя беше много ценен човек. Нека да почива в мир... „Ако бях облак“ заема особено място в сърцето ми. „Каква е вината на Фатмагюл“ позволи на света да научи за мен, получи се  много специална  работа. „Мръсни пари и любов“ продължи този период. Също специален проект. Благодарение на него бях номиниран за Емми и получих наградата в Сеул.

Дженгиз С. : Кое избираш – „Каква е вината на Фатмагюл“ или „Мръсни пари и любов“?
Енгин Акюрек: Това е като въпроса кого избираш – сина или дъщеря си…. Те са близнаци, обичам и двата.

Дженгиз С. : Добре, тогава – Туба Бюйюкюстюн или Берен Саат?
Енгин Акюрек: И двете са добри. Това са актриси, които добре си вършат  работата.

МУЗИКАТА - НАЙ- ГОЛЯМИЯТ НЕДОСТИГ  В ЖИВОТА МИ
Дженгиз С. : В какви отношения си с музиката? Свириш ли на някакъв инструмент?
Енгин Акюрек: Не. Това е най-големият ми недостатък, за който понякога се ядосвам  сам на себе си. Понякога мисля да отворя YouTube и да се науча да свиря акорди на китара. Но винаги се  намира нещо по-важно и това остава на втори план. Впрочем, сега пак ми се свири на китара. Вече може да не ходиш никъде и да научиш всичко от интернет. Може да започна от „Средиземноморски вечери“...

АКТЪОРИТЕ СА КАТО ДЕЦАТА,  ИСКАТ  ДА  ИГРАЯТ
Дженгиз С. : Кое е най-странното предложение, което си получавал от арабските си  фенове?
Енгин Акюрек: Не съм получавал никакви предложения. Най-много  хората да поискат  да се снимат с мен или да посетят снимачната площадка. Може да дойдат до вкъщи и да ми оставят цветя. Необичайните предложения, това са работи, останали от старите звезди. Да бъдат недостъпни... Но животът вече не е такъв. Всеки може да се свърже с  всеки.

Дженгиз С. : Добре, а  вниманието не те ли уморява?
Енгин Акюрек: Не. Това е много хубаво нещо. За какво правим всичко това? Не е ли за това да се харесаме и да ни обичат? Защо един човек става актьор - за  да се харесва на хората. Всъщност  това е отправната точка. Когато едно 13-14 годишно момиче или момче казват, че искат да станат актьори, чувството, което е заложено - това е усещането за  самоутвърждение, желанието да се харесаш. Затова актьорите са малко като децата. Искат да се самоутвърдят.

НЯМАМ ЛЮБИМА,  АКО ИМАМ, ЩЕ ТИ КАЖА
Дженгиз С. : Откъде изникнаха слуховете за любов с Джансу Дере?
Енгин Акюрек: Аз не знам. Вие сте в центъра на тази работа. Вас трябва да питам. Откъде се вземат такива новини? Джансу за последен път я видях на церемонията по връчването на „Златната пеперуда“. Ако вие не знаете, значи никой не знае.

Дженгиз С. : От доста време не си имал продължителна връзка, за която ние да знаем.
Енгин Акюрек: Ако говорите за близка връзка, няма такава.

Дженгиз С. : В момента има ли някой в живота ти?
Енгин Акюрек: В момента не. Ако има и ме попитате, ще ви кажа. Няма да лъжа. Ако в живота ми има някой, а аз излъжа, това е преди всичко позорно и неуважително по отношение на  този човек. Но аз няма да дойда при тебе и няма да ти кажа: „Брат, имам си любима“.

СЪВРЕМЕННИЯТ ЖИВОТ ПРЕВИШИ ДОЗАТА НАСИЛИЕ
Дженгиз С. : В Турция има много сериозен проблем с насилието.  Какво ще кажеш  по този въпрос?
Енгин Акюрек: Мисля, че на тази земя няма нито един човек, който би приел тези ужасни неща  и да  застане в защита на такива отвратителни неща. На мен като актьор естествено ми е неприятно да гледам картините, които се появяват в обществото. Човек се пита... Винаги ли е било така? Дали в съвременния живот не превишаваме дозата. Медиите ли са средството за да научаваме това? Опитвам се да разбера. Преди 30-40 години този проблем също го е имало, но оставайки незабележим пак е измъчвал хората.  Може би след  20 години ще можем да го разберем още по-добре. Възможно е проблемът да съществува, но не всичко се е споменавало в новините. Средствата от съвременната епоха са  средство да погледнем на проблемите от друг  ъгъл. И имаме възможност да следим всичко това. Някой пуска туит и ние всички следим за това произшествие.

ВНИМАВАМ КАК СЕ ХРАНЯ
Дженгиз С. : Ти току-що си поръча кафе с мляко без лактоза. Грижиш ли се за здравето си?
Енгин Акюрек: Внимавам как се храня. Обикновеното  мляко не ми понася.

Дженгиз С. : А спортуваш ли? Ти си много висок. Да не си играл баскетбол в миналото?
Енгин Акюрек: Да, спортувам. Висок съм 1,90, но не съм играл професионално баскетбол.. Някога играехме на двора в квартала.

ТРЕТИ ФИЛМ
"Съдба" на Зеки Демиркубуз, "Малък септемврийски проблем" на Керем Дерен, след това "Поверявам ти децата" на Чаан Ърмак - третият филм на Енгин Акюрек.


КРАЙ

Страхотен завършек на днешния ден и начало на новата седмица, която ще ни донесе още приятни емоции свързани с гала представянето на филма, пускането му на екран и естествено още много нови снимки.

Благодарности на всички, които с труда си и лишаването си от почивка - направиха нас щастливи. Това интервю най-много ми хареса. Е, имаше и два-три лични и с клюкарски оттенък въпроси, но Енгин отговори доста дипломатично.

Научих и някои нови неща - всъщност доста беше отворен и сподели бая работи. Твърдо и уверено, знаейки кой е и какво може - върви по своя път, както и  упорито следва целите си.
Правилно се е ориентирал към киното.

Сериалите вече не са това, което бяха. Казва той, че имат хубави истории - добре. Ама като вземат да ми обличат/събличат главните герои с разни модерни рекламни дрешки или пък уникатните бижута на Бендис - отиде и история, отидоха и изградените от актьорите с труд образи.

В "КРА" за радост на зрителската аудитория Елиф представи цялата годишна колекция бижута, а Йомер през ден беше с ново кожено яке /как си ги "купуваше" с комисарската заплата - да се чудиш просто/. Лично мен като зрител - това ме разсейваше от историята. Знам, че съм гледала сериал - ама за да се потопи зрителя и да бъде съпричастен към случващото се - трябва реалистично да му бъде поднесено всичко.

Пак се отклоних с мои си размишления. Определено Енгин ни загатна за други неща - като излизане от историята и "определяне" хода на събитията от актьорите. Били сме свидетели и на това - заради рейтинг или нечии претенции -  действието отива някъде си, прави едни врътки от които на зрителя му  се завива свят, започва да се пита - това защо стана така или онова откъде се появи... и накрая като нищо може да загуби интерес и да спре да гледа.

Дейзи
Two Hearts Елинор  Two Hearts драго ми е да ви видя отново! Сега премиерата на " Поверявам ти децата" ще събере една по-голяма компания - има и нови момичета, които взеха да пишат. Въобще чакам с нетърпение да си побъбрим за филма.

Момичета, лека и спокойна! 

# 328
  • Мнения: 1 026
Дженгиз С. : Къде виждаш Енгин след десет години? Например като  писател или  режисьор?
Енгин Акюрек: Актьорството е в центъра на всичко. Харесва ми да съм актьор и винаги за това мечтая. Но едновременно с това ми се иска да разказвам и свои истории. Възможно е да участвам в съвместен проект зад граница. В продължение на 10 години бях концентриран в телевизионни проекти. Мисля, че е време да се съсредоточа върху киното. Досега имам три филма. Бих могъл да присъствам в киното с  различни филми.



За какъв проект зад граница говори Енгин newsm78 За филм ли или свързан с писането.
Дано да е за филм.



Марта Heart Eyes за премиерата всички сме на първа линия. Да подготвяме и тоалетите. newsm18


Спокойна нощ, момичета!

# 329
  • Мнения: 3 243


Момичета дойде време да си кажем, лека нощ!
Сигурно до 21.03.ще излязат още новини и с нетърпение ще очакваме да разберем и часът на гала вечерта!

Общи условия

Активация на акаунт